Rozrywka

Spoilery „Obi-Wan Kenobi”: Czy Liam Neeson jest w odcinku 6?

Disney+ jest bardzo wyczekiwany Obi-Wan Kenobi Program telewizyjny oficjalnie dobiegł końca swojego pierwszego sezonu. Ale przed epickim zakończeniem serialu wielu Gwiezdne Wojny fani zastanawiali się, czy pewna postać kluczowa dla historii tytułowego Mistrza Jedi pojawi się ponownie w odległej galaktyce. Teraz, gdy nadszedł odcinek 6, znamy odpowiedź na pytanie: Czy Liam Neeson jest w Obi-Wan Kenobi finał?

[Warning: Spoilers ahead for Obi-Wan Kenobi Episode 6.]

Aktor Liam Neeson | Oscar Gonzalez/NurPhoto przez Getty Images

Kogo gra Liam Neeson w „Gwiezdnych wojnach”?

Liam Neeson po raz pierwszy zadebiutował w serii w 1999 roku. Zagrał mądrego mistrza Jedi Qui-Gona Jinna w Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo.

Mentor ówczesnego padawana Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), Qui-Gon i jego uczeń muszą chronić królową Padmé Amidalę (Natalie Portman) w nadziei na pokojowe zakończenie międzyplanetarnego sporu handlowego. Ostatecznie Qui-Gon umiera z rąk Dartha Maula. Ale jego uczeń mści go w kulminacyjnym momencie filmu. Następnie Obi-Wan wciela się w młodego Anakina Skywalkera — znanego również jako przyszły Darth Vader — po tym, jak obiecał swemu zmarłemu mistrzowi, że pomoże chłopcu zostać Jedi.

Mroczne widmo pozostaje jedną z bardziej kontrowersyjnych odsłon serii. Ale można śmiało powiedzieć, że wielu fanów zgadza się, że przedstawienie Qui-Gona przez Neesona było jednym z najważniejszych punktów trylogii prequel.

Czy Liam Neeson jest w finale pierwszego sezonu „Obi-Wan Kenobi”?

W szóstym i ostatnim odcinku Obi-Wan Kenobi, widzowie widzą satysfakcjonujące zakończenie całorocznej misji Obi-Wana: uratowanie 10-letniej księżniczki Lei.

W całej serii Obi-Wan wielokrotnie próbuje połączyć się ze swoim byłym Mistrzem za pomocą Mocy. Ale ponieważ odciął się od swoich umiejętności po wydarzeniach z Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów, nie może tego zrobić.

Po pokonaniu Dartha Vadera i uratowaniu księżniczki, Obi-Wan powraca na pustynną planetę Tatooine, aby kontynuować wygnanie z Imperium. Ale podczas trekkingu do swojego nowego domu na Morzu Wydm, Obi-Wan napotyka na swojej drodze jeszcze jedną osobę: ducha siły Qui-Gon Jinna.

Prawie 17 lat po jego ostatniej wzmiance w Zemsta sitów, Qui-Gon powrócił. I nikt inny jak Liam Neeson go przedstawia.

Chociaż interakcja jego z Obi-Wanem jest krótka, z pewnością jest ciosem. Sugeruje to, że były duet Mistrz-Padawan pozostanie razem, podczas gdy Qui-Gon nauczy swojego byłego ucznia, jak zostać Duchem Mocy przed wydarzeniami z Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja.

Inne kamee „Obi-Wan Kenobi”

Liam Neeson był daleki od jedynego dziedzictwa Gwiezdne Wojny postać do zrobienia epizodu w Obi-Wan Kenobi seria.

Na początku serialu widzowie powracają do senatora Baila Organy, przybranego ojca księżniczki Lei. Bail zadebiutował na żywo w Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, gdzie wcielił się w niego aktor Jimmy Smits. Kaucja pojawiła się w kilku odcinkach Obi-Wan Kenobi po zleceniu wygnanemu Mistrzowi Jedi uratowania córki przed łowcami nagród.

W finale fanom towarzyszył również krótki występ Imperatora Palpatine’a Iana McDiarmida, który pojawia się za pośrednictwem hologramu podczas rozmowy z Darthem Vaderem po pojedynku Vadera z Obi-Wanem.

Inne godne uwagi występy to: basista Red Hot Chili Peppers Flea, który występuje w serialu jako łowca nagród; handlarz przyprawami, grany przez prawdziwą córkę McGregora, Esther; i obcy kierowca transportowy grany przez Peelingi weteran Zach Braff.

Przyszłość „Obi-Wana Kenobiego”

Choć pierwotnie miał być miniserialem jednosezonowym, w maju ogłoszono, że Obi-Wan Kenobi to najchętniej oglądany dotychczas serial Disney+. To nasuwa pytanie: czy są plany na sezon 2?

Według reżyserki Deborah Chow nie do końca. Chow powiedział niedawno Entertainment Tonight: „Naprawdę pomyśleliśmy, że będzie to limitowana seria. To naprawdę jedna wielka historia z początkiem, środkiem i końcem. Więc nie myśleliśmy o tym.”

Z drugiej strony dwie gwiazdy serialu — McGregor i Christensen — wydają się być gotowe na więcej Obi-Wan Kenobi. Christensen powiedział Radio Times: „Zdecydowanie zostało pomyślane jako samodzielna historia. Ale chciałbym kontynuować z tą postacią.

Przed finałem serii McGregor powiedział także brytyjskiemu GQ: „Naprawdę mam nadzieję, że zrobimy kolejny. Gdybym mógł robić jedną z tych rzeczy od czasu do czasu — byłbym po prostu z tego zadowolony”.

Na razie każdy Obi-Wan Kenobi Szum z sezonu 2 pozostaje czystymi spekulacjami, choć z pewnością istnieje potencjał, aby te postacie pojawiły się w przyszłości Gwiezdne Wojny projekty takie jak Andor lub nadchodzące Ahsoka pokazać.

The Obi-Wan Kenobi finał jest teraz transmitowany na Disney+.

POWIĄZANE: „Obi-Wan Kenobi”: 3 sposoby, w jakie finał ustawia „Nową nadzieję”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button