Aktualności

Steve Bannon atakuje Dicka Cheneya, krytykuje jego „Demon Seed”

Steve Bannon zaatakował Dicka Cheneya i jego córkę „nasiona demonów”, przedstawicielkę Wyoming. Liz Cheney, po tym, jak były wiceprezydent nazwał Donalda Trumpa największym „zagrożeniem dla naszej republiki” w jej historii.

Bannon, były doradca Białego Domu, zareagował na reklamę kampanii opublikowaną przez Dicka Cheneya, atakującą Trumpa z powodu jego fałszywych twierdzeń, że wybory 2020 zostały sfałszowane i nazywając go „tchórzem”.

Publikując na Gettr, Bannon oskarżył człowieka, który był wiceprezesem za George’a W. Busha o bycie „przestępcą wojennym” – w odniesieniu do jego roli w wojnie w Iraku i twierdził w tym czasie, że Saddam Husajn miał broń masowego rażenia – jednocześnie sugerując, że córka straci nadchodzącą szkołę podstawową.

„Dick Cheney jest zbrodniarzem wojennym… okłamał Amerykanów i przyniósł Irakowi tylko śmierć i zniszczenie… Nasienie demona Cheneya zostanie zniszczone w sondażach przez dobrych ludzi w Wyoming… a potem będziemy skończyłem z nimi” – napisał Bannon.

Steve Bannon Dick Cheney
Steve Bannon i Dick Cheney. Były wiceprezydent zaatakował Donalda Trumpa w reklamie kampanii.
Tasos Katopodis/ Ethan Miller

Bannon wygłosił te uwagi w oczekiwaniu na wyrok po tym, jak został uznany za winnego pogardy Kongresu za odrzucenie wezwania wydanego przez Komisję Specjalną Izby Reprezentantów badającą atak z 6 stycznia. Liz Cheney jest wiceprzewodniczącą tego komitetu.

Liz Cheney, która walczy o utrzymanie swojego miejsca w Kongresie, gdy w prawyborach GOP 16 sierpnia mierzy się z popieraną przez Trumpa kandydatką Harriet Hageman, opublikowała na Twitterze reklamę przedstawiającą jej ojca. Klip od tego czasu obejrzano ponad 5 milionów razy.

„W 246-letniej historii naszego narodu nigdy nie było osoby, która byłaby większym zagrożeniem dla naszej republiki niż Donald Trump” – powiedział Dick Cheney. „Próbował ukraść ostatnie wybory, używając kłamstw i przemocy, aby utrzymać się przy władzy po tym, jak wyborcy go odrzucili.

„Jest tchórzem. Prawdziwy mężczyzna nie okłamałby swoich zwolenników. Przegrał wybory i przegrał dużo. Wiem o tym, on o tym wie i myślę, że większość Republikanów o tym wie”.

Dick Cheney powiedział, że on i jego żona byli „dumni” ze swojej „nieustraszonej” córki za „dotrzymanie przysięgi” konstytucyjnej.

„Liz jest nieustraszona” – dodał. „Nigdy nie wycofuje się z walki. Nie ma nic ważniejszego, co kiedykolwiek zrobi, niż pokierować wysiłkiem, aby upewnić się, że Donald Trump nigdy więcej nie znajdzie się w pobliżu Gabinetu Owalnego. I odniesie sukces”.

Wiele innych postaci również skrytykowało Dicka Cheneya za wideo, zwracając uwagę na jego rolę w wojnie w Iraku i to, jak Bushowi udało się również wygrać wybory w 2000 roku dzięki relacjonowaniu na Florydzie, które były celem republikanów, takich jak Roger Stone w tak zwane „zamieszki Brooks Brothers”.

„Dick Cheney, notoryczny złodziej wyborczy i wszechczasowy kłamca, teraz krzyczy na Trumpa za… próbę kradzieży wyborów i kłamstwa na ten temat, oh-huh”, napisał na Twitterze Nitish Pahwa, redaktor strony internetowej w Slate.

Skontaktowano się z zespołem ds. kampanii Liz Cheney w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button