Aktualności

Słuchawki Edifier Stax Spirit S3 Planar brzmią niesamowicie, ale brakuje im funkcji

Słuchawki planarne Stax Spirit S3 firmy Edifier zapewniają wyjątkowy dźwięk, robiąc rzeczy inaczej niż te bardziej tradycyjne. Zamiast używać stożkowych głośników w każdej nauszniku, te słuchawki planarne wykorzystują magnesy po obu stronach cienkiej membrany do wytwarzania dźwięku. Rezultatem są wyraźne, równomierne dźwięki w szerszym zakresie częstotliwości z wyraźniejszą separacją. Przejrzystość jest niezwykła.

Chociaż muzyka i dźwięk brzmią wyjątkowo, istnieją pewne kompromisy. Ta technologia nie jest nowa, ale jest droższa w porównaniu z tradycyjnymi przetwornikami dynamicznymi. Dodatkowo niektórzy ludzie nie lubią oferowanej zwiększonej przejrzystości. To trochę jak debata między tym, czy płyta winylowa, czy płyta CD odtwarzająca tę samą piosenkę brzmi lepiej.

Edifier Stax Spirit S3 w sprzedaży detalicznej za około 399 USD, a ich cena jest przystępna dla słuchawek planarnych. Chociaż dźwięk jest doskonały, niektóre wybory projektowe i brak niektórych funkcji nie sprawią, że te słuchawki będą dla wszystkich. Mimo to każdy, kto chce zanurzyć się w swojej muzyce i rozważa zakup słuchawek premium, powinien mieć je na swojej liście.

TL; DR

Plusy:

  • Doskonała jakość dźwięku
  • Żelowe nauszniki z siatki chłodzącej czują się cudownie
  • Niezwykle długa żywotność baterii

Cons:

  • Przyciski i części ramy wydają się trochę kiepskie
  • Brak wykrywania uszu i innych funkcji premium jest niefortunny

Kup w Edifier.

Czym są słuchawki planarne?

Stax Spirit S3 są wyceniane tak, jak są, ze względu na rodzaj używanej technologii. Dlaczego więc słuchawki planarne są wyjątkowe lub inne? Mówiąc bardzo prosto, naładowana elektrycznie membrana, umieszczona pomiędzy dwoma magnesami, wytwarza fale dźwiękowe, gdy porusza się w swoim polu magnetycznym. Ważniejsze są jednak korzyści, jakie to zapewnia, takie jak mniejsze zniekształcenia dźwięku i większy zakres dźwięku.

Edifier twierdzi, że nowa technologia membrany łączy w sobie trzy godne uwagi elementy, w tym „strukturę magnetyczną Audeze Fluxor, membranę Uniforce i zarządzanie fazą Fazor”, aby dokładnie odtwarzać dźwięk. Nie martw się, jeśli te terminy nie mają większego znaczenia. Warto o nich wspomnieć, ponieważ współpraca Edifier z Audeze to ważny szczegół, który u niektórych osób wzmocni legitymację tych słuchawek.

Funkcje Stax Spirit S3

Edifier Stax Spirit S3
Słuchawki Edifier Stax Spirit S3 są wyposażone w dwie pary nauszników, w tym z żelu chłodzącego, który uważam za najwygodniejszy.
TYLER HAYES

Kilka szczegółów na temat słuchawek, zanim wrócimy do ich brzmienia. Stax Spirit S3 oferuje niesamowite 80 godzin pracy na baterii. Dodatkowo ładowanie ich przez 10 minut wydłuży czas słuchania o 11 godzin. Przez pierwszy tydzień ze słuchawkami używałem ich dość często każdego dnia i raz przypadkowo zostawiłem je włączone na noc. Po siedmiu dniach sprawdziłem żywotność baterii i byłem zszokowany, widząc, że poziom mocy nadal wynosi 91 procent.

W aplikacji mobilnej Edifier Connect możesz dostosować EQ i dostosować kilka innych ustawień słuchawek. Co ciekawe, istnieje czasowe ustawienie wyłączania, które robi dokładnie to, co mówi, aby wyłączyć słuchawki po określonym czasie, niezależnie od tego, czy słuchasz, czy nie. Ustawienie jest ciekawe, biorąc pod uwagę, że nie mogłem znaleźć opcji automatycznego wyłączania słuchawek, gdy nie były używane.

