Rozrywka

Straciłem obie nogi i prawie zabity zmarł trzy razy po złapaniu śmiertelnego robaka – mam szczęście, że żyję

MODELKA, której amputowano obie nogi po złapaniu Covida i prawie umarła TRZY razy, ujawniła, w jaki sposób została uratowana przez lekarzy.

Przemawiając wyłącznie do Słońca po raz pierwszy od operacji, 21-letnia Claire Bridges ujawniła, jak jej świat zmienił się w ciągu jednej nocy, kiedy doznała komplikacji medycznych wywołanych przez Covid.

5

Claire z Tampy była aktywna, brała udział w pływaniu i wspinaczce przed jej odmieniającą życie operacją

5

Claire ma nadzieję, że wznowi karierę modelki i zainspiruje innych na podobnym stanowisku

5

Claire, która urodziła się z poważną chorobą serca, została przewieziona do szpitala w styczniu po silnym bólu nóg w swoim domu na Florydzie.

Diagnoza Covida i stan Claire uniemożliwiły jej pracę serca i doprowadziły do ​​jej trzykrotnego spłaszczenia, gdy lekarze walczyli o uratowanie jej życia.

Z powodu braku dopływu krwi do nóg Claire, medycy zostali zmuszeni do podjęcia łamiącej serce decyzji usunięcia kończyn Claire, aby utrzymać ją przy życiu.

Cztery miesiące później ta niesamowita młoda kobieta obiecała wrócić do modelowania pomimo „żalu” związanego z amputacją nóg.

Straciłem nogi i palce od mięsożernego robaka po rozwinięciu sepsy
Straciłem NOGĘ po 13 latach piekła wywołanego znieczuleniem zewnątrzoponowym - ale cieszę się

Odważna Claire powiedziała Sun: „Byłem przestraszony podczas mojej walki o zdrowie, zwłaszcza że zbliżała się kolejna operacja na otwartym sercu.

„Udało mi się poradzić, pozwalając sobie na oparcie się na moim systemie wsparcia i smutek, ale nie pozwalając, aby mnie pochłonął.

„Pozostaję pozytywnie nastawiony, bo tu jestem, mam niesamowity system wsparcia i lekarzy, zawsze może być gorzej.

„…Kiedy trzy razy powiedziano mi, że lekarze sprowadzili mnie z powrotem, powiedziałem po prostu „dziękuję za uratowanie mi życia”.

Mój partner jest tak leniwy, że muszę zostawić pieniądze w uchwycie na papier toaletowy, ale to działa
Molly-Mae Hague ujawnia brak opalenizny, gdy gwiazda Love Island natychmiast brązowie

„Byłem w szoku, ale pamiętam, że czułem się wdzięczny, że żyję”.

Claire z Tampy zaczęła źle się czuć około 16 stycznia, kiedy nie była w stanie chodzić z powodu silnych bólów nóg.

Nie była w stanie jeść ani pić i szybko się pogorszyła przed przyjęciem do szpitala.

Jej narządy szybko zaczęły zawodzić po tym, jak u Claire zdiagnozowano Covid, zapalenie mięśnia sercowego, rabdomiolizę, łagodne zapalenie płuc, sinicę i kwasicę – wszystko to oprócz wrodzonej wady serca.

Została podłączona do aparatury podtrzymującej życie, a także podłączona do aparatu do dializy, gdy jej nerki zaczęły zawodzić.

Stan Claire oznaczał, że lekarze walczyli o jej uratowanie, wykonując trzykrotnie ratującą życie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Tata Claire opowiedział, jak jej rodzina została zatelefonowana do szpitalnego kapelana – aby przygotować ich na najgorsze.

Ale Claire była ustabilizowana, zanim lekarze wykonali fasciotomię, aby zmniejszyć nacisk na jej nogi po utracie krążenia krwi.

Jednak procedura nie uratowała kończyn Claire i otrzymała druzgocącą wiadomość, że będzie musiała usunąć obie nogi poniżej kolan.

Claire powiedziała Sun: „Byłam świadoma, że ​​moje nogi zostaną amputowane, zanim podejmę operację.

„Wszyscy lekarze pod moją opieką i moi rodzice weszli do mojego pokoju, aby powiedzieć mi, co będzie musiało się wydarzyć.

21-latek dokonał niesamowitego powrotu do zdrowia po uratowaniu go przez lekarzy

5

Gwiazda modelingu wraca do zdrowia w domu i przystosowuje się do nowego stylu życia

5

„Po operacji miałem bóle fantomowe i byłem w stanie majaczenia.

„Wciąż byłem bardzo chory i przyjmowałem dużo leków, więc nie pamiętam zbyt wiele z tego, co się właściwie działo”.

Tata, Wayne Bridges, dodał: „Pamiętam, że dostałem telefon od lekarza z ER, który powiedział mi, że serce Claire przestało bić i próbowali ją ożywić, co zrobili.

„Kiedy rozmawiałem przez telefon z lekarzem i Chaplinem, serce Claire zatrzymało się ponownie i musiało zostać wskrzeszone jeszcze 2 razy.

„Dosłownie upadłem na ziemię ze łzami w oczach i modliłem się i błagałem Boga.

„To była najstraszniejsza i najtrudniejsza rzecz, z jaką miałam do czynienia w życiu, ale jestem wdzięczna, że ​​wciąż mamy Claire”.

Pomimo wydarzenia, które zmieniło życie, Claire przetrwała walkę i stopniowo wracała do zdrowia – w ciągu zaledwie dziewięciu tygodni wróciła do domu na swoje 21. urodziny.

Teraz jest w domu, otoczona przez rodzinę i przystosowuje się do nowego stylu życia.

Powiedziała: „Od czasu Covid moje życie drastycznie się zmieniło, byłam bardzo niezależna, w ruchu 24/7, w szkole, pracując, podczas gdy teraz w dużym stopniu polegam na moim systemie wsparcia przy wykonywaniu codziennych zadań”.

Claire mówi, że stara się nie dopuścić do tego, by pochłonął ją „żal” z powodu tego, co się stało i chce pomóc innym w podobnej sytuacji.

Modelka, która wciąż czeka na operację serca, przechodzi teraz rehabilitację w domu i wkrótce rozpocznie proces dopasowywania protez nóg.

Powiedziała: „Moje nadzieje na przyszłość obejmują powrót do szkoły, modelowanie i mam nadzieję, że będę w stanie pomóc innym w podobnych sytuacjach.

„Celem jest, abym robił wszystko, co robiłem wcześniej, a także więcej, tylko z protezą nóg.

„Jeśli ktokolwiek jest w podobnej sytuacji, chcę, aby wiedział, że nie jest sam, i dobrze jest mieć dni na żałobę, ale nie pozwól, aby cię to pochłonęło i na pewno nie idź łagodnie”.

Wayne, który przez cały czas był u boku swojej córki, opisał Claire jako „wojownika”.

Powiedział Sun: „Ma swoje wzloty i upadki, jak możesz sobie wyobrazić, ale jest odporna, pozytywna i inspirująca.

„Jest zdeterminowana, aby wrócić do modelowania, wspinaczki, wędrówek i nie tylko.

„Nasze oczekiwania dotyczą pełnego wyzdrowienia, a Claire wraca do robienia tego, co kocha. Claire powiedziała mi, że to nie powstrzyma jej przed robieniem tego, czego chce”.

Płacimy za Twoje historie!

Czy masz artykuł do działu informacyjnego The Sun?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button