Rozrywka

Szafka na trofea Deana Hendersona nigdy nie będzie tak pełna jak Cristiano Ronaldo… ale zawsze będzie miał większe piłki

JEŚLI POŁOWA strzałów, przed którymi stoi Dean Henderson, jest tak gwałtowna jak te, które celował w Manchester United, to czeka go najbardziej pracowity sezon w swoim życiu.

Przed rozpoczęciem życia na pożyczce w Nottingham Forest, bramkarz Henderson dał United obie beczki za to, co nazwał kryminalnym traktowaniem go.

4

Nie chodziło tyle o spalenie swoich mostów na Old Trafford, ile o zabranie im tony żelu – i można śmiało powiedzieć, że jego dni w Manchesterze dobiegły końca.

Henderson istnieje już wystarczająco długo, by zdać sobie sprawę z tego, jakie będą konsekwencje, a szambo w mediach społecznościowych wkrótce wyrzuciło w jego kierunku żółć.

Niektórzy mówili, że to tylko zepsuty bachor. Żałosne, mówili inni. Powinien milczeć i rozwijać kręgosłup, w oczach jeszcze jednego głośnego „eksperta”.

Wydaje się, że wszyscy zapomnieli, że Henderson miał pełne prawo wierzyć tym w United, którzy powiedzieli mu, że będzie bramkarzem pierwszego wyboru w zeszłym sezonie.

W końcu zakończył poprzednią w tej pozycji. I gdyby los nie spiskował przeciwko niemu, on też by to zrobił.

Może ludzie nie zdają sobie sprawy, że David de Gea zostałby sprzedany latem ubiegłego roku, gdyby United znalazł kupca.

Wielu fanów też by to ucieszyło, po sezonie w przeciwieństwie do zeszłego roku. De Gea, według czyichkolwiek standardów, był biedny.

Doskonały przykład tego, jak kapryśna może być ta gra. Tak kapryśny, jak ci, którzy mają teraz łapkę w Hendersonie za mówienie zarówno jego myśli, jak i prawdy.

Najczęściej czytane w Premier League

Niezależnie od tego, czy się z nim zgodzą, czy nie, powinien być oklaskiwany za to, że ma jaja, aby to zrobić. Z pewnością jest w mniejszości, jeśli chodzi o to.

Nie trzeba daleko szukać w szatni Old Trafford, żeby podkreślić ten punkt. Cristiano Ronaldo, ktoś?

Przez ostatni miesiąc Ronaldo karmił kroplami każdego, kto chciał słuchać o tym, jak chce wyjść z United. A raczej jego „zespół” robił jego rozkazy.

Oczywiście ani słowa od samego mężczyzny. Pozostawiając mu możliwość powiedzenia, jak to wszystko mówią media, powinien – co wydaje się prawdopodobne – nadal być w United w przyszłym miesiącu.

Kiedy to się stanie, zadaj sobie pytanie, dlaczego, skoro to wszystko bzdur, on jeszcze nie wyszedł i tego nie powiedział. Z pewnością nie boi się jednego lub dwóch postów.

Henderson — bez względu na to, co myślisz o jego wybuchu — ma odwagę przyznać, że został oszołomiony. Ronaldo nie.

Phil Thomas

Jak ten przed meczem towarzyskim z Rayo Vallecano w ubiegłą niedzielę, który skromnie ogłasza „gra król”. Albo ten po meczu, który twierdził, że „chętnie wrócił”.

Nawiasem mówiąc, dla długoletnich fanów United ten królewski przydomek odnosi się do dwóch osób — Denisa Lawa i, w mniejszym stopniu, Erica Cantony, ale to już inna kwestia.

Jednak „chętnie wrócę?” Uwierz w to, a uwierzysz, że United zdobędzie kolejną potrójną koronę w tym sezonie. To prawdopodobnie bardziej prawdopodobne niż Ronaldo skaczący z radości z pozostania w miejscu.

