Rozrywka

Sieci podejmują ostateczne wezwanie do przyszłości Joe Harrisa: Raport

Getty Brooklyn Nets skrzydło Joe Harris trzyma piłkę podczas walki z Atlanta Hawks.

Teraz, gdy projekt NBA dobiegł końca, oficjalnie między nami jest wolny sezon agencyjny i handlowy. Po tym, jak w tym roku został zmieciony przez Boston Celtics w pierwszej rundzie play-offów, dyrektor generalny Sean Marks będzie musiał wykonać ruch, który znacznie poprawi skład Brooklyn Nets. Zwłaszcza jeśli chcą być pretendentami w przyszłym sezonie.

Michael A. Scotto z HoopsHype mówi, że Nets zaczęły otrzymywać telefony w sprawie ich początkującego strzelca wyborowego Joe Harrisa, a także wyróżniającego się debiutanta Cama Thomasa. Jury wciąż nie zastanawia się nad przyszłością Thomasa na Brooklynie, ale jeśli chodzi o Harrisa, Scotto donosi, że „wewnętrznie” Sieci nie są zainteresowane jego handlem.

„Wewnętrznie Nets wierzą, że rozmiar Harrisa może pomóc im wejść na deski w przyszłym sezonie, a jego rozstaw podłogi pomógłby Benowi Simmonsowi rozwijać się wraz z zespołem w okresie przejściowym i tworzyć tor jazdy dla australijskiego napastnika”, pisze Scotto w „HoopsHype”. Potencjalny skład Irvinga, Curry’ego, Harrisa, Simmonsa i Kevina Duranta zapewniłby Simmonsowi maksymalną przestrzeń na podłodze, aby mógł się rozwijać i być koszmarem do obrony.

Harris i jego kolega strzelec wyborowy Seth Curry mogliby zapewnić sieciom niezliczone odstępy. Dwie strzelanki, w połączeniu z obroną i rozgrywaniem Bena Simmonsa, mogą być podobne do „składu śmierci” Warriors Klaya Thompsona, Stephena Curry’ego i Draymonda Greena, w którym również występował Durant.

Najnowsze wiadomości Nets prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Nets tutaj!

Dołącz do Heavy on Nets!

Dyrektorzy uważają, że Cam Thomas może być warta pierwszej rundy

Cam Thomas był jednym z najlepszych debiutantów Nets w zeszłym roku i pokazał błyski błyskotliwości w drugiej połowie sezonu. Miał 46-punktową erupcję podczas swojego czasu w G-League i zdobył 30 punktów w karierze NBA przeciwko Utah Jazz w lutym.

Wydaje się, że po jego debiutanckim sezonie konsensus jest taki, że dla Thomasa granice są nieograniczone. Może nie mieć dużej wartości dla drużyny takiej jak Nets, która jest w trybie wygrana-teraz. Ale według Scotto, rywalizujący menedżerowie uważają, że Thomas może być wart tyle, co wybór z pierwszej rundy. Uważają również, że dzięki dodaniu Curry Harris może być bardziej dostępny niż w poprzednich latach.

„Kierownicy rywali uważają, że Thomas może stać się potencjalnym wyborem w pierwszej rundzie rozmów handlowych” — pisze Scotto. „Joe Harris jest najbardziej realistycznym aktywem handlowym zespołu, jeśli Brooklyn spróbuje awansować na inne stanowisko. Drużyny rywalizujące uważają, że Harris może być bardziej dostępny niż w poprzednich latach, a kolega strzelec wyborowy Seth Curry ma kontrakt na 8,5 miliona dolarów w przyszłym sezonie.

Harris zakończył sezon dwóch operacji stawu skokowego

Harris nie grał w NBA od 12 listopada po kontuzji kostki, która wymagała od niego operacji na początku sezonu. On i Nets zdecydowali, że operacja w sezonie jest najlepszą opcją, aby mógł wrócić na dwór jeszcze w tym roku, zamiast mieć do czynienia z nawrotami. Ale to jest przeciwieństwo tego, co się stało. Harris doznał wielu niepowodzeń w powrocie do zdrowia i ostatecznie musiał przejść drugą operację, która zakończyła jego sezon.

Razem z Benem Simmonsem opuścili 19 miesięcy koszykówki. Nie jest to idealne rozwiązanie dla dwóch graczy, którzy będą kluczowi w rotacji Netsów. Nikt nie wie, w jakim kierunku zmierza Brooklyn w tym okresie poza sezonem, zwłaszcza że przyszłość Kyrie Irvinga i Kevina Duranta wciąż pozostaje niezdecydowana. Ale ponieważ termin 29 czerwca na zgłoszenie się Irvinga zbliża się szybko, Brooklyn wkrótce otrzyma odpowiedź.

CZYTAJ DALEJ: Kurs zmiany Kyrie Irving i Kevina Duranta na temat Nets Future

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button