Aktualności

Tata poparł ochronę córki przed upominkami od babci

Opiekuńczy tata jest wspierany za to, że podał swojej teściowej niewłaściwy adres, aby uniknąć wysyłania obraźliwych prezentów jego córce.

Tata, u/Beneficial_Gas2232, podzielił się swoją historią na popularnym forum Reddit r/AmITheA**hole, pytając, czy się pomylił. Zdobył ponad 15 500 głosów za i 1400 komentarzy do swojego posta ”[Am I the A**hole] za dawanie mojego [mother-in-law] zły adres, żeby nie mogła już wysyłać prezentów dla wnuczki?

Mówi, że jest żonaty od 15 lat, a on i jego żona mają 14-letnią córkę i 8-letniego syna. Dwa lata temu jego teściowa wysłała książkę o awaryjnych dietach na urodziny wnuczki.

„Nasza córka była zdruzgotana, ponieważ podstawowe przesłanie było jasne jak dzień. Minął miesiąc, zanim znów zaczęła jeść cały talerz jedzenia na obiad” – napisał u/Beneficial_Gas2232. „Nasza córka jest zdrową dziewczynką. Jest bardzo aktywna, pilna i co najważniejsze szczęśliwa”.

Jednak, jak pisze, jego teściowa uważa, że ​​nastolatka „nie osiąga pełnego potencjału” i może zostać modelką, jeśli schudnie. Jednak biorąc pod uwagę reakcję jego córki na książkę dietetyczną, mówi, że jego „misją” stało się „zablokowanie wszelkich nienadzorowanych kontaktów, w tym prezentów”.

Rodzina niedawno się przeprowadziła, a przed urodzinami córki jego teściowa wysłała SMS-a z prośbą o nowy adres. Odpowiedział fałszywym adresem, zanim jego żona zdążyła odpowiedzieć, i powiedział jej, że nie musi odpowiadać na SMS-a.

„Nie mogłem zagwarantować, że będę w domu, aby przechwycić prezenty, a moja córka otworzy coś zaadresowanego do niej” – napisał u/Beneficial_Gas2232.

Podstęp rozpadł się jednak, gdy zwrócono jej prezent od babci. Mówi, że zarówno ona, jak i jego żona byli „wściekli”, ponieważ jego teściowa powiedziała, że ​​była to „całkowicie niewinna paczka”. Ale kiedy prezent został wreszcie dostarczony we właściwe miejsce, przechwycił go oryginalny plakat (OP) — i okazało się, że to mundurek do hobby jego córki: kręcenie pałkami. Był jednak „co najmniej o dwa rozmiary za mały” – napisał.

„Posadziłem żonę z tą głupią rzeczą przed nami i powiedziałem, że to wyraźnie celowe, czego moja żona nie chce uznać. Teraz ona i jej matka są nawet wściekli na mnie za wyrzucenie munduru do śmieci sąsiada (z sąsiadem pozwolenie)”, napisał, pytając społeczność, czy popełnił błąd.

zawstydzanie ciała wnuczka reddit wirusowe aita
Mężczyzna jest wspierany za to, że okłamuje swoją teściową, gdzie mieszka, aby powstrzymać ją przed wysyłaniem okropnych prezentów jego córce.
Obrazy iStock/Getty

Chociaż istnieje wiele zdrowych sposobów na odchudzanie, gwałtowne diety nie są jednym z nich. Według Kimberly Gomer, dyrektor ds. żywienia w Pritikin Longevity Center, dieta katastrofalna nie tylko spowalnia metabolizm, co w dłuższej perspektywie ma odwrotny skutek, ułatwiając organizmowi przybieranie na wadze, ale także obciąża organizm. . Według Gomera gwałtowna dieta nie tylko ogranicza kalorie, ale także składniki odżywcze, których organizm desperacko potrzebuje do funkcjonowania, a ten brak odżywiania może powodować anemię lub osteoporozę, a także zwiększać ryzyko chorób serca.

„Kiedy się wyczerpuje [the body] z tych składników odżywczych, niektórzy ludzie doświadczają depresji, drażliwości lub nastroju, a także wyczerpania i niskiego poziomu energii – powiedział Gomer. Na dłuższą metę ryzyko niewydolności wątroby i nerek, uszkodzenia mózgu i niedoborów wapnia, które powodują osteoporozę, po prostu nie są tego warte”.

Gwiazdy takie jak Beyoncé były w przeszłości krytykowane za dzielenie się dietami awaryjnymi, podczas gdy inni, tacy jak Shailene Woodley, stosowali diety awaryjne, aby uzyskać drastyczny wynik w roli, jednocześnie otwarcie mówiąc, jak nieszczęśliwa jest.

Redditorowie mieli plecy u/Beneficial-Gas2232.

„[Not the A**hole]. Nie masz [mother-in-law] problem. Masz problem z żoną. Nadszedł czas, abyś ty i twoja żona przeprowadzili szczerą dyskusję na temat tego, jak postrzega wagę twojej córki” – napisał u/Own-Blackberry2647 w najwyżej ocenianym komentarzu z 26 600 głosami za.

„Twoja żona / mama powinna przyznać, że jej matka ma problemy z wagą wnuczki, bez względu na to, czy ma nadwagę, czy nie, to nie jest jej sprawa” – dodał u/FredStone2020.

„OP ma OGROMNY problem w domu, jeśli żona zgadza się lub traktuje tę 14-letnią dziewczynkę jak babcię. Babcia i żona nie mają nic przeciwko temu, by dać tej 14-letniej nastolatce niepewność, zaburzenia odżywiania i wymagającą lat terapii. [Not the A**hole] ale OP musi coś zrobić, zanim będzie za późno” – napisał u/Commercial-Loan-929.

„Zdecydowanie [Not the A**hole]mój tata przyczynił się do mojego [eating disorder] z natarczywymi uwagami i nie rozumie, jak ważne są one w tym wieku. OP mógł sobie z tym poradzić nieco lepiej, może najpierw rozmawiał z żoną, ale miło jest widzieć, jak tak troszczy się o swoją córkę ”- napisał u/Actual-Ad6937.

„Więc. Przyklaskuję ci, że bronisz swojej córki i bronisz jej [Not the A**hole]. Chociaż ludzie szybko mówią, że tak, ponieważ nie komunikowałeś się ze swoją żoną … biorąc pod uwagę, że nie widzi problemu z robieniem tego przez jej matkę, nie zgadzam się z Reddit i jesteś [Not the A**hole] tam też. Brawo dla ciebie za priorytetowe traktowanie twojej córki. Na pewno potrzebuje kogoś w swoim kącie” – napisał u/Popular-Emu7380.

„Mając to na uwadze, umówiłbym się na konsultację dla par i porozmawiam z doradcą konkretnie o tej sprawie, o tym, jak twoja żona nie ma z tym problemów. [mother-in-law] musi przestać zastraszać i zawstydzać swoją córkę, która brzmi jak normalne, zdrowe dziecko. [Mother-in-law] może iść tłuc piasek. Posunąłbym się nawet do rozmowy z twoją córką – czy ona w ogóle chce zobaczyć [mother-in-law]? W przeciwnym razie zejdź nisko / brak kontaktu” – kontynuowali.

Newsweek skontaktował się z u/Beneficial-Gas2232 w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button