Rozrywka

Sieci zdobywają 28-letnią obronę w ramach proponowanego handlu

Getty Dave Wohl (L), dyrektor generalny Los Angeles Clippers, rozmawia z Seanem Marksem, dyrektorem generalnym Brooklyn Nets

Sezon plotek handlowych w NBA w pełni obowiązuje. National Basketball Association stworzyła sobie całoroczną ligę z fanami, którzy uwielbiają transakcję. To prowadzi do plotek handlowych, mimo że liga nie znajduje się jeszcze w sekcji finałów konferencji w play-offach. W przypadku Brooklyn Nets pojawiło się wiele plotek dotyczących kluczowych graczy, takich jak Kyrie Irving, Ben Simmons, a nawet nowo nabytego Setha Curry’ego.

Z nowymi propozycjami handlowymi pojawiającymi się codziennie, niektóre wyglądają, aby ulepszyć sieci, a niektóre są naprawdę skandaliczne i nie mają sensu. Niedawna propozycja z New York Daily News jest prawdopodobnie najbardziej skandaliczną propozycją w historii. W ramach umowy Brooklyn współpracuje z San Antonio Spurs w sprawie wyjątku handlowego, który Nets nabył od Philadelphia 76ers w umowie z Jamesem Hardenem.

Josh Richardson na Brooklyn

W artykule opublikowanym 12 maja w Daily News, Netsowie byli powiązani ze Spurs w handlu z udziałem swingmana Josha Richardsona.

Siatki otrzymują:

Josh Richardson

Ostrogi Otrzymuj:

11,3 mln USD wyjątku handlowego

2027 Wybór pierwszej rundy przez Filadelfię (chroniona w pierwszej ósemce)

2029 Własny wybór w drugiej rundzie

Ta proponowana wymiana nie ma większego sensu dla Brooklynu. Ten wyjątek handlowy o wartości 11,3 miliona dolarów jest niezwykle cenny dla Brooklynu. Pozwala sieciom wymieniać się za gracza bez dopasowywania jego pensji. Możliwości, jakie daje Netsom wyjątek, aby zdobyć najlepsze talenty, są zbyt dobre, by wykorzystać je na graczu takim jak Josh Richardson. Nie mówiąc już o tym, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Nets rozstaną się również z dwoma typami draftowymi w rozdaniu. Jaki świat to dobry handel dla Brooklynu?

Josh Richardson grał w pięciu zespołach w ciągu ostatnich czterech sezonów i jest ku temu powód. Po tym, jak Miami Heat osiągnął zbyt wysokie wyniki w sezonie 2017-18, dali Richardsonowi czteroletnie przedłużenie o 42 miliony dolarów, a potem, gdy stało się jasne, że wydali zbyt dużo, Heat szybko odszedł od niego i rozdał strażnika strzeleckiego do Filadelfii. Teraz skakał z Filadelfii do Dallas Mavericks, Boston Celtics, a teraz do San Antonio Spurs. Richardson miał problemy ze znalezieniem miejsca, w którym pasuje do każdego składu, a nawet wypadł z początkowego składu San Antonio.

Stoi czy nie

Dla Nets dopasowanie Richardsona nie ma większego sensu. Chociaż zapewnia dobrą obronę obwodową, nie przynosi im to większych korzyści. Podczas gdy zdobył 44% procent z trzech w tym sezonie, był w dużej mierze niekonsekwentny w całej swojej karierze, odbijając się od połowy lat czterdziestych do niskiej trzydziestki. W tym momencie swojej kariery Richardson powinien być graczem roli, ale jego rola jest nadal czymś, co trudno byłoby zdefiniować na Brooklynie.

Dodanie strażnika o wysokości 6 stóp i 5 centymetrów i rozstanie się z 11-milionowym wyjątkiem handlowym, nie wiedząc, jak pasuje do Brooklynu, jest szalone. Jeśli ta umowa miałaby przejść przez biurko dyrektora generalnego Nets, Seana Marksa, nie ma sensu go zabawiać. Wnosi niewiele ofensywnie za minimalną defensywną przewagę. To powinno być bez porozumienia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button