Rozrywka

„The Sandman”: Czy serial Netflix jest oparty na książce?

Piaskun właśnie zadebiutował w serwisie Netflix, a serial wspiął się już na pierwsze miejsce w rankingu Top 10 streamerów w USA z udziałem Toma Sturridge’a, Piaskun zapewnia mroczną i fantastyczną historię przypominającą obszerną powieść fantasy. Ale jest Piaskun faktycznie na podstawie książki? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co zainspirowało nową serię Netflix.

Czym jest „Piasak” w serwisie Netflix?

Tom Sturridge jako sen w „Piaskun” | Laurence Cendrowicz/Netflix

POWIĄZANE: Zakończenie pierwszego sezonu „The Sandman”, wyjaśnione

Ci, o których nie słyszeli Piaskun zanim trafił na Netflix, może zastanawiać się, o co chodzi w serialu. Spektakl śledzi Lord of Dreams, Morfeusz (Tom Sturridge) – znany również jako Dream – gdy próbuje przywrócić swoje królestwo do dawnej świetności.

Sen zostaje schwytany przez maga na początku Piaskun, a jego uwięzienie trzyma go z dala od domu przez dziesięciolecia. Kiedy w końcu wraca do Śnienia, jest w stanie ruiny. Prawie wszystkie jego sny i koszmary odeszły gdzie indziej, a on stracił artefakty, które wzmacniają jego moce.

Piaskun W pierwszym sezonie Dream tropi swoich poddanych i narzędzia, a wszystko to podczas radzenia sobie z zagrożeniami dla Śniącego i świata na jawie. W pierwszej partii odcinków dużo się dzieje, a on wchodzi w kontakt z wieloma intrygującymi postaciami – w tym z rodzeństwem, drugim Nieskończonym. Większość z nich została wyciągnięta wprost ze stron materiału źródłowego: serii komiksowej Piaskun oparta jest na.

Czy „The Sandman” jest oparty na książce?

” src=”https://www.youtube.com/embed/_5Lif4wCavU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Piaskun może pochwalić się dużą obsadą postaci i złożoną historią, co może sprawić, że widzowie będą się zastanawiać, czy serial Netflix jest oparty na książce. Odpowiedź brzmi tak. Faktycznie, Piaskun to adaptacja serii komiksów DC napisanej przez Neila Gaimana. Materiał źródłowy jest osadzony w uniwersum DC Comics, ale serial Netflix nie ma żadnego związku z DCEU Warner Bros. Discovery.

Piaskun Seria komiksowa składa się z 10 głównych tomów, które zawierają to, co powstało jako cotygodniowe rozdziały. Jeśli masz nadzieję przeczytać całą serię, oto w jakiej kolejności je odebrać:

  • Tom. 1 – Preludia i Nokturny
  • Tom. 2 – Dom Lalki
  • Tom. 3 – Hrabstwo marzeń
  • Tom. 4 – Pora Mgieł
  • Tom. 5 – Twoja gra
  • Tom. 6 – Bajki i refleksje
  • Tom. 7 – Krótkie życie
  • Tom. 8 – Koniec świata
  • Tom. 9 – Życzliwi
  • Tom. 10 – Przebudzenie

Fani mogą również znaleźć te tomy połączone ze sobą. Jak zauważa GQ, Absolutny Piaskun oraz Piaskun z adnotacjami obaj skupiają wszystkie dziesięć tomów w czterech książkach w twardej oprawie, z których ostatnia zawiera adnotacje o serii. Do tego, Omnibus Sandmana spaja całą historię w dwie ogromne księgi.

Było też kilka spin-offów, aby Piaskun komiksy na przestrzeni lat, niektóre napisane przez Neila Gaimana, a inne nie. Ci, którzy chcą zanurzyć się w świat serii Netflix, prawdopodobnie chcą zacząć od głównej serii, a następnie przyjrzeć się spin-offom, jeśli im się spodobają.

Seria Netflix pojawia się po kilku próbach adaptacji komiksów

Od debiutu serii w 1989 roku Piaskun zgromadził ogromną rzeszę fanów — a adaptacja komiksów trwała długo. Netflix nie jest pierwszą firmą, która rozważa ożywienie historii Neila Gaimana. W rzeczywistości, Polygon donosi, że Warner Bros. rozważał adaptację filmową w latach 90., czemu Gaiman był przeciwny.

Najwyraźniej Gaiman miał wspanialszą wizję przeniesienia historii Dream na ekran, którą w końcu mógł zrealizować dzięki Netflixowi. Ale Polygon zauważa, że ​​kilku innych twórców przez lata bawiło się pomysłem adaptacji, w tym: Chłopcy showrunner Eric Kripke i reżyser James Mangold. Film z udziałem Josepha Gordona-Levitta został również ogłoszony w 2013 roku, ale z powodu serii niepowodzeń, które również nigdy nie wystartowały.

W końcu wydaje się, że wersja Netflixa Piaskun był przeznaczony do walki z książkami Gaimana. To, czy przetrwa dekady szumu, zależy od fanów. Na szczęście w końcu mogą to sprawdzić.

Piaskun Sezon 1 jest teraz transmitowany na Netflix.

POWIĄZANE: Recenzja „The Sandman”: oszałamiające powolne spalanie serialu Netflix

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button