Aktualności

Tata ciągnięty za to, że poprosił o pozostanie u mamy od poniedziałku do piątku, aby uciec od dziecka

Ojciec nowo narodzonego dziecka został upomniany w Internecie po tym, jak poprosił o ponowne wprowadzenie się do matki od poniedziałku do piątku, aby mógł „porządnie się wyspać”.

Jego oburzona matka poprosiła o radę, jak odpowiedzieć na portalu dyskusyjnym Mumsnet.

Inni użytkownicy Mumsnetu zareagowali niemal powszechnym potępieniem, przypisując syna „głupakiemu, samolubnemu chłopcu”, a innym ostrzegając, że może zakończyć jego związek.

Matka, posługując się imieniem „HippPiggy”, opisała swój dylemat pod tytułem „Dorosły syn chce się cofnąć od poniedziałku do piątku, aby 'przespać się w nocy’”.

Napisała: „DS [Dearest Son is] 27 i jego dziewczyna [girlfriend] niedawno urodziła dziecko. Jak można się spodziewać, budzą się w nocy.

„DS zapytał, czy może wrócić od poniedziałku do piątku, aby mógł dobrze przespać noc, aby mógł skoncentrować się na chodzeniu do pracy i efektywnie wykonywać swoją pracę.

„DH [Dearest Husband] uważa, że ​​ten pomysł jest oburzający i powinien po prostu „zajmować się tym”, czuję się trochę zdezorientowany, dlaczego w ogóle o to pyta. Z pewnością inni nowi rodzice tego nie robią?

„Pozbawienie mnie snu jest trudne, ale nie jestem przesadnie zachwycony tym pomysłem. Ale nie chcę też być niewspierający – jak byś zareagował?”

Post zaszokował innych użytkowników Mumsnetu, a jeden z nich odpowiedział: „Wow. A może myśli o potrzebie snu jego żony i poświęcenia czasu na zajęcie się nocną opieką?”

Inny dodał: „Myślę, że bardzo ostro rozmawiałbym z nim o byciu rodzicem i nie myśleniu, że można zostawić to wszystko jego dziewczynie. Głupi, samolubny chłopak”.

Trzeci ostrzegał, że powrót z matką może spowodować zerwanie z dziewczyną: „Odpowiadałbym, że jeśli porzuci swojego partnera z noworodkiem, prawdopodobnie zakończy to jego związek. Więc nie”.

Matka odpowiedziała, że ​​jej syn opowiada się za przeprowadzką, ponieważ robi „wszystko” dla dziecka, oprócz pracy.

Napisała: „Tak, zgadzam się – powinien dzielić się pracą, ale jego argumentem jest to, że kiedy wraca z pracy, robi „wszystko” w zakresie karmienia dziecka, kąpieli, czyszczenia wszystkich butelek, prania, gotowania itp. trudne, ponieważ naprawdę walczy i wydaje się, że robi więcej niż jego sprawiedliwy udział, kiedy może.

To wywołało pewien plakat Mumsnet, aby pokazać trochę współczucia, stwierdzając: „Zgadzam się z twoim DH, tak, to trochę oburzające, że nie chce tam być.

„Z drugiej strony może pracować przez cały dzień, a jego dziewczyna może oczekiwać, że będzie karmił przez pół nocy i zmieniał pieluchy.

Zapytałbym go, dlaczego jest taki zmęczony, jeśli to dlatego, że pracuje cały dzień, a potem spędza 3 godziny na jawie, to może mógłbyś wkroczyć i wesprzeć jego dziewczynę w ciągu dnia.

„Z drugiej strony, jeśli nie wymaga się od niego pomocy w nocy, ale po prostu stwierdza, że ​​dziecko budzi się zmęczone, musisz mu powiedzieć, aby się chwycił, a to ma dziecko.

„Mówię to, ponieważ nie spodziewałam się, że mój mąż będzie pomagał w nocy w ciągu tygodnia, ponieważ był w pracy na pełny etat, ale spodziewałam się pomocy w piątek i soboty”.

Ojciec i dziecko
Ojciec noworodka znalazł się pod ostrzałem po tym, jak przez pięć dni w tygodniu poprosił o wprowadzenie się do matki, aby mógł lepiej spać [stock photo]
LISA WILTSE/CORBIS/GETTY

Mumsnet jest często używany do proszenia o poradę dotyczącą związku lub do pytania, czy ich działania były racjonalne.

W jednym z postów kobieta wyjaśniła, dlaczego nie chciała oddać swojego „naprawdę fajnego miejsca” ze stolikiem nad rzeką młodej parze z maluchem w wózku dziecięcym.

Inna wirusowa dyskusja pokazała, że ​​kobieta, która właśnie urodziła, była szeroko chwalona za to, że poprosiła matkę, aby nie odwiedzała natychmiast, ponieważ była przytłoczona przez odwiedzających.

Podczas trzeciej debaty druhna została skazana po tym, jak tego dnia wycofała się ze ślubu swojej przyjaciółki, ponieważ wyglądała na „grubą w sukience”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button