Rozrywka

SiM zastanawia się nad stworzeniem „Ataku na przebój Tytana” [Exclusive]

Atak na Tytana nadal imponuje fanom anime na całym świecie swoim ostatnim sezonem – i to nie tylko opowiadanie historii budzi podziw widzów. Kiedy Atak na Tytana Sezon 4, część 2, zadebiutował w styczniu, a jego piosenka przewodnia wystartowała niemal natychmiast. „The Rumbling” japońskiego alternatywnego zespołu SiM znalazło się na szczycie list przebojów i zgromadziło miliony wyświetleń na YouTube.

W pisemnym wywiadzie dla Showbiz Cheat Sheet zespół zastanawiał się nad stworzeniem „The Rumbling” dla Atak na Tytanaostatnia wycieczka — i ogromny odzew publiczności, który nastąpił po nim. Wokalista MAH, gitarzysta SHOW-HATE, basista SiN i perkusista GODRi byli mile zaskoczeni tym, jak bardzo się to przyciągnęło.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co czuli w związku z reakcją fanów, jakie procesy myślowe zaszły przy tworzeniu „The Rumbling”, do czego anime SiM chciałoby tworzyć piosenki w przyszłości i nie tylko.

SiM wiedziało, że „Rumble” wystartuje, ale odpowiedź i tak ich zaskoczyła

Japoński zespół alternatywny SiM | Crunchyroll

Biorąc pod uwagę popularność Atak na Tytana, SiM spodziewało się fanfar po debiucie „The Rumbling”. Jednak ich wyobraźnia nie przygotowała ich na ogromną reakcję na piosenkę przewodnią. Grupa przyznała, że ​​otwarcie wysadziło się daleko poza to, czego się spodziewali:

„Biorąc pod uwagę, jak ogromny jest ten tytuł, spodziewaliśmy się, że będzie on również duży dla nas. Ale to całkowicie przekroczyło nasze oczekiwania. Wszyscy opuściliśmy szczęki, widząc, jak szybko numer wystrzelił. Nie tylko my, zespół, ale także wytwórnia. Teraz wszystko się uspokoiło i zaczyna w końcu tonąć”.

MAH dodał, że „The Rumbling” dotarł nawet do starych znajomych.

„Niektórzy ludzie, którzy nie utrzymywali kontaktu od lat, kontaktowali się ze mną i [they] powiedział mi: „Słyszałem tę piosenkę!”” wspomina wokalista. „Czuję, że wykonaliśmy dobrą robotę”.

Oczywiście, gdy trzech z czterech członków zespołu już cieszy się Atak na Tytana manga i anime — a ostatni z nich nurkuje, gdy dostaną pracę — ma sens, by czuli dumę z ożywienia tego tematu. I według SiM, chcieli zaoferować nową perspektywę w tekstach: jeszcze jedną skoncentrowaną na Tytanach.

„The Dumbling” ma pokazać perspektywę Tytanów

Z „The Dumbling” napisanym specjalnie dla Atak na TytanaW ostatnim sezonie, słowa pasują do motywów historii anime. W tekstach znajduje się wiele odniesień, które można powiązać z Erenem i Mikasą. Jednak według MAH, zespół chciał również zaoferować trochę perspektywy Tytanów:

„Piosenki do tej pory były zasadniczo pisane z perspektywy ludzi. Kiedy więc pisaliśmy tę piosenkę, chcieliśmy wyrazić grozę tytanów, pamiętając jednocześnie, że kiedyś byli również ludźmi. Chcieliśmy więc w dramatyczny sposób przedstawić ich konflikty i zmagania. I czuję, że udało nam się to niemal idealnie uchwycić w tej piosence”.

Z pewnością oferuje nowy sposób patrzenia na serial, który spędza większość swoich wczesnych odcinków, aby fani sympatyzowali z ludzkimi postaciami. Program ostatnio postawił na głowie oczekiwania fanów, a „The Rumbling” mówi o tym.

SiM podkreślił również, jak ważna dla procesu pisania była analiza materiału źródłowego. Zapytani o wyzwania związane z tworzeniem piosenki do anime, zauważyli, jak ważne jest dopasowanie wszystkiego do fabuły.

„Przeczytałem już mangę, ale pisząc piosenkę, przeczytałem ją jeszcze kilka razy, próbując pogłębić moje zrozumienie pracy” – wyjaśnił MAH. „Nie jest to łatwe, ale jako artysta lubię ten czas. Więc nie myślę o tym jako o walce”.

Ożywianie teledysku The Rumbling

” src=”https://www.youtube.com/embed/OBqw818mQ1E?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Oprócz stworzenia „Rublingu” dla Atak na Tytana Sezon 4, część 2, SiM dostało możliwość przekształcenia piosenki w teledysk. Materiał filmowy przenosi zespół w świat anime, otaczając go Tytanami Kolosów z ostatniego sezonu.

Zapytany o to, jak powstał teledysk „The Rumbling”, SiM odpowiedział:

„Pod względem technicznym zastosowaliśmy najnowszą technologię CG, aby osiągnąć ten wygląd. Mówiąc o wyborach artystycznych, fakt, że franczyza pozwoliła nam wykorzystać w naszym teledysku tak wiele materiałów z ich świata, co nie jest łatwe ze względu na prawa, świadczy o tym, że twórcy AOT pokochali „The Rumbling” i jak bardzo rezonował z nimi. Więc jestem bardzo szczęśliwy, że możemy to zrobić. Gdyby piosenka była do dupy. Jestem pewien, że powiedzieliby „nie”.

Co dalej z SiM?

Więc teraz, gdy SiM stworzyło motyw otwierający dla Atak na Tytana i przekształciliśmy go w imponujący teledysk, co dalej z zespołem?

„Celem byłaby światowa trasa” – przyznał MAH. „W dzisiejszych czasach trudno jest planować rzeczy poza Japonią, więc skoncentrowaliśmy nasze działania w Japonii. Ale odkąd mieliśmy tę nieoczekiwaną wielką przerwę, mam nadzieję, że sytuacja z COVID wkrótce się uspokoi, abyśmy mogli wyruszyć w światową trasę”.

Zapytaliśmy również, czy mają oko na jakąkolwiek inną serię anime, a grupa ujawniła, że ​​chciałaby zrobić motyw dla Człowiek z piłą łańcuchową lub Kaiju nr 8.

„To nie tak, że możemy komuś powiedzieć: „Chcemy to zrobić!” i pozwolą nam” – zauważył MAH. „Nie wiem. Czekamy na zaproszenia!”

Zespół zapowiedział również na Świergot że we wrześniu wyjdą z EP-ką, w której znajdzie się „The Rumbling”. Dodatkowo grają na Crunchyroll Expo 2022. To nie do końca światowa trasa, ale widać, że występują na arenie międzynarodowej!

SiM na Crunchyroll Expo 2022

Jeśli szukasz więcej SiM na piętach Atak na Tytana Sezon 4, część 2, masz szczęście. Zespół wystąpi podczas Crunchyroll Expo 2022, więc uczestnicy będą mogli osobiście doświadczyć ich muzyki.

Oczywiście ci, którzy są w domu, mogą szukać klipów online — i miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatnia oglądana przez grupę. Zgodnie z profilem gościa Crunchyroll, wydarzenie to zaparkuje pierwszy występ zespołu „The Rumbling” poza Japonią.

SiM wyjdzie na scenę w sobotę, 6 sierpnia o 19:45 PST. Dowiedz się więcej o wydarzeniu tutaj.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button