Rozrywka

Sixers Stars Joel Embiid i James Harden informują o potencjalnym „wysadzeniu”

Getty James Harden #1 (L) i Joel Embiid #21 z Philadelphia 76ers.

Oprócz tego, że są odwiecznymi uczestnikami finałów, Philadelphia 76ers może pochwalić się jednym z najbardziej gwiazdorskich składów w lidze: Jamesem Hardenem, Joelem Embiidem i wschodzącym gwardzistą Tyresem Maxeyem.

Harden to były MVP, którego rozgrywanie powinno uzupełniać grę Embiida. Ze swojej strony Embiid jest corocznym kandydatem do MVP, który został pierwszym centrum od czasu Shaquille’a O’Neala, który zdobył tytuł strzelca w zeszłym sezonie. I jest też Maxey, który może być przechwytem trzeciego roku po tym, jak wystrzelił światła z piłki w trzecim sezonie.

Dodaj Tobiasa Harrisa i PJ Tuckera, aby uzupełnić początkową piątkę, a także solidną głębię w postaci Georgesa Nianga, De’Anthony’ego Meltona, Montrezla Harrella i Matisse’a Thybulle’a, a ten zespół Sixers wygląda na załadowany.

Ale mimo całej tej gwiazdy, Sixers nie przeszli jeszcze drugiej rundy play-offów, odkąd Allen Iverson prowadził szarżę. Ale według Grega Swartza z Bleacher Report, istnieje mocny argument, że Sixers są legalnymi pretendentami do finałów. Ale jednocześnie zmienność zespołu i historia kontuzji mogą sprawić, że będą oni jedynie „udawani” z „potencjałem do wysadzenia”.

Sprawa przeciwko 76ers walczącym o mistrzostwo

Jeśli Filadelfia znajdzie się w prawdziwej rywalizacji w przyszłym sezonie, będzie to prawdopodobnie spowodowane tym, że ich gwiazdy radzą sobie dobrze. Ale nadzieje zespołu może również zniweczyć słaba gra tych samych graczy. Embiid mógł przegapić czas z powodu kontuzji, a niektóre z najlepszych momentów w playoffach Hardena spadły z parkietu.

I, jak zauważył Swartz, nie zapominajmy o głównym trenerze Docu Riversie, który ma swoją burzliwą historię w okresie postsezonowym.

„Pomiędzy niektórymi załamaniami w playoffach Hardena, niedawnym coachingiem Doc Riversa po sezonie i kontuzjami Embiida, jest tu duży potencjał do wybuchów” – napisał Swartz.

„Harden strzelił również zaledwie 40,2 procent w sezonie zasadniczym z Filadelfią i 40,5 procent w play-offach, a mając 33 lata, jest daleki od siły ofensywnej, jaką był jeszcze kilka lat temu. Wciąż będąc elitarnym rozgrywającym, Harden będzie musiał cofnąć się o krok i pozwolić graczom takim jak Embiid i Maxey na odgrywanie głównych ról punktowanych.

Ale szef Sixers, Daryl Morey, nie spędził lata i ostatniego terminu wymiany na skompletowanie zespołu z „potencjałem do wysadzenia”. Właśnie dlatego, nawet przy pewnej zmienności w składzie i na uboczu, Sixers nadal otrzymali ostateczne wotum zaufania od Swartza.

Filadelfia jest „Zdecydowanie” pretendentem w przyszłym sezonie

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Filadelfia powinna ponownie zobaczyć się w miejscu rywalizującym o trofeum Larry’ego O’Briena, według Swartza.

„Daryl Morey wykonał świetną robotę, zmieniając Bena Simmonsa w Hardena, a teraz wypełniając listę swoich gwiazd. Jeśli Embiid jest zdrowy w czasie play-off, te Sixers są zdecydowanie pretendentami” – podsumował Swartz.

Ale Swartz rzucił zastrzeżenie powyżej: czy Embiid jest zdrowy. A to niemałe pytanie. W zeszłym roku Sixers wyglądali jak faworyci Konferencji Wschodniej po tym, jak szybko zajęli się Toronto Raptorami.

Ale po tym, jak Embiid doznał złamania twarzy w meczu z Toronto, Sixers weszli do wygranej serii przeciwko Heat bez swojego talizmanu. Filadelfia wyglądała na kompletnie zagubioną bez Embiida, a kiedy wrócił, serial był już w dużej mierze utracony. Ale to właśnie ta kusząca gra przed kontuzją z Filadelfii sprawiła, że ​​analitycy wierzą w ten zespół.

Więcej ciężkich na Sixers News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button