Jeśli chodzi o brakujące funkcje, chciałbym, aby słuchawki miały czujnik do wstrzymywania dźwięku, gdy zdejmę je z głowy. Przeważnie jednak chciałbym, aby przycisk zasilania działał bardziej niezawodnie. Czułem skrzypienie pod moim palcem i zawsze trudno było ocenić, jak długo trzymać go, aby włączyć lub wyłączyć Stax Spirit S3.

Te słuchawki nie redukują aktywnie hałasu — ani nie reklamują tego. Pewnego dnia tuż przed moim salonem działo się młot pneumatyczny i na pewno słyszałem to podczas słuchania muzyki. Istnieje niewielkie pasywne blokowanie szumów, ponieważ nauszniki S3 zakrywają uszy — ale nie kupuj ich, aby odizolować hałas.

Stax Spirit S3 jest dostarczany z dwoma zestawami nauszników i bardzo podobał mi się żel z siateczką chłodzącą. Gdy po raz pierwszy je założyłem, zapewniły mi krótkie uczucie chłodu. To było podobne do odwracania poduszki w środku nocy, aby poczuć chłodny spód. To początkowe uczucie mijało po dłuższym użytkowaniu za każdym razem, ale nadal pozostawały chłodniejsze niż inne nauszniki, które nosiłem.

Dźwięk Stax Spirit S3

Edifier Stax Spirit S3
Słuchawki Stax Spirit S3 mają 80 godzin pracy na baterii.
TYLER HAYES

Główną cechą Stax Spirit S3 jest jego dźwięk. Większość zalet słuchawek pojawia się, gdy aktywnie słuchasz — co oznacza, że ​​jeśli będziesz uważnie słuchać, zauważysz ulepszenia. Mogą one otworzyć rozszerzony świat audio dla wymagających ludzi.

Na przykład łatwiej jest wychwycić małe niuanse, takie jak chórki lub losowa gitara grająca tylko otwarte akordy dwa lub trzy razy podczas refrenu. Niskie klawisze i syntezatory mają nieco większą głębię. Miksowanie konkretnej piosenki może również mieć wpływ na to, czy jest ona lepsza czy gorsza podczas słuchania przez Stax Spirit S3.

W tym celu, wraz z głębszą inspekcją, pojawia się możliwość nadania niektórym utworom nieco sterylnego charakteru. Usłyszenie bardziej zdefiniowanej krawędzi muzyki może zmniejszyć tajemnicę lub magię w mieszaniu wszystkich składników.

Żeby było jasne, uwielbiam słuchać muzyki przez te słuchawki. Nowy album Maggie Rogers Poddać się to jeden wspaniały przykład, o którym warto wspomnieć. Podobały mi się wyeksponowane szczegóły i pomyślałem, że S3 poprawił odsłuch w prawie wszystkich przypadkach. Ale niektórzy ludzie mogą nie czuć tego samego.

Poza muzyką szczególnie podobało mi się używanie ich do oglądania programów i filmów. Odkryłem, że dialogi ludzi są bardziej słyszalne, a dźwięki tła są bardziej szczegółowe i przestrzenne. Używałem ich do grania w gry na Nintendo Switch, ale w tym przypadku nie zauważyłem niczego wyjątkowego.

Czy powinieneś kupić słuchawki Edifier Stax Spirit S3?

Słuchawki Edifier Stax Spirit S3 są naprawdę skierowane do miłośników muzyki – ludzi, którzy często koncentrują się na odtwarzanych utworach. Jeśli chcesz wydać pieniądze na słuchawki, ale chcesz mieć oszałamiający design i solidny zestaw funkcji, to prawdopodobnie nie są dla Ciebie. Nie poleciłbym ich nikomu, kto szuka w tym przedziale cenowym, ale dla niektórych osób będą niesamowitym wyborem.

Te bezprzewodowe słuchawki Edifier Stax Spirit S3 zapewniają nowy poziom wyrazistości, który może uzależniać. Kiedy już doświadczysz słuchawek planarnych, może być trudno wrócić do bardziej tradycyjnych.

Kup w Edifier za 399,99 USD.

Newsweek może zarabiać prowizję za linki na tej stronie, ale zalecamy tylko produkty, które zwracamy. Uczestniczymy w różnych programach marketingu afiliacyjnego, co oznacza, że ​​możemy otrzymywać prowizje od wybranych redakcyjnie produktów zakupionych za pośrednictwem naszych linków do stron sprzedawców detalicznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button