Rozrywka

Stevie Nicks była „wściekła” z powodu jej źle zaplanowanej interwencji: „Wszyscy jesteście zwolnieni”

Kiedy Stevie Nicks dołączyła do Fleetwood Mac w 1975 roku, zaczęła używać kokainy razem z kolegami z zespołu. Myślała o tym leku jako o rekreacyjnym stymulatorze kreatywności, ale zaczął sprawiać jej problemy. Po ostrzeżeniu lekarza zgłosiła się do centrum rehabilitacji. Tuż przed wyjazdem jej bliscy zorganizowali interwencję, która ją rozwścieczyła.

Stevie Nicks | Paul Natkin/Getty Images

Lekarz Stevie Nicks ostrzegł ją, że użycie większej ilości kokainy może ją zabić

Nicks zaczęła używać kokainy po tym, jak dołączyła do Fleetwood Mac. Rzadko robiła to wcześniej, ale wyjaśniła, że ​​zwiększyła dostęp do pracy jako muzyk.

„Kiedy dołączyliśmy do Fleetwood Mac, to nie jest tak, że kiedykolwiek go kupiliśmy lub naprawdę to zrobiliśmy, więc nie była to wielka sprawa”, powiedziała The Face w 2020 roku. „Ale kiedy dołączyliśmy do Fleetwood Mac w 1975 roku, ponieważ przez cały 1975 rok był w pobliżu, ale nigdy go nie kupiliśmy. A potem, kiedy weszliśmy do 1976 roku, zaczęło się naprawdę kręcić”.

Mniej więcej dziesięć lat później lekarz ostrzegł ją, że dalsze stosowanie może ją zabić.

„Pewnego dnia poszłam do lekarza, który powiedział mi, że mam naprawdę dużą dziurę w nosie i że jeśli nie przestanę, mogę mieć krwotok mózgowy, a jeśli nikogo nie będzie w pobliżu, mogę się zapaść i umrzeć” – wyjaśniła. „I powiedziałem, no cóż, oczywiście wtedy moja próżność zadziałała i pomyślałem, o mój Boże, mój nos mógłby po prostu spaść z twarzy, o nie, nie, nie!”

Po usłyszeniu tego Nicks zadzwoniła do Betty Ford Center, aby zarezerwować pokój dla siebie. Zdecydowała jednak, że chce zachować to w tajemnicy i nikomu o tym nie powiedziała.

Zaatakowała podczas swojej interwencji

Wkrótce po zarezerwowaniu miejsca dla siebie, jej lekarz ucha, nosa i gardła poprosił Nicksa, aby dołączył do niego na kolację.

„Chciałem powiedzieć, OK, może on umiera czy coś w tym stylu, wiesz, i chce mi powiedzieć. Więc idę, OK” – wyjaśniła. „Wychodzimy i podjeżdżamy do tego dużego domu, zatrzymujemy się na podjeździe i jadę, ten dom wygląda znajomo, ale nie jestem pewien, czyj to jest dom, ale jest znajomy. Więc podchodzimy, pukamy do drzwi, a on mówi, że musi coś dostać, musi coś odebrać, tak. Myślę, że to szaleństwo. I tak drzwi się otwierają, a to jest mój menedżer”.

Kiedy weszła do domu, byli tam jej matka i ojciec.

„Mój menedżer mówi, że chcemy, żebyś poszedł na odwyk, uważamy, że to dobry pomysł, ponieważ nie radzisz sobie dobrze – to znaczy, masz się dobrze, świetnie śpiewasz i wszystko, ale musisz iść w. Byłem tak wściekły, że powiedziałem: OK, gdzie mam iść i kiedy? Oni są jak, och… Powiedziałem, że pójdę jutro, dupki. I wszyscy patrzą na mnie, wszyscy mieli teraz kamienną twarz, bo jestem wściekły.

Ponieważ Nicks była tajemnicza, nie zdawali sobie sprawy, że już planuje jechać. Nie podobało jej się, że po podjęciu decyzji urządzali interwencję.

„Powiedziałem, no cóż, pieprz się z wami wszystkimi, mam łóżko w Betty Ford i wyjeżdżam pojutrze, aby pojechać do Palm Springs na odwyk na własną rękę i to jest mój pomysł, nie twój pomysł i wszyscy jesteście zwolnieni – powiedziała. – A mamo i tato, do zobaczenia później w Phoenix. Wyszedłem, wsiadłem do samochodu i kazałem lekarzowi zabrać mnie do domu i nigdy więcej nie rozmawiałem z tym lekarzem przez pięć lat”.

Stevie Nicks jest z siebie dumna, że ​​zaprzestała używania kokainy

Nicks wyraziła swoje szczęście, że postanowiła sama iść na odwyk.

„Udało mi się uratować” – powiedziała dalej Radio poza wpływami, za Vanity Fair. „Przeżyłem kilka dość przerażających chwil, ale uratowałem mnie, nikt inny mnie nie uratował”.

Przypisuje sobie przetrwanie trudniejszych lat.

„Przeżyłem sam. Zapisałam się na odwyk” – powiedziała. „Nikt tego dla mnie nie zrobił. Zrobiłem to i tak jest z całym moim życiem.”

Jak uzyskać pomoc: W USA skontaktuj się z Administracja ds. nadużywania środków odurzających i zdrowia psychicznego infolinia pod numerem 1-800-662-4357.

ZWIĄZANE Z: Lekarstwo na błędny ból głowy Stevie Nicks wypaliło jej dziurę w nosie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button