Rozrywka

„The Sandman”: Z czego najbardziej znany jest Neil Gaiman?

Wydawało się, że może nigdy nie nadejść, ale Netflix w końcu został wydany Piaskun 5 sierpnia 2022 r. Kiedy serwis streamingowy udostępnił pierwszy materiał z serialu w 2021 r., fani spodziewali się, że wkrótce potem zadebiutuje. Na gotowy produkt musieliśmy czekać prawie rok, ale warto było czekać. Neil Gaiman, autor, którego komiksy zainspirowały serial, powiedział, że obsada adaptacji – w tym Tom Sturridge jako Dream – jest silna. Serial zapowiada się na hit wśród fanów fantasy, ale z czego Gaiman jest najbardziej znany? To może nie być Piaskun.

Pisarz Neil Gaiman na planie „The Sandman” | Król Ekua/Netflix

„The Sandman” śledzi postacie ze świata realnego i świata marzeń

Morfeusz, znany również jako Dream aka Sandman, kontroluje świat snu, do którego ludzie wchodzą, gdy zasypiają. Kiedy grupa czarodziejów ma nadzieję oszukać śmierć, schwytać go i uwięzić na sto lat, rozpoczyna się seria wydarzeń, które zagrażają światom jawy i snów. Jak czytamy w podsumowaniu Netflix:

Aby przywrócić porządek, Dream musi podróżować przez różne światy i linie czasu, aby naprawić błędy, które popełnił podczas swojej rozległej egzystencji, odwiedzając starych przyjaciół i wrogów oraz spotykając po drodze nowe istoty — zarówno kosmiczne, jak i ludzkie.

Oprócz Sturridge’a jako Dream, w obsadzie Sandmana znalazł się Boyd Holbrook jako nemezis Sandmana, The Corinthian; Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć, siostra Dream; Vivienne Acheampong jako Lucien, zaufana strażniczka królestwa Dream; Gwendoline Christie jako Lucyfer; i Patton Oswalt jako Matthew the Raven.

Piaskun Komiks ma zaciekły kult, ale czy właśnie z tego Gaiman jest najbardziej znany?

Z czego najbardziej znany jest Neil Gaiman? „The Sandman” plasuje się wysoko na liście

” src=”https://www.youtube.com/embed/3e54llvV_tc?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Recenzja „The Sandman”: oszałamiające powolne spalanie serialu Netflix

Piaskun to najnowszy projekt Gaimana, który ma wejść do realnego świata, i to od dawna.

Gaiman ujawnił w materiałach prasowych, że jego największa rola we wprowadzaniu Piaskun na ekranie było powstrzymanie złych zdarzeń. David S. Goyer objął prowadzenie na piaskowy człowiek film, który nigdy nie doszedł do skutku, a Gaiman zaaprobował tę adaptację. Gaiman, Goyer i Allan Heinberg byli producentami wykonawczymi serialu dla Netflix.

Chociaż fani i sam Gaiman czekali Piaskunto może nie być to, z czego Gaiman jest najbardziej znany.

Gaiman zgarnął nagrody (Comedy.co.uk Awards, Dragon Awards, Hugo Awards oraz Science Fiction and Fantasy Writers of America) w 2019 i 2020 roku za serię Prime Video Dobry znak.

Autor odebrał nagrody Hugo, SFFWA i SFX Awards za napisanie Doktor Kto odcinek „Żona doktora”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/vlv4yzsmwyI?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Gaiman napisał angielską adaptację klasycznego anime Księżniczka Mononokenowela Gwiezdny pył który zainspirował film o tym samym tytule i scenariusz do Beowulf. Napisał powieść Koralina, który później stał się hitem filmowym. Och, a Gaiman napisał Marvel Knights: Wiecznościowcyanimowany program poprzedzający film.

PiaskunOddani fani uwielbiają Gaimana za komiksy, ale może on być najbardziej znany z innych prac, w zależności od tego, kogo zapytasz.

Ile odcinków jest w pierwszym sezonie „The Sandman” i czy będzie sezon 2?

Piaskun Sezon 1 zawiera 10 odcinków, a Gaiman, Goyer i Heinberg napisali scenariusz do pierwszego. Ta liczba jest podobna do programów Netflix, takich jak Akademia Parasolowa, Dziwniejsze rzeczyoraz Ozark

„src=”https://www.youtube.com/embed/83ClbRPRDXU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Netflix „The Sandman”: wszystko, co trzeba wiedzieć, według obsady [San Diego Comic-Con 2022 Exclusive]

Każdy rozdział Piaskun będzie trwał około godziny, dając fanom wiele do zaoferowania. I wygląda na to, że historia Dream może się na tym nie skończyć.

Chociaż Netflix musi jeszcze odnowić serię na kolejną rundę, Goyer powiedział Den of Geek, że twórcy już planują więcej, mówiąc: „Z [the] wykonane prace przygotowawcze, program może teraz opierać się na tych tematach”.

Z Dziwniejsze rzeczy przygotowania do epickiego finału, Piaskun może stać się kolejnym wielkim hitem fantasy Netflixa. Jeśli tak się stanie, może to być to, z czego Neil Gaiman stanie się najbardziej znany.

Aby uzyskać więcej informacji o świecie rozrywki i ekskluzywnych wywiadach, zapisz się naKanał YouTube Ściągawki Showbiz.

ZWIĄZANE Z: Czy Neil Gaiman kiedykolwiek napisze sequel swojej książki „Amerykańscy bogowie”?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button