Rozrywka

Suknia ślubna księżnej Diany miała tajny kryptonim, aby utrzymać suknię stulecia pod chustami

Suknia ślubna Księżniczki Diany miała tajny kryptonim, aby zachować wszelkie szczegóły dotyczące dowolnego aspektu jej ślubu w królewskiej rodziny, książę Karol, w tajemnicy. Para wyszła za mąż 29 lipca 1981, zaledwie pięć miesięcy po zaręczeniu się w przedszkolu w Pałacu Kensington. Jednak gdy zainteresowanie publiczne ślubem i Dianą osiągnęło szczyt, środki ostrożności, w tym tajny kryptonim, powstrzymały prasę przed dowiedzeniem się, co przyszła księżniczka będzie nosić w dniu ślubu.

Suknia ślubna księżniczki Diany była wspaniałym dodatkiem podczas jej małżeństwa z księciem Karolem 29 lipca 1981 roku.
Księżniczka Diana i książę Karol | Anwar Hussein/Getty Images

Diana i Karol Ślub był jednym z najdroższych w królewskiej historii

Ślub Diany i Karola był jednym z najdroższych królewskich ślubów w historii.

W tamtym czasie wielka sprawa kosztowała około 48 milionów dolarów. Wraz z inflacją ta liczba wynosi dziś około 156 milionów dolarów.

Koszt ten obejmował ochronę rodziny królewskiej oraz nowego męża i żonę w opactwie Westminster, gdzie wzięli ślub, na trasie, którą podróżowali do i z katedry z pałacu Buckingham.

Ich oficjalne ciasto kosztowało 40 000 USD, zgodnie z Mieszane. Jednak tort weselny pary wyniósł 27.

Rachunek dodał również jedzenie dla królewskie weselne śniadanie dla nieco ponad 100 osób. Drogie, wystawne święto fajerwerków nad Hyde Parkiem zakończyło dzień.

Suknię ślubną księżniczki Diany nazywano „Deborah”

Księżniczka Diana i książę Karol w dniu ślubu w lipcu 1981 r.
Księżniczka Diana i książę Karol | Terry Fincher/Archiwum Księżniczki Diany/Getty Images

Jednym z wyjątkowych aspektów dnia ślubu księżnej Diany była jej suknia.

Diana miała na sobie suknię ślubną z tafty w kolorze kości słoniowej , ozdobiona ręcznie robioną koronką i wykończona 10 000 ręcznie szytych pereł i 25-metrowym jedwabnym trenem.

Suknia była dziełem projektantów Elizabeth i Davida Emanuelów, którzy musieli zainstalować sejf w swoim salonie w Londynie, aby chronić wszelkie projekty, materiały i akcesoria przed wścibskimi oczami prasy.

Pociąg Diany okazał się zbyt długi, by wygodnie poruszać się w ich londyńskim sklepie. Dlatego para przeniosła się ze swojego studia do rzadko używanego skrzydła Pałacu Buckingham, aby rozwinąć, zmierzyć i skonstruować ogromną część garderoby.

Co najważniejsze, omawiając suknię ślubną Diany, para mówiła kodem.

Suknię stulecia nazywano po prostu „Deborah”, donosi The Daily Mail.

„Bardzo się martwiliśmy. Mieliśmy okiennice w oknach, zostawialiśmy fałszywe ślady w naszych koszach i wkładaliśmy fałszywe wątki” – powiedziała Elizabeth Emanuel o tajemnicy związanej z tworzeniem kultowej sukni.

David Emanuel powiedział kiedyś o sukience Diany w kolorze kości słoniowej: „Jest o wiele bardziej pochlebna dla skóry — szczególnie dla cery angielskiej róży”.

Kilka wpadek niemal zrujnowało księżną Dianę suknia ślubna

Elizabeth i David Emanuel pomogli Dianie wsiąść do szklanego powozu zbudowanego na koronację Jerzego V w Clarence House.

Jednak projektanci nie wzięli pod uwagę długości ogromnego trenu jej sukni.

Później para starała się dopasować długość sukni do powozu.

Po wyjściu z powozu para zorientowała się, że suknia jest mocno pognieciona i pognieciona.< /p>

Emanuelowie robili wszystko, co w ich mocy, aby wygładzić ubranie przed przejściem Diany do ołtarza, by zostać księżniczką.

David Emanuel wspominał później: „Kiedy zobaczyłem, jak Diana przybyła do kościoła św. widzieliśmy zmarszczki, czułam się słabo”.

Przed ślubem Diana wylała perfumy również na przód sukienki.

Pure Wow poinformowała Barbara Daly, wizażystka ślubna księżniczki, twierdziła, że ​​Diana próbowała nałożyć na jej nadgarstek niektóre ze swoich ulubionych zapachów, Quelques Fleurs, kiedy rozpryskiwały się na jej sukni, pozostawiając po sobie ślad.

Diana ostrożnie zakryła małą plamkę dłonią, a później dużym bukietem.

POWIĄZANE: Księżniczka Diana miała zapasową suknię ślubną, która w tajemniczy sposób zniknęła

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button