Rozrywka

The Weeknd wyjaśnia różnicę między Abelem Makkonenem Tesfaye a jego personą sceniczną

Abel Makkonen Tesfaye – lepiej znany jako The Weeknd – jest z pewnością zajęty, od roli głównej w Super Bowl LV Halftime Show, przez współtworzenie i granie w nadchodzącym programie HBO po wyprzedanie stadionów na całym świecie. Kanadyjski piosenkarz zyskał sławę w 2016 roku dzięki przebojowi „Starboy”.

Oto, co „oślepiające światła” Piosenkarz mówi o różnicach między jego życiem osobistym jako Abla a jego sceniczną postacią, The Weeknd.

The Weeknd, aka Abel Makkonen Tesfaye | Kyle Gustafson / For The Washington Post przez Getty Images

Skromne początki Weekndu i osiągnięcie supergwiazdy

W 2009 roku Tesfaye zaczął anonimowo przesyłać utwory do YouTube. W następnym roku poznał producenta Jeremy’ego Rose’a, który zwrócił się do wschodzącego piosenkarza z pomysłem na współczesny projekt R&B. Wspólnie stworzyli trzy piosenki: „What You Need”, „The Morning” i „Loft Music”, według Vice.

Te piosenki wybuchły w Internecie. A w 2011 roku Tesfaye samodzielnie wydał swój debiutancki mixtape, Dom Balonówpod nazwą The Weeknd.

„Zacząłem śpiewać dziewczynom i otrzymywałem świetne opinie” – wyjaśnił wokalista GQ w 2021 roku. „Drugi przypadek miał miejsce, gdy wyszło „What You Need”. To była pierwsza piosenka, która wyszła z The Weeknd. Nikt nie wiedział, jak wyglądam. Nie strzelałem. Walczyłem w tym czasie. Mój dobry przyjaciel załatwił mi pracę w American Apparel i składałem tam ubrania, kiedy ktoś w sklepie puścił piosenkę. Pamiętaj, nikt nie wiedział, kim był The Weeknd.

Od tego czasu The Weeknd stworzył najdłuższą piosenkę na liście Billboard Hot 100 z „Blinding Lights”, według The Guardian.

” src=”https://www.youtube.com/embed/4NRXx6U8ABQ?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Abel Makkonen Tesfaye kontra The Weeknd: „Abel jest kimś, do kogo wracam do domu każdego wieczoru”

W wywiadzie dla GQ Tesfaye otworzył się na swoją decyzję, aby początkowo zachować swoją tożsamość tajemnicą. Wyjaśnił również różnice między jego życiem osobistym jako Abel a życiem zawodowym jako The Weeknd.

The Weeknd jest znany ze swoich niesamowitych występów, charakterystycznych czerwonych blezerów i kultowej współpracy z takimi artystami, jak Daft Punk, Ariana Grande i Kendrick Lamar. Ale w bardziej zbliżonej notatce, Tesfaye przyznał się do napadowego oglądania Pliki x podczas pandemii.

„Na początku linie były rozmyte” – powiedział Tesfaye o swoim życiu jako The Weeknd i Abel. „W miarę jak rozwijała się moja kariera — w miarę jak rozwijałem się jako mężczyzna — stało się jasne, że Abel jest kimś, do kogo wracam do domu każdego wieczoru. A The Weeknd to ktoś, z kim chodzę do pracy.

„Czuję, że to nadchodzi” Piosenkarz przyznał, że to „sytuacja Jekylla i Hyde’a”, z The Weeknd jako Hyde i Abel jako Dr. Jekyll. Aby oddzielić te dwie rzeczy, Tesfaye często „zabija” swoją publiczną osobowość w swoich teledyskach.

„Myślę, że to ja usuwam The Weeknd z Abla” – powiedział. „Myślę, że wiele osób myśli: „Och, on ma skłonności samobójcze”. To nie to. Myślę, że to ja usuwam The Weeknd ze świata, ale on wciąż znajduje drogę powrotną. Ciągle wychodzi. „Oślepiające światła” najwyraźniej nie sprawi, że w najbliższym czasie zniknie”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/l77TgtRvic0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Dlaczego The Weeknd był notorycznie prywatny w swoim życiu osobistym?

GQ zapytał również Tesfaye, dlaczego chciał pozostać anonimowy na początku swojej kariery.

„Nie wiem” – odpowiedział. „Może jest z tym głębszy problem, ale czuję, że ze mną nigdy nie chodziło o artystę i wizerunek artysty. Z Dom Balonów, nikt nie wiedział, jak wyglądam. I czułem, że to była najbardziej bezstronna reakcja, jaką można uzyskać na muzykę, ponieważ nie można jej nadać twarzy. Zwłaszcza R&B, który jest gatunkiem, na który duży wpływ ma wygląd artysty”.

Jako celebryta Tesfaye czuje się również winny, że zwraca tak dużą uwagę na niesławne osoby, z którymi się umawia. I stara się trzymać swoje relacje z dala od światła reflektorów.

Czuję się winny. Na pewno” – powiedział GQ. „Dlatego nie… staram się nie robić za dużo. Po prostu staram się nie zwracać na siebie uwagi. A ja po prostu uwielbiam być w normalnych sytuacjach, stary. To wspaniałe uczucie. Aby móc po prostu lubić chodzić na spacer i nie być w jebanym SUV-ie.

ZWIĄZANE Z: Dlaczego fani The Weeknd nazywają siebie „załogą XO”?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button