Rozrywka

SBS „Inkigayo” ponownie nakłada zakaz dopingu, fani pytają „jak doping wpływa na Covid-19?”

Nowa fala Covid-19 zmaga się z południowokoreańską branżą rozrywkową, jedna po drugiej, coraz więcej osobistości z branży rozrywkowej ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, podczas gdy reszta świata powoli wraca do zdrowia. W związku z tym ogłoszono nowe zmiany w wytycznych dotyczących kwarantanny, które nie podobają się fanom, ponieważ programy muzyczne mają ponownie nałożyć zakazy dopingu. W związku z ponownym rozprzestrzenianiem się Covid-19, Departament Zdrowia Korei Południowej wprowadził nowe zmiany w wytycznych dotyczących kwarantanny, dzięki którym wprowadzane są nowe zmiany w programach koreańskiej rozrywki.

REKLAMA

5 sierpnia ogłoszono, że zakaz dopingowania zostanie ponownie nałożony na fanów, którzy chodzą na koncerty muzyczne, zaczynając od programu SBS „Inkigayo”. Zgodnie z zapowiedzią, program zabronił krzyczenia i dopingowania fanów podczas wstępnego nagrywania i transmisji na żywo programu muzycznego. Twórcy spektaklu stwierdzili, że po długich naradach udało im się podjąć decyzję, aby poprzez obecność na planie chronić bezpieczeństwo artystów biorących udział w spektaklu oraz publiczności, która w nim uczestniczy.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego można się spodziewać po koncertach K-pop? Korea Południowa znosi wszystkie protokoły i zakazy Covid

TXT Yeonjun zostaje nowym MC dla SBS „Inkigayo”, fani mówią: „Tak dumny z naszego chłopca”

REKLAMA

SBS „Inkigayo” ponownie wprowadza zakaz kibicowania

Zamiast kibicować idolom, program muzyczny SBS „Inkigayo” poprosił fanów, aby „przekazali swoje (swoje) uczucia ciepłymi oklaskami zamiast okrzykami”. W kwietniu 2022 roku Korea Południowa zniosła wszystkie zakazy wiwatowania, które uniemożliwiały fanom machanie głowami lub krzyczenie na swoich ulubionych artystów na scenie, gdy liczba nowych pozytywnych przypadków zmniejszyła się. Teraz, gdy liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 w Korei Południowej wzrosła o 112 901 na dzień 6 sierpnia, co daje całkowitą liczbę aktywnych przypadków do 20 273 011 obecnie, rząd postanowił ponownie nałożyć wytyczne dotyczące zdrowia, aby chronić wszystkie zaangażowane strony.

REKLAMA

Ten wzrost przypadków to wzrost o 27 581 nowych przypadków w porównaniu z poprzednim tygodniem w Korei Południowej. Jednak ten raport ma fanów, którzy zastanawiają się, w jaki sposób zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19, gdzie dystans społeczny i uniemożliwianie widzom udziału w programie powinny być idealnym środkiem zapobiegawczym. Przed otwarciem programu muzycznego do publicznego oglądania w maju 2022 r. SBS „Inkigayo” tymczasowo zawiesił publiczność twarzą w twarz, aby podtrzymać rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19.

REKLAMA

„To nie ma sensu”

Fani zastanawiają się nad sytuacją, ponieważ twierdzą, że całkowite anulowanie udziału publiczności służyłoby lepszemu zapobieganiu Covid-19. Jeden z fanów powiedział: „Co powiesz na to, że anulują publiczność razem, zamiast narażać zdrowie wszystkich”. Jeszcze jeden fan powiedział: „Inkigayo powinno po prostu rozdawać butle z tlenem przy wejściu dla odwiedzających, co pomogłoby jeszcze większej liczbie osób”. Inny fan powiedział: „TO MA ZROZUMIENIE”. Jeden fan zażartował: „Oklaskuj namiętnie”. Jeden z fanów zapytał: „Jak doping wpływa na kowboja? Mogą używać zamaskowanych, ale…”. Inny fan odpowiedział: „Konieczne jest unikanie „aglomeracji”, wirus rozprzestrzenia się łatwiej także przez kontakt fizyczny. Jeden z fanów powiedział: „INKIGAYO ZNOWU OGRANICZONO DORADZTWO?????? przynajmniej to w dobrej sprawie”.

REKLAMA
REKLAMAREKLAMA


Artykuł zawiera uwagi zgłaszane w Internecie przez pojedyncze osoby i organizacje. MEAWW nie może ich samodzielnie potwierdzać i nie popiera twierdzeń ani opinii składanych online.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button