Rozrywka

Tak, „Pierwsze 48” A&E jest zawsze w Tulsie i dlatego serial trwa tak długo

A&E’s The First 48 to jeden z najwcześniejszych i najbardziej znanych seriali kryminalnych, emitowany przez 22 sezony przez prawie dwie dekady. Spektakl, którego premiera odbyła się 3 czerwca 2004 roku, niedawno obchodził 18-lecie istnienia. Obecnie jest blisko związany z Tulsą w stanie Oklahoma, ponieważ wydział zabójstw policji w Tulsa stał się niekwestionowanym centrum programu.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Między popularnością wybitnych detektywów z wydziału zabójstw Tulsy a faktem, że audycje A&E pojawiają się ponownie prawie codziennie, wydaje się, że The First 48 zawsze jest w Tulsa. Dlaczego serial kręci się tam częściej niż w jakimkolwiek innym obecnym mieście? A od jak dawna Tulsa jest w The First 48?

Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na często zadawane pytania i dowiedzieć się więcej o ulubionym wydziale policji fanów.

Źródło: A&E

Tulsa Dets. Ronnie Leatherman (z lewej) i Jason White (w środku) w „Pierwszym 48”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Dlaczego „The First 48” jest zawsze w Tulsie?

Może się wydawać, że The First 48 jest zawsze w Tulsa, ale Tulsa Homicide pojawia się dopiero od 2015 roku. Zadebiutowali w sezonie 16, odcinek 2, zatytułowany „Ringside Seat” i zawierał Det. Jason White prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny w motelu.

W ciągu ostatnich siedmiu lat Tulsa stała się ogromną częścią tego, dlaczego The First 48 wciąż jest na antenie. Widzowie przyjęli zespół, w skład którego wchodzi (między innymi) Det. Biały, Det. John Brown, Det. Mark Kennedy, sierż. Nathan Schilling i porucznik Brandon Watkins.

Oddział wydziału zabójstw Tulsy zamyka większość swoich spraw, ich detektywi są świetnymi profesjonalistami i pod względem osobowości są ludźmi, których publiczność chce śledzić.

Prawdziwi fani kryminałów cieszą się oglądaniem detektywów z Tulsy przy pracy, więc A&E ma wszelkie powody, aby kontynuować filmowanie w mieście. W końcu to on co tydzień przyciąga widzów z powrotem. Tulsa nakręciła teraz dziesiątki odcinków dla The First 48, w tym osiem z 16 odcinków w obecnym sezonie 22.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Innym powodem, dla którego jest tak wiele odcinków Tulsy, jest spójność departamentu. Przez 18 lat to naturalne, że miasta pojawiały się i znikały z The First 48. Niektóre odeszły, ponieważ biegły, podczas gdy inne z różnych powodów przestały kręcić.

Żaden z oryginalnych działów z sezonu 1 — Miami na Florydzie; Kansas City, Kansas; Kansas City w stanie Missouri; Filadelfia, Pensylwania; Phoenix w Arizonie i Detroit w stanie Michigan – nadal są prezentowane.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Produkcja wyraźnie nawiązała kontakt z miastem Tulsa i jego departamentem policji, i to dobrze. Posiadanie co najmniej jednego spójnego oddziału zabójstw w serialu zapewnia widzom zażyłość i zapewnia stabilność i ciągłość serialu. Pierwsza 48 byłaby znacznie mniej interesująca, gdyby widzowie nie wiedzieli, gdzie są i kogo śledzą co tydzień.

Wydział zabójstw Tulsa udowodnił, że jest wyjątkowy, więc idealnie nadaje się do budowania show.

Źródło: A&E/YouTubeArtykuł jest kontynuowany pod reklamąJakie są inne miejsca filmowania „Pierwszych 48”?

W obecnym sezonie 22, The First 48 ma tylko trzy miejsca filmowania. Poza Tulsą, film jest również kręcony w Mobile w stanie Alabama z jednostką wydziału zabójstw policji mobilnej oraz w hrabstwie Gwinnett w stanie Georgia z biurem szeryfa hrabstwa Gwinnett.

Mobile jest w serialu od ostatniego odcinka sezonu 18, podczas gdy Gwinnett County dołączyło do składu w sezonie 20, czyniąc Tulsę działem o najdłuższym stażu w The First 48.

Fani nieustannie pytali o inne ulubione lokalizacje, takie jak Nowy Orlean i Atlanta, ale na razie nie ma planów dodawania kolejnego działu (nowego lub starego) do programu.

A wraz z sukcesem Tulsy nie jest to absolutnie konieczne. Detektywi z wydziału zabójstw w Oklahomie wnoszą do serialu więcej niż wystarczające zainteresowanie swoimi intrygującymi sprawami i godnym podziwu działaniami policyjnymi.

Pierwsza 48 będzie emitowana w czwartki o 20:00 czasu wschodniego na antenie A&E.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button