Rozrywka

Samuel L. Jackson nie poprosił o słowo przekleństwa wygrawerowane na jego fioletowym mieczu świetlnym

Samuel L. Jackson może pochwalić się ponad 180 osiągnięciami aktorskimi w swojej kilkudziesięcioletniej karierze. Fani uwielbiają aktora za wiele jego ról, w tym Nick Fury z Marvela, głos Frozone w Pixar Iniemamocnii różne fajne postacie w filmach Quentina Tarantino. W rzeczywistości jego postać w filmie Tarantino ma interesujący związek z Mace Windu Jacksona z Gwiezdne Wojny prequele. Obejmuje unikalny miecz świetlny Mistrza Jedi.

Specjalny fioletowy miecz świetlny Samuela L. Jacksona

Samuel L. Jackson | Frazer Harrison/Getty Images

Różne kolory mieczy świetlnych mają różne znaczenia w Gwiezdne Wojny wszechświat:

  • Czerwone miecze świetlne są używane przez ciemnych Jedi i Sithów, którzy pragną władzy.
  • Zielone miecze świetlne są preferowane przez Jedi Consulars, którzy wolą negocjować przed rozpoczęciem bitew, takich jak Qui-Gon Jinn, Luke Skywalker i Yoda.
  • Niebieskie miecze świetlne są preferowane przez Strażników Jedi, którzy walczą o pokój i mają poważne umiejętności w zakresie miecza. Należą do nich Anakin Skywalker, wyjaśnia Vox.

Kiedy Samuel L. Jackson przyjął rolę mistrza Jedi Mace Windu, chciał mieć kolor miecza świetlnego, który się wyróżnia. Aktor wyjaśnił, że była wielka scena bitewna w Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów z wieloma zaangażowanymi Jedi. Jackson od razu zaczął się zastanawiać, jak dostrzegłby siebie na scenie z tyloma innymi Jedi uzbrojonymi w miecze świetlne.

„src=”https://www.youtube.com/embed/q10tKL0-lvM?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Zdecydował, że odpowiedzią jest miecz świetlny w innym kolorze i zapytał Gwiezdne Wojny twórca George Lucas, gdyby mógł to mieć. Lucas wyjaśnił, że dla Jedi po dobrej stronie Mocy jedynymi opcjami są niebieski i zielony. To był koniec tej rozmowy, ponieważ Lucas spodziewał się reakcji fanów.

Kiedy skończyli powtórki do filmu, Jackson wyjaśnił, że musi wrócić do Londynu. Tam Lucas pokazał aktorowi fioletowy miecz świetlny, ale reżyser ostrzegł Jacksona, że ​​fani już dyskutują o tym w Internecie i że nie jest pewien, czy zachowa go w filmie. Jednak fioletowy miecz świetlny pozostał w środku. Atak Klonów po raz pierwszy publiczność zobaczyła jego postać dzierżącą broń Jedi w trylogii prequel.

Jakie przesłanie widnieje na fioletowym mieczu świetlnym Samuela L. Jacksona z prequeli Gwiezdnych Wojen?

” src=”https://www.youtube.com/embed/ubyo5eZz_Jc?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Podczas ostatniego występu na Dzisiejszy program z Jimmy’m FallonemSamuel L. Jackson wyjaśnił, że istnieje związek między fioletowym mieczem świetlnym, który otrzymał w prezencie od George’a Lucasa, a jego najsłynniejszą postacią Tarantino.

Większość fanów pamięta, że ​​Jackson grał hitmana Julesa Winnfielda w 1994 roku Pulp Fiction. W filmie jest na kolacji z innym zabójcą (w tej roli John Travolta). Podczas gdy restauracja i jej klienci zostają obrabowani, Winnfield negocjuje z parą utrzymującą to miejsce.

Kiedy postać Jacksona prosi o portfel, jeden ze złodziei pyta, który z nich jest jego. Postać wyjaśnia, że ​​to ten z napisem „Bad Mother F***er”. Jackson wyjaśnił dalej Graham Norton Show w 2013 roku ten jeden z rekwizytów, którego używał podczas kręcenia Odcinek II posiada „BMF” na rękojeści, ukłon w stronę napisu on Portfel Winnfielda.

Jackson wciąż ma w domu ten miecz świetlny. Jackson wyjaśnił, że nie prosił o grawerowanie, ale „zrobili to, ponieważ mnie kochali”. Pod koniec sesji powiedział, że przedstawili mu go z „BMF” na przycisku włączania/wyłączania.

Co ciekawe, Mace Windu nie był jedynym Jedi, który dzierżył fioletowy miecz świetlny. Przedstawiony również w Gwiezdne Wojny uniwersum była Mara Jade Skywalker, która dzierżyła fioletowy miecz świetlny w grze wideo Mistrzowie Teräs Käsi już w 1997 roku. Kto zrobił to pierwszy, jest przedmiotem sporu między Gwiezdne Wojny Fani.

Aktorska legenda ma w planach kilka projektów

„src=”https://www.youtube.com/embed/YDiRZ2xx9xI?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Nawet przy wszystkich swoich napisach filmowych Samuel L. Jackson nie wykazuje oznak spowolnienia. Fani wkrótce ponownie zobaczą Nicka Fury’ego w Sekretna inwazja, miniserial na Disney+, w którym postać łączy siły z Talosem, aby powstrzymać Skrullów, którzy umieścili agentów na najwyższych szczeblach Marvel Cinematic Universe. Fury pojawi się również w nadchodzącym filmie MCU Cudami w 2023 roku.

Ponadto Jackson pojawi się w nadchodzącym szpiegowskim filmie przygodowym Argylle jako część utalentowanej obsady. Obecnie kręci Pokój śmiercithriller komediowy, z kolegami Pulp Fiction ałun Uma Thurman.

Następnie przejdzie do Lekcja fortepianuz udziałem Raya Fishera i Johna Davida Washingtona, i użycza głosu w krótkiej serii animacji Futha Mucka z Ryanem Reynoldsem.

POWIĄZANE: Żona Samuela L. Jacksona wyrzuciła „około 500” swoich kapeluszy ze znakiem towarowym

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button