Rozrywka

Tim Roth był przeciwny współpracy z Tupacem w „Gridlock’d”, ponieważ Roth „nie chciał zostać zastrzelony”

Pulp Fiction aktor Tim Roth i raper Tupac spotkali się w filmie biograficznym Vondie Curtis-Hall Gridlock’d. Ale początkowo Roth był przeciwny współpracy z Tupacem z powodu jego kontrowersyjnego wizerunku i niebezpiecznego stylu życia.

Jak Tupac znalazł się w „Gridlock’d”

Tupac i Tim Roth | Obrazy Gramercy/Getty Images

Gridlock’d był thrillerem komediowym z 1997 roku wyreżyserowanym przez filmowca i Śmiałek aktor Vondie Curtis-Hall. Zagrał Tima Rotha i Tupaca Shakura jako parę uzależnionych od heroiny uciekających przed dilerami narkotyków i policją.

Producent filmu, Preston Holmes, jako pierwszy dał Tupacowi scenariusz do filmu, gdy tylko raper został zwolniony z więzienia. Po przeczytaniu scenariusza zmarły raper natychmiast dał do zrozumienia producentowi, że chce być częścią filmu.

„Chciał zrobić tyle, ile mógł, tak szybko, jak tylko mógł, aby móc postawić stopy na ziemi. Kiedy wyszedł, dałem mu scenariusz do Gridlock’d. Wrócił do mnie natychmiast, nie więcej niż dwa dni później, mówiąc, że bardzo by to zrobił” – powiedział Holmes w wywiadzie dla Vibe.

Tupac również zaskoczył Holmesa swoją reakcją na jego przyszłość Gridlock’d współ-gwiazdą Tim Roth.

„Odetchnąłem z ulgą. Potem powiedziałem mu, że zobowiązałem się już do innej roli i zamierzałem przejść do wyjaśnienia, kim był Tim Roth, a on powiedział: „O rany, kocham jego pracę”. Zaskoczył mnie tym, jak bardzo zainteresował się scenariuszem i jak bardzo był świadomy Tima Rotha i jego pracy” – powiedział Preston.

Tim Roth początkowo był przeciwny współpracy z Tupac

Kiedy Tupac został po raz pierwszy zaproponowany do filmu Halla, reżyser spotkał się z oporem przed wyborem. Celował w kogoś takiego jak Macierz gwiazda Laurence Fishburne w roli głównej. Ale Fishburne było za drogie. Po rozważeniu innych doświadczonych aktorów, takich jak Don Cheadle i Forest Whitaker, Holmes ostatecznie zasugerował Tupaca.

„Myślałem, że Tupac był dobrym dzieciakiem, dobrym aktorem, ale nie chciałem żadnych raperów. Preston wysłał scenariusz do Tupaca i powiedział, że naprawdę chce ze mną usiąść. Tupac właśnie wyszedł z więzienia i zatrzymał się w hotelu pod nazwą „Welcome Homie”. Musiałem poprosić o „Witaj ziomek”. Mieliśmy spotkanie, a on był niesamowity” — powiedział Hall.

Ale podobnie jak Hall, Roth również miał zastrzeżenia co do roli u boku Tupaca.

„Powiedziałem Timowi [Roth] o tym, a Tim był jak, „Czy on może działać?” Kilka godzin później Tim oddzwania i mówi: „Nie mogę zrobić z nim filmu. Zastrzelą mnie na planie. Powiedziałem Timowi, żeby się z nim spotkał. Zebraliśmy się wszyscy tej nocy i poszliśmy do jakiegoś baru w Silver Lake. Siedzieliśmy dookoła, paliliśmy jak osiem kartonów papierosów i piliśmy jak 40 piw, a oni po prostu się związali” – powiedział Hall.

Tim Roth pomógł zapłacić za pogrzeb Tupaca po jego śmierci

W popularnym Reddit AMA Roth podzielił się miłymi wspomnieniami ze swoim partnerem. The She-Hulk Aktor wyznał, że zakochał się w raperze, kiedy go poznał. Ale musiał też kilka razy skonfrontować się z raperem o skupieniu się na filmie.

„Czasami musiałem mu się nastroić, ponieważ ciągle pisał, śpiewał i produkował, więc był całkowicie wyczerpany, więc powiedziałem mu, że musi teraz poświęcić mi swój czas. W dniu, w którym został zastrzelony, był w drodze, widział walkę Tysonów, miał wykonać dodatkową pracę głosową w filmie” – powiedział Roth.

Jak wielu, Roth był zasmucony śmiercią Tupaca, mając nadzieję, że przetrwa po postrzeleniu.

– Trzymaliśmy kciuki za to, że przeżyje w szpitalu, ale to operacja go ostatecznie dopadła. Był młody i pochopny, ale też genialny i uwielbiałem go – kontynuował. „Jego mama była kiedyś Czarną Panterą i nie było ich stać na pogrzeb. Umowę, którą zawarł, mimo że miał podwójną platynę, nie miał za to grosza. Więc rozdawaliśmy kapelusz za jego koszty.

POWIĄZANE: Dziwaczna historia za wyrokiem skazującym Tupaca Shakura z 1994 r.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button