Rozrywka

„Sleep, Dearie, Sleep”: dudziarz królowej zakończył pogrzeb państwowy lamentem, w który grał codziennie, aby ją obudzić

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Tradycyjną piosenkę „Sleep, Dearie, Sleep” grał pod koniec państwowego pogrzebu królowej Elżbiety II jej osobisty dudziarz, który podobno budził ją każdego ranka. Królową obudził dźwięk dud we wszystkich swoich rezydencjach w całej Wielkiej Brytanii. Każdego ranka dudziarz bawił się przez 15 minut pod swoim oknem, służąc jako jej osobisty budzik. Jednak piosenka, która powitała królową, zakończyła jej pogrzeb w poniedziałek 19 września.

Według The Independent, Pipe Major Paul Burns jest 17 osobą na tym stanowisku, odkąd została utworzona w 1843 roku, kiedy u władzy była królowa Wiktoria. Przed nabożeństwem pogrzebowym wykonano różnorodne kompozycje, m.in. Elegy op. 58 Sir Edwarda Elgara, Reliqui Domum Meum Sir Petera Maxwella Daviesa oraz Fantasy On O Paradise Malcolma Williamsona. Pod koniec nabożeństwa kościół i duża część kraju pogrążyły się w dwuminutowej ciszy. Po tym zbór zaczął śpiewać „God Save the King”. Nabożeństwo zakończył dudziarz królowej lamentem, który w końcu ucichł.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Co się dzieje po pogrzebie królowej? Oto protokoły, których powinna przestrzegać rodzina królewska

Kumple od 70 lat! Queen podzieliła te same urodziny i miłość do przepisów na marmoladę z Adele Hankey z Północnej Dakoty

REKLAMA

Zagrał także ostatni lament, gdy trumna Jej Królewskiej Mości została opuszczona do Królewskiego Krypty pod Kaplicą Św. Jerzego w zamku Windsor. Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się w poniedziałek 19 września w opactwie Westminster w Londynie. Następnie odbyła się ekstrawagancka procesja pogrzebowa, pierwsza w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat, odkąd Winston Churchill otrzymał ten zaszczyt w 1965 roku.

REKLAMA

Prezydent Joe Biden był jednym z blisko 500 przywódców zagranicznych, którzy pożegnali królową. Marsz, w którym wzięło udział tysiące żołnierzy ubranych w uroczyste stroje, był jedną z największych procesji wojskowych, jakie kiedykolwiek odbyły się w Wielkiej Brytanii.

Trumna Królowej rozpoczęła swoją 1,5-kilometrową podróż przez serce Londynu, obok rezydencji Pałacu Buckingham do Łuku Wellingtona w Hyde Park Corner. Monarcha i rodzina królewska szli pieszo. Trumna została następnie przewieziona do karawanu i przewieziona do zamku Windsor, położonego na zachód od Londynu, na nabożeństwo w kaplicy św. Aby symbolizować władzę i władzę monarchy, koronę królowej, berło i berło usunięto z trumny i położono na ołtarzu. Trumnę następnie opuszczono do królewskiego skarbca. W Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, gdzie spoczęli rodzice królowej Elżbiety i siostra Małgorzata, królowa i jej mąż, książę Filip, który zmarł w 2021 roku w wieku 99 lat, zostali pochowani razem podczas prywatna usługa rodzinna późnym wieczorem.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button