Rozrywka

The Weeknd nazwał piosenkę, która zainspirowała „oślepiające światła”

„Oślepiające światła” The Weeknd stały się jednym z najbardziej kultowych hitów ostatniego roku. The Weeknd słuchał wielu gwiazd lat 80. podczas tworzenia albumu macierzystego piosenki, Po godzinach. Następnie ujawnił, jak jedna piosenka zainspirowała melodię „Blinding Lights”.

Weekend | Christopher Polk/NBC / Współtwórca

The Weeknd ujawnił, dlaczego jego album „After Hours” zawiera tak wiele odniesień do pierwszej epoki muzyki

Podczas wywiadu z Variety w 2020 roku The Weeknd omówił swój album Po godzinach. Zapytano go, dlaczego album zawierał więcej odniesień z lat 80. niż jego poprzednie piosenki. „Myślę, że to po prostu pochodzi z bycia koneserem lat 80. i słuchania Pretenders, Roxy Music lub Hall & Oates” – powiedział. „Odkrywałem postać synthwave alternatywnego rocka, wszystkie te dziwne pomysły, byłem głupkowaty i nie wiedziałem, czy ludziom się to spodoba”.

The Weeknd wymienił serię innych artystów z lat 80., którzy wpłynęli Po godzinach. Wśród nich byli Cocteau Twins, Eazy-E, Egyptian Lover, The Human League, Strawberry Switchblade, Rick Astley i Kraftwerk. Specjalnie nazwał „Man Machine” Kraftwerka jako wpływ na Po godzinach.

„src=”https://www.youtube.com/embed/kOnde5c7OG8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Członkowie Led Zeppelin polubili 1 album Hall & Oates tak bardzo, że przenieśli go z motelu do motelu

Jak akt z lat 80. zainspirował „Oślepiające światła” The Weeknd

The Weeknd został zapytany, w jaki sposób Roxy Music zainspirowała jego muzykę. „„Więcej niż to” to bzdura, koleś!” Powiedział. „Powodem, dla którego ciągle używam go jako odniesienia na tym albumie, jest to, że naciskasz przycisk odtwarzania i wiesz, że to hit niemal natychmiast – nie musisz czekać, aż refren się dowie, że to świetna piosenka, a ja chciałem dostać to z piosenką taką jak „In Your Eyes”.

„More Than This” Roxy Music zainspirowało melodie do dwóch jego piosenek. „W demo tego nie było [’80s sax hook] na początku, więc słuchałem rzeczy takich jak Roxy i A-Ha, „Jak sprawić, by od razu brzmiało niesamowicie?” – powiedział. „Oślepiające światła i w twoich oczach nie” [originally] mają te melodie w pierwszym wersecie”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/4NRXx6U8ABQ?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Elton John: Jak się czuje w związku z weekendowym samplowaniem „Twojej piosenki”

Jak „More Than This” i „Blinding Lights” oraz ich nadrzędne albumy osiągnęły wyniki na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych

„More Than This” nie stało się hitem Roxy Music w Stanach Zjednoczonych. Piosenka nie znalazła się na liście Billboard Hot 100. Roxy Music wydała piosenkę na albumie Avalon. Album osiągnął 53 miejsce na liście Billboard 200, pozostając na liście przez 27 tygodni.

„Blinding Lights” stał się znacznie większym hitem w Stanach Zjednoczonych. Piosenka trafiła na pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 przez cztery tygodnie, pozostając na liście przebojów łącznie przez 90 tygodni. The Weeknd wydał „Blinding Lights” na albumie Po godzinach. Album znalazł się na szczycie listy Billboard 200 w sumie przez cztery tygodnie. Album pozostawał na liście przebojów przez 83 tygodnie.

„Blinding Lights” stał się wielkim hitem i komercyjnie przyćmił piosenkę Roxy Music, która go zainspirowała.

ZWIĄZANE Z: The Weeknd: 1 hit Michaela Jacksona to „plan” dla jego muzyki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button