Rozrywka

Szef Alpine sugeruje, że Oscar Piastri może w tym roku wylądować w F1 dzięki linkowi Williamsa

Mistrz Formuły 2, Oscar Piastri, może wylądować w F1 już w tym roku, zasugerował szef zespołu alpejskiego, Otmar Szafnauer.

Pomimo zwycięstwa w klasie feederowej w zeszłym roku, Australijczyk, który jest rezerwowym kierowcą Alpine, w tym sezonie stracił miejsce w pełnym wymiarze godzin w F1. Zhou Guanyu, zdobywca drugiego miejsca w F2 zeszłego sezonu, otrzymał ukłon w Alfie Romeo dzięki chińskiemu wsparciu, podczas gdy w Alpine nie było miejsca, a Fernando Alonso powrócił do F1 w drugim roku.

Wygląda na to, że Alonso pozostanie z zespołem Renault również w 2023 roku, co skłania do pytań o to, gdzie można wcisnąć utalentowanego Piastriego.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Wydaje się, że Williams jest jego najbardziej prawdopodobnym celem jako następca Nicholasa Latifiego, który znosi żałosną kampanię. Pojawiły się nawet spekulacje, że Piastri może zająć miejsce Kanadyjczyka po Grand Prix Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu na torze Silverstone.

Przemawiając na konferencji prasowej szefów zespołów podczas Grand Prix Kanady w sobotę, Szafnauer zasugerował, że może się to zdarzyć i powiedział, że kierowca z pewnością pojawi się na polu startowym w 2023 roku.

Zapytany, czy myśli, że Piastri będzie ścigał się w F1 w przyszłym roku, Szafnauer odpowiedział: „Tak”. Powiedział również, że Alpine ma „pewne opcje” na Piastr, co sugeruje, że Williams nie jest jego jedynym potencjalnym celem podróży.

Jaki byłby najlepszy ruch dla Oscara Piastriego? Wypowiedz się w sekcji komentarzy poniżej.

Nicholas Latifi Williamsa (Zdjęcie: REUTERS / Christian Hartmann)

„Nie rozmawiamy o szczegółach naszych kontraktów, które mamy z kierowcami, to jest coś, czego nigdy nie robimy” – dodał. „Więc tak bardzo, jak chciałbym ci powiedzieć, nie sądzę, że mogę, ale to, co mówię, to tak, taki jest plan [for Piastri to race in F1 next year]”.

Jednak Szafnauer spytał, czy Piastri może być na starcie już w tym sezonie: „Nie wykluczałbym tego”.

Tymczasem szef zespołu AlphaTauri, Franz Tost, potwierdził, że Pierre Gasly pozostanie w siostrzanym zespole Red Bull do 2023 roku.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button