Rozrywka

Sezon łowienia „Wicked Tuna” jest zły krótki

Stawka jest stresująco wysoka w serialu reality Wicked Tuna, który jest teraz w połowie swojego 11. sezonu. Jak ujawniła telewizja National Geographic w komunikacie prasowym dotyczącym drugiego sezonu serialu, poławiacze tuńczyka błękitnopłetwego z Gloucester w stanie Massachusetts walczą o swoje środki do życia w obliczu „krótkiego sezonu połowowego i malejącej populacji tuńczyka”. Ale jak długo trwa sezon tuńczyka na Wicked Tuna?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Może cię zaskoczyć, że gwiazdy Wicked Tuna mają tylko tygodnie na zarobienie pensji przez rok. „Jeśli nie złowię ryby, nie mam pieniędzy na utrzymanie mojej rodziny”, wyjaśnił w tym komunikacie prasowym kapitan Hard Merchandise Dave Marciano. „Pieniądze nie tylko spadają z nieba — wychodzą z morza”.

Kapitanowie mają 14 tygodni na zarabianie pieniędzy przez cały rok.Źródło: PFTV/National Geographic TV

Kapitan Dave Marciano, majtek Angelica Marciano i pierwszy oficer Joe Marciano

Według komunikatu prasowego sezon tuńczykowy trwa 14 tygodni, a rybacy mają tyle czasu, aby zarobić na roczne wynagrodzenie. A ponieważ zasoby tuńczyka błękitnopłetwego spadły o 75 procent w latach 1950–2013, konkurencja była jeszcze bardziej zacięta.

„Połowy tuńczyka to trudny biznes i musisz pozostać konkurencyjny”, powiedział Dave Carraro, kapitan FV-Tuna.com. „Moi koledzy na morzu nie zawsze zgadzają się z moimi metodami, ale zrobię wszystko, aby pozostać na szczycie”.

Kontynuacja artykułu pod reklamą Rywalizacja na „Wicked Tuna” jest „prawdziwa”, mówi Dave Marciano.

Obaj Daves zastanawiali się nad portretem Wicked Tuna dotyczącym handlu tuńczykiem błękitnopłetwym w wywiadzie dla Boston Magazine w 2013 roku, a Marciano powiedział, że „rzeczywiste dni połowów, które widzisz, są dokładne”, ale to, co wygląda na jednodniowe wycieczki w programie, jest często wielodniowe wycieczki.

Marciano powiedział też, że rywalizacja na pokazie jest prawdziwa i że choć rybacy dogadują się na lądzie, to na otwartym morzu chodzi „o pieniądze”.

„Wędkarstwo jest moim jedynym źródłem dochodu dla mojej rodziny” – wyjaśnił. „W ten sposób przeszłam przez szkołę moje córki i syna. Kiedy już tam wyjdziesz, mówimy o rybach, które mogą kosztować od 10 000 do nawet 20 000 dolarów za jedną rybę. Więc kiedy mówisz tyle pieniędzy, tak, wydaje się, że dobrze sobie radzimy na lądzie, ale kiedy tam wyjdziesz i jest tego rodzaju wypłata, łokcie unoszą się. Taka jest ludzka natura”.

Kontynuacja artykułu pod reklamą Stresujące jest nie wiedzieć, kiedy nadejdzie następna wypłata.

Wśród przepisów dotyczących przełowienia Carraro i Marciano powiedzieli, że muszą trzymać się limitu trzech ryb każdego dnia. Ale w niektóre dni ten limit jest kwestią sporną, jak powiedział magazynowi Carraro. „Próbujemy złapać trzy na wycieczkę, ale nie zawsze tak się dzieje” – powiedział. „W większości przypadków wracamy tylko z jednym”.

„Mamy tylko nadzieję, że następnym razem, gdy wyjdziemy, zdołamy to nadrobić” – dodał Marciano. „To jedna z najtrudniejszych rzeczy w byciu rybakiem. Czasami na froncie domowym robi się bardzo stresująco, gdy nie wiemy, gdzie przyjdzie następny czek na artykuły spożywcze”.

Wicked Tuna będzie emitowany w niedziele o 21:00 czasu wschodniego w telewizji National Geographic.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button