Rozrywka

Steelers może wymienić rozgrywającego na Draft Pick, mówi analityk

Getty The Steelers może odejść od Masona Rudolpha.

Pittsburgh Steelers mogli przenieść jednego ze swoich rozgrywających przed rozpoczęciem sezonu.

Według Joe Tansey z Bleacher Report, dni Masona Rudolpha ze Steelerami są policzone. Jak zauważa Tansey, czteroletni weteran rozgrywający prawdopodobnie wejdzie na obóz treningowy jako trzeci rozgrywający za debiutantem w pierwszej rundzie, Kennym Pickettem i wolnym agentem, Mitchem Trubiskym.

Ponieważ Pickett lub Trubisky prawdopodobnie otworzy sezon jako rozpoczynający rozgrywający Steelersów, oznacza to, że Rudolph albo zostanie odcięty, albo wymieniony na draft pick.

„Trubisky i Pickett pójdą na obóz treningowy jako dwaj pierwsi rozgrywający na mapie głębokości, a Rudolph trzeci” – mówi Tansey. „Rudolph nie ma ścieżki do gry w Pittsburghu. Mógł poprosić o zwolnienie go, aby zająć się zastępczą pracą gdzie indziej, lub drużyna, która potrzebuje rozgrywającego, może wydać na niego wybór z szóstej lub siódmej rundy w handlu.

Dlaczego Steelers może zerwać więzi z Rudolphem?

Rudolph rozpoczyna działalność poza sezonem jako jedyny rozgrywający w składzie Steelersów z doświadczeniem w ich systemie ofensywnym. Jest jednak w niekorzystnej sytuacji, biorąc pod uwagę, że franczyza wyraźnie buduje się wokół Picketta jako przyszłości, z Trubisky jako prawdopodobnym zastępcą na wypadek, gdyby debiutant nie był gotowy.

Steelers podpisali z Trubisky dwuletnią umowę o wartości 14,3 miliona dolarów z premią za podpis w wysokości 5,3 miliona dolarów poza sezonem. Pomijając fatalny występ na obozie treningowym, trudno wyobrazić sobie Steelersów wypuszczających Trubisky’ego z opłatą za śmierć prawie 5,3 miliona dolarów.

Z drugiej strony, Rudolph może zostać skrócony, jeśli chodzi o przebój o wartości nieco ponad 1 miliona dolarów. Jednak Steelerowie mogliby znaleźć bardziej odpowiednią ofertę w formie wymiany z drużyną, która chce wymienić wybór z niskim draftem — jak zauważa Tansey — na 26-letniego rozgrywającego.

W ciągu czterech sezonów w Steelers, Rudolph posiada statystyki kariery 16 przyłożeń w porównaniu z 11 przejęciami, co daje ocenę 80,9 rozgrywającego i rekord 5-4-1. Nie jest to najbardziej imponująca liczba, ale Rudolph zdołał pozostać w Pittsburghu, rozpoczynając swój piąty sezon.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości Steelers prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Steelers tutaj!

Starkey: Steelers nie wierzą w Rudolfa

Podczas gdy Steelers nadal utrzymują, że to otwarte zawody rozgrywające wśród wszystkich trzech graczy, historia Rudolpha w Pittsburghu wydaje się mówić inaczej. Jak zauważa Joe Starkey z The Pittsburgh Post-Gazette, fakt, że Steelersi zdecydowali się na Bena Roethlisbergera pokonując Rudolpha w zeszłym sezonie, jest wystarczającym wskaźnikiem, że nie wierzą, że jest on rozgrywającym.

„Zdarzyło się to z Rudolphem ponad rok temu, kiedy Steelerowie postanowili sprowadzić Bena Roethlisbergera na kolejny sezon, mimo że wyraźnie spadał, a Rudolph był rzekomym rozrusznikiem przez trzy lata”, powiedział Starkey na 3 maja. „To był czas, aby uwolnić Roethlisbergera i dać Rudolphowi szansę – ale tylko wtedy, gdy Steelerowie rzeczywiście w niego uwierzyli.

Najwyraźniej nie, a kto mógłby ich winić?

Choć może to zabrzmieć dziwnie, Rudolph jest w gorszej sytuacji niż Pickett i Trubisky. Pomimo tego, że zna system Steelersów lepiej niż którykolwiek z rozgrywających, jest najbardziej narażony na ryzyko utraty lub wymiany.

Jeśli Pittsburgh zdobędzie przyszły wybór dla Rudolpha, Steelers prawdopodobnie zerwą relacje z byłym rozgrywającym.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button