Rozrywka

Stephen Merchant pojawił się w brytyjskim teleturnieju „Blockbusters” na długo przed „The Office”

Widzieliśmy, jak wiele celebrytów, takich jak Kelly Clarkson, Jennifer Hudson i Harry Styles, robi karierę w programach konkursowych. Podczas gdy niektóre gwiazdy zasłynęły z filmów lub muzyki, inne stały się znane dzięki teleturniejom. Na przykład Stephen Merchant pojawił się w brytyjskim teleturnieju Przeboje na długo przed zrobieniem hitu z Biuro.

Założenie teleturnieju „Blockbusters”

Przeboje był brytyjskim teleturniejem opartym na podobnym amerykańskim teleturnieju. Spektakl obejmuje jednego gracza i zespół dwóch graczy, którzy odpowiadają na pytania dotyczące ciekawostek. Pytania są podpowiadane inicjałem odpowiedzi, a gracz musi ukończyć ścieżkę w poprzek lub w dół planszy złożonej z sześciokątów.

Brytyjska wersja programu powstała w 1981 roku, a pilot wyemitował w następnym roku. Istotna różnica między wersją brytyjską i amerykańską polega na tym, że wydanie amerykańskie zostało stworzone dla dorosłych, podczas gdy wydanie brytyjskie zostało stworzone dla szóstych uczniów (czyli 16- i 17-latków).

Wydanie dla dorosłych wyemitowane w 1997 roku w BBC Two, zaprezentowane przez Michaela Aspena. Przeboje miał popularny występ z napisami końcowymi, w którym zawodnicy robili jives z rąk, który był emitowany w piątkowych odcinkach. Gest pojawił się po raz pierwszy w 1986 roku, po tym, jak zawodnik znudził się kręceniem kilku programów dziennie, czekając na swoją kolej.

Gest został włączony do gry i trwał do końca oryginalnej serii. Blockbustery działały przez 10 sezonów od 1983 do 1993 w ITV, zanim przeniosły się do Sky One na dwa niekolejne sezony w 1994 i 2000. BBC Two przejęło jeden sezon w 1997 i Challenge na inny w 2012, podczas gdy Comedy Central prowadził program dla dwa sezony po 20 odcinków w 2019 roku.

Stephen Merchant pojawił się w „Blockbusters” lata przed „The Office”

Stephen Merchant osiągnął sławę dzięki brytyjskim Biuro. Jednak kilka lat przed tym, jak sitcom stał się wielkim wydarzeniem, jakim jest dzisiaj, Merchant pojawił się na Przeboje, według Buzzfeed. Pisarz pojawił się w serialu w 1997 roku, aby poruszać się po planszy, odpowiadając na pytania dotyczące ciekawostek.

Chociaż zaczął dobrze, ostatecznie zakończył słabo z 15 punktami przeciwko 50 punktom rywali. Merchant opowiedział o swoich aspiracjach i ujawnił, że pisał, a także podzielił się tym, że chciałby zacząć nadawać, a jak wiemy, jego marzenia się spełniły.

Sukces Stephena Merchanta „Biuro”

Stephen Merchant i obsada „Biura” | Kevin Winter/Getty Images

Kiedy Biuro po raz pierwszy wyemitowany, uzyskał niskie oceny, więc Stephen Merchant i jego współscenarzysta i współreżyser Ricky Gervais wykonywali inne prace podczas kręcenia. Jednak po emisji w USA program zyskał uznanie krytyków i dał początek bardzo udanemu amerykańskiemu remake’owi, który został wyemitowany w 2005 roku.

Program zdobył nagrodę Złotego Globu. Gervais i Merchant kontynuowali współpracę przy audycjach radiowych i zaczęli nagrywać cotygodniowy podcast w 2005 roku. Podcast został uznany za najpopularniejszy na świecie, a Guinness World Records poświadczył go jako najczęściej pobierany podcast wszechczasów.

W tym samym roku Gervais i Kupiec zaczęli kręcić serię zatytułowaną Dodatki to nastąpiło po życiu statystów pracujących w filmie, telewizji i teatrze. Merchant zagrał niekompetentnego agenta bohatera Gervaisa, za rolę, która przyniosła mu nagrodę British Comedy Award.

W 2007 roku Merchant zaczął prowadzić audycję radiową w BBC 6 Music o nazwie Steve Showktóry był emitowany przez cztery sezony i zakończył się w 2009 roku. Merchant kontynuował stand-up przed występem w sitcomie w 2013 roku zatytułowanym Witam panie.

Kupiec wylądował małe części w filmach, w tym Wynalazek kłamstwa, Run Fat Boy Run, Wróżka Zębuszka, oraz Hot Fuzz. Wystąpił także w różnych programach telewizyjnych, w tym Nowoczesna rodzina, życie to zbyt Niski, oraz krótkie maki.

ZWIĄZANE Z: „Biuro”: Dwight prawie spotkał swojego brytyjskiego odpowiednika w 1 odcinku, ale nie mogli zdjąć epickiej kamei

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button