Rozrywka

Steph Curry, gwiazda wojowników, miał wizję 6 bohaterskiej gry kolegi z drużyny

Gwiazda Getty Golden State Warriors, Stephen Curry, reaguje na zagranie kolegi z drużyny Andrew Wigginsa podczas walki z LA Clippers.

Golden State Warriors przebili bilet na finały Konferencji Zachodniej i, jak można się było spodziewać, to właśnie pokaz Steph-Klay-Dray doprowadził drużynę do piątkowego zwycięstwa eliminacyjnego nad Grizzlies.

Klay Thompson zmierzył się z 30-punktową nocą, trafiając osiem trójek i dodając osiem zbiórek, trzy bloki i dwie asysty. Tymczasem Stephen Curry miał 29-punktową noc – w tym 11 w czwartej kwarcie – a Draymond Green strzelił 14 własnych bramek, dorównując 15 rozdaniami i ośmioma dziesięciocentówkami.

To powiedziawszy, Warriors otrzymywali wkłady od graczy z listy. Ze swojej strony Andrew Wiggins odegrał ogromną rolę w pomaganiu Golden State w odwróceniu losu.

Podpisując się za Jordana Poole’a w 7:08 ostatniej klatki, Wiggins trafił do trójki, zdobył przechwyt w ucieczce z drugiej strony i ostatecznie zmusił Dillona Brooksa do nieudanego lay-upu, co doprowadziło do trójka przejściowa dla Stepha. Wszystko to wydarzyło się w ciągu około 90 sekund i spowodowało, że Dubowie zdobyli przewagę, którą utrzymali, dopóki zegar nie pokazał wszystkich zer.

Wiggins zakończył z 18 punktami, 11 tablicami i trzema zablokowanymi strzałami w 41 minut w nocy, co jest jednym z jego najlepszych wysiłków w postsezonie. Ale jeśli zapytasz Curry’ego, powie ci, że widział, jak to wszystko nadchodzi… całkiem dosłownie.

Steph Dreams marzy o wysiłku Wigginsa w istnienie?

Podczas dostępności mediów po meczu, Curry został zapytany, czy ma jakiekolwiek przeczucie, że Wiggins zagra na tak wysokim poziomie w grze 6. Według dwukrotnego MVP ligi, nie tylko podejrzewał, że tak się stanie — właściwie to przewidział, kiedy spał w noc przed zawodami.

„Miałem zeszłej nocy sen, że miał zamiar oddać kilka dużych strzałów w czwartym i zrobić krok w kierunku, w jaki to zrobił, i [it] rozegrał się dokładnie tak, jak to widziałem” – ujawnił Curry.

Jak widzi to Curry, energia Wigginsa w późnej fazie gry odbiła się na jego kolegach z drużyny i pomogła im pobudzić do zwycięstwa w serii.

„Zrobiłem trójkę po pięciu minutach, czy cokolwiek, to była czwarta kwarta i podszedłem do ławki, a pierwszą osobą, którą zobaczyłem, był on i nawrzeszczałem na niego, jakby… dał nam życie na rozpoczęcie czwartej kwarty. Wiesz, zrobiłem wielką trójkę. Myślę, że trafił twardą, w czasie strzału dwa, które utrzymały rozpęd, musiał ukraść wsad, a potem dostał tę trójkę, myślę, że na prawym skrzydle, a to są ogromne zagrania, ponieważ jest to jedno, dwukrotne posiadanie w każdym przypadku. ”

Jednak Steph nie uzyskał wszystkiego, czego chciał od swojej drużyny All-Star.

„Wciąż nie wydobył z niego jeszcze żadnej reakcji” – dodał Steph. „Po prostu chciałem – dostałem jedną z tej serii, kiedy wsadził Brandona Clarke’a, ale reszta to po prostu stary dobry Wiggs, który robi wielkie sztuki”.

Najnowsze wiadomości o Golden State Warriors prosto na Twoją skrzynkę! Biuletyn Heavy on Warriors tutaj!

Dołącz do Grubego na wojownikach!

Wiggins był bardziej wpływowy, niż mogłoby się wydawać w tym sezonie

Punktacja Wigginsa mogła spaść w miarę upływu sezonu zasadniczego, a trend utrzymał się w fazie play-off, gdzie obecnie zajmuje średnio 14,5 punktu na mecz. Jednak po cichu był niesamowicie skuteczny w ofensywie i wywierał wpływ na wiele innych sposobów, na całym parkiecie.

W 11 zawodach posezonowych Wiggins strzela 49,2% z podłogi i 40% z dystansu za trzy punkty. A Dubs zdobyli 116,9 punktów na 100 rzutów, gdy był na korcie, co ustępuje tylko Otto Porterowi.

Co więcej, jego 6,9 zbiórek na konkurs stanowi drugą najlepszą średnią postsezonową w drużynie. 2,5 z nich również trafiło do ofensywnego szkła, co jest najwyższą liczbą w Warriors.

Wszystko to daje w sumie 12,5 punktu na 100 punktów Golden State. ogólnie lepiej z Wigginsem na podłodze w porównaniu z tym, kiedy siedzi.

CZYTAJ DALEJ:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button