Aktualności

Sekrety dentysty: „Jest dużo krwi. Ale możesz bardzo szybko złagodzić ból”

Vijay Sudra przezwyciężył własną wrażliwość, aby zbudować karierę jako dentysta w Birmingham. Tutaj 53-latek zdradza tajniki swojego zawodu.

Spędziłem swoje życie zawodowe – 30 lat – budując własną praktykę stomatologiczną NHS tutaj w Birmingham. Studiowałem nauki ścisłe jako student maturalny, a potem stwierdziłem, że jestem trochę zbyt wrażliwy, więc zostałem dentystą. Ale z drugiej strony, ha, stomatologia sama w sobie jest dość drażliwa: podczas wyrywania zębów jest dużo krwi. Uwielbiam jednak tę pracę, kocham swój zespół, uwielbiam kontaktować się z pacjentami.

Miło jest móc natychmiastowo uśmierzyć ból tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Cierpię na ból pleców, który jest okropny i trudny do opanowania, ale z bólem zębów można bardzo szybko złagodzić ból.

To pomaganie komuś w potrzebie, a oni zawsze są bardzo wdzięczni. Wiesz, pacjenci często przychodzą ze łzami, dosłownie łzami; są w agonii, prawie na podłodze. Ale kiedy dasz im znieczulenie miejscowe, stają się inną osobą. Idą po wodzie, tak szczęśliwi, że w końcu są wolni od bólu!

Przed pandemią – jak każda praktyka w całym kraju – przyjmowaliśmy rutynowych pacjentów, wysyłając elektroniczne przypomnienia, że ​​zbliża się termin wizyty kontrolnej. W dzisiejszych czasach nie wysyłamy ani jednego przypomnienia, po prostu dlatego, że każdy, kto do nas przychodzi, ma problem: ból zęba, złamany ząb, ropień, cokolwiek. Praca, której potrzebują, jest pilna.

To oczywiście jest dla nas bardzo trudne, ale Covid też. Gabinet stomatologiczny zawsze był bardzo bezpiecznym środowiskiem klinicznym, ale pracujemy w jamie ustnej, która znajduje się niedaleko gardła jamy ustnej, gdzie żyje wirus. Były procedury, których nie mogliśmy wykonać.

Nie mogliśmy wiercić bez noszenia bardzo wzmocnionych środków ochrony osobistej, a pamiętacie, że w pierwszych miesiącach pandemii nie było środków ochrony osobistej w stomatologii. To stworzyło zaległości, a my wciąż nadrabiamy zaległości. Najczęstszą dolegliwością, jaką dostajemy, jest ból zęba, ale coraz częściej stwierdzamy, że ludzie wiedzą, jak dbać o zęby.

Całe to „brytyjskie zęby” to mit, to bzdura. Jako naród nasze zdrowie zębów nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać. Na przykład od czasu wprowadzenia fluoryzacji wody tutaj, w Birmingham, obserwujemy znacznie niższy poziom próchnicy. A teraz jest wielu ludzi, którzy robią wszystko zgodnie z książką i dlatego zwykle nie mają problemów.

Najbardziej potrzebują naszej usługi osoby z problemami społecznymi. Wraz z pogłębianiem się kryzysu związanego z kosztami życia, wszyscy obawiający się, że będą mogli przynosić jedzenie na swój stół, stomatologia znajduje się niżej na ich liście priorytetów. Przestają nitkować zęby, zaniedbują zęby. Więc kiedy oni… robić do nas dojeżdżają, często jest za późno, a przyjeżdżają zestresowani, co stresuje personel.

Każdego dnia personel recepcji dostaje to w kark od ludzi, którzy desperacko chcą być widziani, ponieważ cierpią. Ale nadal musimy zachować dystans społeczny, a środowisko dentystyczne jest zwykle małe. To jest trudne. W ustach widzimy różne nieprzyjemne rzeczy, ale rak jamy ustnej jest szczególnie nieprzyjemny. Podczas pandemii pojawiła się jedna pacjentka i od razu wiedzieliśmy, że to nie jest dobra wiadomość, młoda osoba dorosła, ledwie 30 lat – nie jest regularnym pacjentem – i niestety zmarła.

Zawsze szukamy raka jamy ustnej podczas rutynowych badań kontrolnych – jesteśmy odpowiedzialni za sprawdzenie tkanki miękkiej w jamie ustnej – ale ponieważ nie widziałem wielu moich stałych pacjentów z powodu zaległości, obawiam się, że dopóki nie robić wezwij wszystkich z powrotem, możemy przeoczyć przypadki, szczególnie wśród tych o wyższym ryzyku: ludzie, którzy piją więcej; palacze.

Z roku na rok coraz więcej dentystów wychodzi i idzie prywatnie. Od 2005 roku, kiedy rząd przyjrzał się, ile każda praktyka wygenerowała w roku finansowym, musieliśmy skoncentrować się na osiągnięciu naszego „celu aktywności”. Postaram się wyjaśnić: jeśli mam pacjenta, który potrzebuje jednego wypełnienia, a następny potrzebuje 20 wypełnień i 5 ekstrakcji, oba nadal rejestrują się jako trzy jednostki aktywności.

Oznacza to, że nie płacimy za spędzanie czasu z pacjentami w celu edukowania ich w zakresie profilaktyki, co jest ważne. Zarabiamy tylko za to, że produkujemy jednostki aktywności. I tak wielu moich kolegów po prostu chce przejść na emeryturę z NHS i praktykować stomatologię tak, jak ich nauczono.

Więc tak, poziom stresu jest zawsze wysoki. Jestem wykończona pod koniec każdego dnia. Jak dekompresować? wchodzę do mojej szopy i strugam drewno; Bawię się z moimi dziećmi. I nie, nie marzę o zębach. Marzę o samochodach wyścigowych i Formule 1, o jachtach na południu Francji i marzę o tym, żeby mieć więcej czasu na oglądanie krykieta.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button