Rozrywka

Sixers rozstają się z kluczowym weteranem w nocnym handlu poborowym

Getty DeAnthony Melton #0 z Memphis Grizzlies prowadzi do kosza przeciwko Austin Rivers #25 i Jeffowi Greenowi #32 z Denver Nuggets.

Przed przystąpieniem do draftu NBA pojawiły się plotki, że Philadelphia 76ers chcieli spakować swój wybór z pierwszej rundy i Danny’ego Greena w zamian za gracza, który może teraz wnieść swój wkład. Doszło do jedenastej godziny, ale Daryl Morey był w stanie dokonać transakcji. Adrain Wojnarowski z ESPN poinformował, że Sixers kupili De’Anthony’ego Meltona z Memphis Grizzlies w zamian za Danny’ego Greena i 23. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sixers nabyli Greena w noc draftu 2020 w zamian za Ala Horforda, a teraz jego kadencja dobiega końca tego samego wieczoru dwa lata później. Trzykrotny mistrz rozegrał łącznie 131 gier podczas swojego pobytu w Filadelfii i średnio 7,8 PPG, strzelając 39,5% zza łuku.

Dla Sixers zdobywają młodego strażnika z wysokimi zaletami. Melton (24 lata) osiągnął w tym sezonie średni wynik 10,8 PPG w 73 meczach z Grizzlies. Strzelił również 37,4% zza łuku przy 5,1 próbach na mecz. Melton jest obecnie podpisany na sezon 2023-24 za około 8 milionów dolarów rocznie.

Zaspokajanie kluczowej potrzeby

Sixers mieli wiele dziur, aby zająć się tym poza sezonem, jedną z nich była głębokość straży. Wraz z wkroczeniem Meltona do boju mają teraz niezawodną ochronę combo, która może stanąć za Tyresem Maxeyem i Jamesem Hardenem.

Dzięki swojej zdolności do rozmieszczania podłogi, Melton może być również używany wraz z Joelem Embiidem. Sixers potrzebują bardziej niezawodnych opcji kick-out dla wicemistrza MVP, a Morey właśnie je dodał. Podczas gdy Melton strzelił 37% procent na wszystkich swoich trójkach, liczba ta wzrosła do 40,6%, gdy strzelał z połowu.

Rozstanie z doświadczonym weteranem, takim jak Green, jest trudne, ale Melton powinien być w stanie przyjść i zapewnić bardzo potrzebny cios punktowy drugiej jednostce Doc Riversa. Jest to również bardzo wartościowy handel dla Sixers, biorąc pod uwagę, że Green nie będzie przez większość roku wracał do zdrowia po rozdarciu ACL po sezonie.

Oczyszczanie drogi dla większej liczby ruchów?

Daryl Morey wykonał swój pierwszy ruch poza sezonem. Teraz pytanie brzmi, co będzie dalej? Wraz z zakupami Green pojawiły się również doniesienia o Sixers oceniających rynek dla Tobiasa Harrisa i Matisse’a Thybulle’a.

Ponieważ kontrakt Greena jest już nieaktualny, Morey ma większą elastyczność w pracy. To mogłoby pomóc Sixers w ściganiu celów wolnych agentów, takich jak PJ Tucker. Po tym, jak 37-latek odrzucił opcję gracza w Miami Heat, Philly okazał się faworytem do zdobycia byłego mistrza.

Innym nazwiskiem, z którym Sixers byli mocno powiązani, jest szósty człowiek Houston Rockets, Eric Gordon. Biorąc to pod uwagę, gdy Green odejdzie, Moreyowi może być trudno ułatwić handel z perspektywy finansowej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ściganie Tuckera, czy o coś innego, Sixers mają trochę pieniędzy, aby wypełnić pewne luki w składzie. Dwa nazwiska, które należy obserwować jako potencjalne transfery, to Gary Harris i Jeff Green.

Mimo że dwa aktywa są poza planszą, jest mało prawdopodobne, że Morey przetasuje talię. Chociaż do tej pory nie było zbytu na Harrisa i Thybulle’a, wszystko może się zmienić, gdy wejdziemy głębiej w lato. Jedno jest pewne, Morey będzie kontynuował dążenie do zbudowania prawowitego pretendenta do tytułu wokół Joela Embiida.

Więcej ciężkich na Sixers News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button