Rozrywka

Seahawks może celować w „błędne” podwójne zagrożenie QB, mówi analityk

Według jednego z analityków Getty The Seahawks może być potencjalnym miejscem handlu dla Daniela Jonesa.

Według jednego z analityków Seattle Seahawks może celować w „nieobliczalnego” rozgrywającego poprzez handel.

Na liście rozgrywających, których Seahawks mogliby ewentualnie atakować poprzez handel, Tim Weaver z Seahawks Wire wymienia rozgrywającego New York Giants Daniela Jonesa jako możliwą opcję. Weaver wyjaśnia, w jaki sposób wygasający kontrakt Jonesa – ma tylko jeden rok z pozostałymi gwarantowanymi pieniędzmi poniżej 4 milionów dolarów – może być atrakcyjny dla Seahawks z 25-latkiem jako opcją krótkoterminową.

Co więcej, Weaver wskazuje, że zdolność Jonesa do podwójnego zagrożenia jest głównym punktem sprzedaży.

„Daniel Jones jest zasadniczo bardziej atletyczną i młodszą wersją Jareda Goffa” – mówi Weaver. „Ma trochę więcej siły ramion i dużo prędkości, którą może oszczędzić jako rusher, gdy znajdzie się w kosmosie. Jones zdołał przebyć 1000 jardów z rozpędem i pięć przyłożeń na zaledwie 172 niesiech w karierze (5,8 jarda na próbę). Giants nie wybrali opcji na piąty rok, więc pozostała część jego kontraktu jest tylko na jeden rok z gwarantowanymi pieniędzmi poniżej 4 milionów dolarów.

Podwójne zagrożenie Jonesa w cieniu obrotów

Jest mało argumentów, że Jones jest zdecydowanie wysportowanym rozgrywającym. Chociaż może nie być Lamarem Jacksonem, jest zdecydowanie jednym z bardziej wysportowanych, rozpoczynających QB w NFL. Pomimo braku dziewięciu połączonych meczów w sezonach 2020 i 2021, Jones ma szósty najszybszy jard spośród wszystkich rozgrywających od 2019 roku.

Jedynymi rozgrywającymi przed Jonesem na tej liście są gracze na poziomie Pro Bowl, tacy jak Jackson, Josh Allen, Russell Wilson i Kyler Murray, a także starter playoff w Jalen Hurts. Innymi słowy, nie można pominąć zestawu podwójnego zagrożenia Jonesa.

Nie można jednak pominąć jego zamiłowania do przewrotów. Rozgrywający mający 6 stóp i 5 stóp rzucił 29 przechwytów i 36 razy sfuzował w zaledwie 38 meczach. Z wyjątkiem Jareda Goffa i Bakera Mayfielda, Jones ma najwięcej obrotów w NFL od 2019 roku. Jednak Goff rozegrał 46 meczów, a Mayfield miał w tym czasie 45 meczów. Patrząc na średnie liczby na mecz, Jones odnotował średnio więcej obrotów (1,3 obrotu) niż jakikolwiek rozgrywający od czasu wejścia do ligi w 2019 roku.

Najbardziej niepokojąca jest jego niezdolność do utrzymania piłki; jego 20 przegranych fumble od 2019 roku to o cztery więcej niż najbliżsi rozgrywający Derek Carr i Carson Wentz (16 fumbles), a każdy z tych rozgrywających rozegrał co najmniej siedem meczów więcej niż Jones.

Jones cierpiał z powodu niestabilnej linii ofensywnej i ciągle zmieniającej się struktury organizacyjnej. Po tym, jak zaimponował w swoim debiutanckim sezonie z 24 podaniami przyziemienia i oceną rozgrywającego 87,7 w zaledwie 13 meczach, gra Jonesa cofnęła się. W ciągu ostatnich dwóch sezonów wykonał 21 przyłożeń na 17 przechwytów.

The Giants niedawno zwolnili głównego trenera Joe Judge’a, a dyrektor generalny Dave Gettleman ogłosił przejście na emeryturę. Brian Daboll będzie reprezentował trzeciego głównego trenera Jonesa w ciągu zaledwie czterech sezonów z Giants.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości o Seahawks prosto do Twojej skrzynki odbiorczej! Dołącz do biuletynu Heavy on Seahawks tutaj!

Seahawks nie pasują do Jonesa

Biorąc to wszystko pod uwagę, Seahawks po prostu nie ma miejsca dla Jonesa. Mają już do czynienia z własnym bieżącym projektem rekultywacji w byłym drecie do drugiej rundy, Drew Lock. Po drugie, Seahawks pozostali nieugięci, że nie szukają rozgrywających poprzez handel. Na przykład Seattle podpisze kontrakt z rozgrywającym Cleveland Browns Bakerem Mayfieldem, zamiast handlować za niego.

Wygląda na to, że Seahawks zadowoli się wejściem w sezon odbudowy z weteranem Geno Smithem jako starterem lub Lock/Mayfield pojawiającymi się jako potencjalni kandydaci. Jedyną rzeczą, której Seahawks nie zrobią, jest wycofanie się z transakcji poprzez rezygnację z aktywów dla skłonnego do obrotu rozgrywającego w Jonesie.

Tak duży potencjał, jaki może mieć Jones, Seahawks nie zawiera umowy z rozgrywającym Giants.

Więcej Heavy on Seahawks News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button