Aktualności

Steph Curry po prostu wciąż jest lekceważony, tym razem Mike James

Chociaż może nie mieć fizycznej postury niektórych innych gwiazd NBA, talent Stephena Curry’ego jest niezaprzeczalny. Podczas swojego pobytu w Stowarzyszeniu gwardia Golden State Warriors okazała się elitarnym strzelcem, doprowadzając swoją drużynę do czterech mistrzostw. Pomimo tej rzeczywistości Steph wciąż nie cieszy się szacunkiem, na jaki zasługuje. Weźmy za przykład ostatnie komentarze Mike’a Jamesa.

Podczas ostatniego występu na Wybór graczy podcast, Jones, który grał 36 meczów NBA w swojej karierze, miał problem z grą Curry’ego. W jego umyśle strażnik Warriors robi niewiele więcej niż strzelanie.

Mike James staje się najnowszym nazwiskiem, które krytykuje grę Stepha Curry’ego

Kiedy jesteś sportowcem znanym na całym świecie, zawsze znajdą się krytycy, którzy będą czekać, aby rozeznać Twoją grę. Steph Curry rozumie tę rzeczywistość bardziej niż większość.

Strażnik Warriors, czy to ze względu na jego rozmiar, rodowód, czy fakt, że jest przede wszystkim strzelcem, od lat jest na fali gorących ujęć. Na przykład Oscar Robertson zasugerował kiedyś, że słaba obrona, a nie talent, przyczyniły się do sukcesu Steph.

Nawet po tym, jak gwiazda zdobył swoje czwarte mistrzostwo, wciąż jest niedoceniany. Na przykład Metta World Peace powiedział, że pod koniec kariery Curry’ego może być uważany za gracza z pierwszej piętnastki lub dwudziestki. Strażnik, jeśli wszystko jest równe, prawdopodobnie już wepchnął się do pierwszej dziesiątki co najmniej.

Teraz Matt James dodał swoje nazwisko do listy tych, którzy zlekceważyli grę strzelca wyborowego.

„Steph, jak gra i jak się wyładowuje, czasami jest to po prostu jednowymiarowe” – powiedział James w podcaście Players Club (h/t SFGate). „Nie jest głównym zawodnikiem piłki, a jak na rozgrywającego to mi trochę przeszkadza”.

James powiedział również, że Warrior nie zdołałby dostać się do swojej obecnej piątki w NBA. Te zaszczyty odebrał Kevin Durant, LeBron James, Joel Embiid, Giannis Antetokounmpo i Luka Doncic.

„Myślę, że ta pozostała piątka może teraz robić, co tylko zechce, w dowolnej drużynie na świecie” – wyjaśnił James. – Po prostu nie wiem o tym Steph. To trochę mroczne dla Stepha… Gdybyś go umieścił w Minnesocie, nadal by zabijał, ale nie wiem, czy byłoby tak samo.

Chociaż trudno jest usunąć któregokolwiek z tych sześciu graczy z listy, trochę naiwnym jest sugerowanie, że sukces Curry’ego nie przełożyłby się na inny zespół. W tym momencie jego ofensywna gra nikogo nie zaskoczy; przeciwna obrona dokładnie wie, co chce zrobić i nie może tego powstrzymać. Nawet gdyby Steph znalazł się w najgorszym składzie w lidze, nadal byłby w stanie zgasić światła i, jeśli miałby potrójny zespół, znaleźć otwartego kolegę. Może nie jest konwencjonalnym zawodnikiem trzymającym piłkę, ale jego ruch i strzelecki dotyk z pewnością mogą manipulować obroną i tworzyć opcje dla innych.

Jednak biorąc to wszystko pod uwagę, James złożył Curry’emu coś w rodzaju dwulicowego komplementu. „Tak zabawnie, jak to brzmi”, powiedział obecny człowiek AS Monaco, „prawdopodobnie jest w pierwszej dziesiątce graczy przez cały czas lub jest blisko tego”.

Jeśli nic więcej, to najlepsza krystalizacja talentu Curry’ego. Nawet ktoś, kto krytykuje jego grę, nie może nie przyznać, że jest świetny w historii.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

POWIĄZANE: Shaquille O’Neal mówi, że w tej chwili są tylko 4 prawdziwe supergwiazdy NBA, w szczególności odrzuca Kawhi Leonard

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button