Aktualności

Strajki na kolei: „efekt Micka Lyncha” odnotowuje wzrost zainteresowania związkami, a wyszukiwania w Google rosną o 500%

Zainteresowanie przystąpieniem do związku wzrosło, a liczba wyszukiwań w Google wzrosła nawet o 500 procent, i może ujawnić.

Wydaje się, że siłą napędową tego wzrostu są szeroko rozpowszechnione relacje o trwających krajowych strajkach kolejowych, a także rosnąca liczba innych sporów przemysłowych napędzanych przez kryzys kosztów utrzymania.

Wyszukiwania Google dotyczące „do którego związku nauczycieli dołączam” wzrosły o 500 procent w porównaniu z zeszłym tygodniem, po tym, jak Związek Edukacji Narodowej (NEU) powiedział, że „silnie” zachęci członków do poparcia akcji strajkowej jesienią, jeśli rząd nie zareaguje do jego obaw o obciążenie pracą i płace.

Lekarze, kierowcy autobusów, pracownicy lotnisk, adwokaci kryminalni i pracownicy samorządów lokalnych są wśród tych, którzy zagrozili wyjściem.

Liczba wyszukiwań hasła „przyłącz się do związku” wzrosła o 184 procent w porównaniu do tygodnia temu, a wyszukiwanie w Google Micka Lyncha, sekretarza generalnego związku RMT, który zdobył pochwały za swoje bezsensowne wystąpienia w mediach, poszybowało w górę o 1400 procent.

Związki twierdzą, że zainteresowanie przekształca się w nowych członków, zwłaszcza tam, gdzie istnieje perspektywa akcji protestacyjnej.

Jeden z prawników napisał w tym tygodniu na Twitterze: „Wczoraj dołączyłem do mojego związku. Chciałbym, żebym nie był tak podstawowy, że zrobiłem to, ponieważ Mick Lynch też na mnie wpłynął… ale zdecydowanie jestem taki podstawowy. Nie zmienia to jednak faktu, że ty też powinieneś dołączyć do swojego.

Rzecznik CWU, związku komunikacyjnego, powiedział, że „zauważalna” liczba nowych członków przyłączyła się, aby wziąć udział w głosowaniach za działaniami w BT i Royal Mail.

Tymczasem jeden z największych związków zawodowych w kraju, Unite, powiedział, że liczba nowych członków wzrosła „znacznie” w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Sharon Graham, sekretarz generalny Unite, powiedziała: „Więcej pracowników wstępuje do związków, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na odparcie ataków na ich standard życia.

„System jest sfałszowany na korzyść korporacji spekulacyjnych, które przytyją, podnosząc inflację i utrzymując pensje, a politycy nie chcą lub nie mogą go powstrzymać. Teraz związki ustalają program”.

Rzecznik Związku Usług Publicznych i Handlowych (PCS), którego członkowie pracują w brytyjskich departamentach rządowych i innych organach publicznych, powiedział: „Nie jesteśmy pewni, ilu nowych członków dołączyło w tym tygodniu, ale mieliśmy 551 procent wzrost liczby odwiedzających stronę „Dlaczego warto dołączyć do PCS?” na naszej stronie internetowej.”

Dodali: „Nasz zespół członkowski nie może komentować, prawdopodobnie dlatego, że są zajęci przetwarzaniem tych nowych członków”.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps jest pod presją rozwiązania strajków kolejowych (zdjęcie: Guy Smallman/Getty)

Rząd oskarżył RMT o strajk kolejowy, a sekretarz ds. transportu Grant Shapps oskarżył związek, że stoi na drodze do modernizacji.

Tymczasem sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi powiedział, że „nieodpowiedzialne” byłoby, gdyby nauczyciele wyszli z domu w wyniku zakłóceń spowodowanych pandemią Covid-19.

Odzwierciedla to coraz trudniejsze zadanie dla rządu, aby utrzymać twardą pozycję w kwestii płac w sektorze publicznym, pomimo rosnących obaw o inflację, która obecnie wynosi 9 procent, a oczekuje się, że w tym roku osiągnie 11 procent.

Według doniesień ministrowie wywarli presję na Network Rail, aby nie przekraczała 3-procentowej oferty płac dla pracowników kolei w obawie, że stworzy to precedens.

Ale sondaże pokazują, że większość brytyjskiej opinii publicznej uważa, że ​​strajki kolejowe są „uzasadnione” i że rząd nie zrobił wystarczająco dużo, by im zapobiec.

Rzecznik TUC powiedział: i: „Obserwowanie, jak pracownicy bronią swojej płacy i warunków pracy, przypomniało ludziom, jak ważne jest bycie w związku – zwłaszcza w obliczu obecnych sytuacji kryzysowych związanych z kosztami życia.

„Kręcenie się z kolegami z pracy to najlepszy sposób na uzyskanie uczciwego interesu w pracy.

„Jeśli jesteś w związku, twój pracodawca będzie musiał usiąść i negocjować z tobą. Ale jeśli nie, masz niewielką siłę przetargową.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button