Rozrywka

Seahawks może uciec przed niepokonanym rozgrywającym

Getty Presja wywierana jest na dyrektora generalnego Seahawks, Johna Schneidera (z lewej) i głównego trenera Pete’a Carrolla.

Czas pokaże, jak potoczy się sezon Seattle Seahawks, ale są szanse, że zespół nie znalazł jeszcze długoterminowego rozwiązania w rozgrywającym. Jedna potencjalna opcja wolnego agenta pojawia się w 2023 roku, gdy rozgrywający Cowboys, Cooper Rush, nadal robi wrażenie, gdy ma okazję wejść na boisko.

Rush jest teraz idealnym 2:0 podczas swoich startów dla Dallasa pod nieobecność Daka Prescotta. Weteran rozgrywający właśnie podpisał kontrakt z 53-osobowym składem Cowboys po tym, jak był w drużynie treningowej i będzie wolnym agentem w nadchodzącym sezonie. Podobnie jak Seahawks, podpisując Matta Flynna w 2012 roku, Rush stanowiłby niedrogą opcję, która mogłaby konkurować o miano początkowego rozgrywającego drużyny w 2023 roku. To podpisanie nie wykluczyłoby również Seattle z wyboru rozgrywającego w drafcie, tak jak zrobili to Seahawks z Russellem Wilsonem w tym samym okresie poza sezonem.

Rush rzucił na 235 jardów i jedno przyłożenie, wykonując 61,2% swoich podań w zdenerwowanym zwycięstwie Cowboys nad Bengalami. Rozgrywający z Dallas miał jeszcze bardziej imponujące liczby w innym starcie przeciwko Wikingom 31 października 2021 r., Kiedy rzucił zwycięskie przyłożenie na 51 sekund przed końcem. Rush rzucił na 325 jardów, dwa przyłożenia i przechwycenie, wykonując 60% rzutów przeciwko Minnesocie.

The Cowboys utrzymali ten sam ofensywny plan gry z Rush

Dwie gry to zbyt mała próbka, aby określić, czy Rush może być długoterminowym rozwiązaniem drużyny jako rozgrywający. Oczekuje się, że Prescott opuści cztery do sześciu tygodni, co powinno dać Rushowi okazję do stworzenia większego zbioru pracy do oceny dla zainteresowanych zespołów. Jeśli Rush nadal będzie występował na wysokim poziomie, Cowboys może mieć trudności z ponownym podpisaniem rozgrywającego, ponieważ zespół już przeznaczył 160 milionów dolarów na Prescott.

The Cowboys tak bardzo ufali Rushowi, że po kontuzji Prescotta drużyna nie zdecydowała się na dodatkowy rozgrywający. W drugim tygodniu trener Cowboys, Mike McCarthy, zauważył, że zespół był w stanie utrzymać ten sam ofensywny plan gry, jaki miał Dallas, z Prescott w środku.

„Jeśli chodzi o Cooper Rush, nie wydaje nam się, by istniały jakiekolwiek ograniczenia w tym, co chcemy robić” – podkreślił McCarthy podczas konferencji prasowej 15 września. — Jest tak przygotowany w tej ofensywie, jak wszyscy. On i Kellen, oni wracają do okresu sprzed mojego przyjazdu i tak naprawdę to robimy. Nie inaczej jest z lewą osłoną, lewym sprzętem — to wszystko jest częścią procesu planowania gry.

Klasa rozgrywającego 2023 okazała się niezadowalająca na początku sezonu uniwersyteckiego

Bryce Young z Alabamy i CJ Stroud z Ohio State nadal są głównymi gwiazdami klasy rozgrywającego zmierzającej do draftu NFL w 2023 roku. Jeśli Seahawks nie będą w stanie wybrać żadnego z tych dwóch graczy, zespół może stanąć przed wyzwaniem znalezienia swojego przyszłego QB1 poprzez draft.

Poza tymi dwoma najlepszymi sygnalizatorami konsensusu reszta grupy perspektywicznych rozgrywających walczyła o zachowanie spójności. Jury wciąż nie zastanawia się, czy Will Levis z Kentucky, Anthony Richardson z Florydy, Tyler Van Dyke z Miami lub inni rozgrywający mogą umocnić się jako gracze pierwszej rundy. Mel Kiper z ESPN uważa, że ​​Van Dyke może potrzebować kolejnego roku uniwersyteckiego futbolu na rozwój, zamiast zgłaszać się do draftu.

„Czy Tyler Van Dyke jest gotowy do NFL?” Kiper napisał 19 września. „Pozwólcie, że na wstępie powiem, że w sobotę brakowało mu swojego najlepszego zawodnika (Xavier Restrepo), ale nie zdziwiłbym się, gdyby rozgrywający z Miami zrezygnował z draftu 2023 i rozegrał kolejny sezon w college’u. Jest dopiero w trzecim roku drugiego roku i dopiero w dwunastym rozpoczynał karierę w przegranej 17-9 w Texas A&M. Nie wygląda w pełni komfortowo w ofensywie nowego koordynatora Josha Gattisa.

„Van Dyke ma wszystkie narzędzia — duże ramię, dotyk, dokładność — ale wciąż jest surowy. To, co widziałem w trzech meczach, mówi mi, że przydałoby mu się więcej przypraw, co może pomóc mu być najlepszym sygnałem w klasie 2024”.

Więcej Heavy on Seahawks News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button