Chodzi o to, że Henderson – bez względu na to, jaka jest twoja opinia na temat jego wybuchu – ma odwagę przyznać, że został oszołomiony. Ronaldo nie.

Zamiast tego wykorzystał agentów, pośredników i sługusów od PR, aby zrobić szydercze rzeczy i spróbować zaaranżować ruch. Jak wielu piłkarzy przed nim.

Publicznie powiedzą światu, jak są szczęśliwi, ale przez cały czas próbują uciec. I ani przez chwilę nie myśl, że tak nie jest. Uwierz mi, to powszechne.

Może Henderson mógł być nieco bardziej taktowny w doborze słów i, biorąc ponownie swój czas, prawdopodobnie poprawiłby to dziwne.

Cristiano Ronaldo planuje wyjście z Man Utd

4

Ale sentyment pozostałby taki sam. Nie byłoby podwójnej mowy, zamieszania, zwątpienia w jego uczucia, to na pewno.

Po prostu piłkarz, który jest otwarty, szczery i szczery na temat tego, co naprawdę myśli. Nie ma ich zbyt wielu, uwierz mi.

Następnym razem, gdy klawiszowi wojownicy rzucają się na menedżera lub gracza, który próbuje zamydlić im oczy i karmić je bzdurami, powinni o tym pamiętać.

Szafka na trofea Hendersona nigdy nie będzie tak duża jak Ronaldo, jeśli będzie grał do 50. roku życia.

Ale jeśli chodzi o odświeżającą szczerość, zawsze będzie miał większe jaja.


BBC WYGRAJ… NASTĘPNIE PRZEGRAJ

BBC wykonało świetną robotę, relacjonując triumf lwic na Euro.

A teraz wydaje się, że Beeb stał się głównym promotorem i profilerem kobiecego futbolu.

Ale chociaż możliwość oglądania bohaterskich bohaterów Leah Williamson and Co w bezpłatnej telewizji była ogromną pomocą, za tym wszystkim kryje się potężna ironia.

To z pewnością pytanie, kiedy, a nie czy, zaangażowane są takie osoby jak Sky, BT i inni. W takim przypadku BBC szybko stanie się kiepskimi krewnymi każdej wojny licytacyjnej.


EIL OBEJRZYJ TO

Eilish McColgan ze Szkocji świętuje zdobycie złotego medalu

4

Igrzyska Wspólnoty Narodów mają w sobie coś ze szkolnego dnia sportu.

Zbyt wielu czołowych sportowców zdecydowało się nie rywalizować i było zbyt wiele późnych wycofań, aby argumentować inaczej.

Ale w środową noc był odpowiedzialny za jeden z najwspanialszych momentów, jakie zobaczysz w każdym sporcie.

Atmosfera, kiedy Eilish McColgan wygrała na 10 000 metrów, rozdzierała uszy.

A także dwa palce dla tych, którzy nie widzą poza Londynem, jeśli chodzi o idealną bazę dla narodowej lekkoatletyki.


KOPUŁA PRAWDY

Julian Alvarez z kolegą z Man City, Erlingiem Haalandem

4

Kiedy Erik ten Hag rozpoczyna swój debiutancki sezon w Manchesterze United, a Pep Guardiola siódmy w City, jeden mniej niż oczywisty fakt wyszedł na jaw.

Po raz pierwszy od pół wieku — od czasów Wilfa McGuinnessa/Sir Matta Busby’ego na Old Trafford i Joe Mercera na Maine Road — w Manchesterze nie ma potrzeby grzebienia menedżerskiego!

Przeprowadzka Erlinga Haalanda do Manchesteru City za 51,4 miliona funtów jest powszechnie akceptowana jako okazja w czasach absurdalnie zawyżonych opłat.

W takim przypadku płacenie mniej niż jednej trzeciej tej kwoty za argentyńskiego napastnika Juliana Alvareza to rabunek w świetle dziennym, jeśli jego ukłon w turnieju o Tarczę Wspólnoty jest czymś, przez co można przejść.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button