Rozrywka

Tłum w Reno Air Races został wstrząśnięty po śmierci pilota, gdy samolot rozbił się i stanął w płomieniach

Ostrzeżenie o wyzwoleniu: ten artykuł zawiera treści graficzne, zaleca się zachowanie dyskrecji widzów

RENO, NEVADA: W tragicznym incydencie, który miał miejsce w niedzielę 18 września 2022 r., pilot zginął po tym, jak samolot uderzył prosto w ziemię i ostatecznie eksplodował w płomieniach. Do incydentu doszło podczas trzeciego okrążenia rundy mistrzowskiej Jet Gold Race na lotnisku Reno Stead w Nevadzie.

REKLAMA

Według DailyMail wyścig rozpoczął się od dwóch samolotów ścigających się przez góry Reno. Jednak jeden z samolotów w końcu zbliżył się bardzo blisko ziemi i rozbił się na polu. Następnie szybko wybuchł kulą ognia, co spowodowało śmierć pilota.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Załamany syn ginie w katastrofie lotniczej, rozrzucając prochy ojca z samolotu „HOMEMADE”

Co najmniej dwie osoby zginęły po zderzeniu dwóch samolotów podczas próby lądowania w Kalifornii

REKLAMA

Gdy samolot eksplodował, szybko wpadł w poślizg na trawiastym pasie, a spiker powiedział: „O nie, o nie”, na co współgospodarz Jet Gold Race odpowiedział: „Wystąpił problem, mieliśmy katastrofa tutaj, Tomaszu. Sędzia nazwał to czerwoną flagą, a mistrzostwa zostały zawieszone.

Według NBC News, Aero L-29 Delfin rozbił się w Reno około niedzielnego popołudnia, podała we wstępnym oświadczeniu Federalna Administracja Lotnictwa.

REKLAMA

Pilot po katastrofie zginął na miejscu. Frederick Telling, dyrektor generalny i prezes Stowarzyszenia Wyścigów Lotniczych w Reno, potwierdził przerażający incydent na konferencji prasowej: „Wszyscy inni piloci wylądowali bezpiecznie”. Dodał: „Zarząd Stowarzyszenia Wyścigowego wyraża nasze największe współczucie rodzinie i przyjaciołom pilota, a także fanom wyścigów”.

REKLAMA

Fryderyka Tellinga,
Frederick Telling, dyrektor generalny i prezes stowarzyszenia Reno Air Racing Association, potwierdził śmierć pilota (Frederick Telling/LinkedIn)

Chociaż tożsamość pilota jest niepewna, ponieważ urzędnicy tego nie skomentowali, Daily Mail ujawnił, że Aaron Hogue, lat 61, był osobą, która zginęła w tragicznym wypadku poprzez różne posty na Facebooku. Matt Moore, który pracuje jako Line Service Supervisor na międzynarodowym lotnisku Sacramento, napisał na swojej ścianie na Facebooku: „RIP Aaron Hogue, przyspieszyłeś bicie serca i obyś nadal to robił na rozległym błękitnym niebie, nigdy nie zapomnisz tego, co widziałem”.

REKLAMA

Według DailyMail, jeden z wpisów o Hogue na racingjets.com, blogu prowadzonym przez Racing Jets Incorporated (RJI), organizację, która zarządza różnymi funkcjami i relacjami społeczności wyścigów odrzutowych, stwierdził: „Aaron był we wszystkim rzeczy zmotoryzowane od [he was] Jako młody chłopak wszystko, co lotnictwo było zawsze wysoko na liście!” Dodał dalej: „Aaron odbył kilka lotów zapoznawczych w wieku 16 lat i ostatecznie dostał bilet w 1987 roku po spędzeniu czasu w marynarce wojennej jako technik elektryk”.

REKLAMATymczasem biuro szeryfa hrabstwa Washoe napisało w tweecie: „Biuro szeryfa hrabstwa Washoe reaguje na katastrofę lotniczą związaną z wyścigami lotniczymi w rejonie 13945 Red Rock Road. Proszę unikać tego obszaru”.

REKLAMA

Co więcej, zostało to potwierdzone w innym tweecie „Biuro szeryfa hrabstwa Washoe potwierdza, że ​​jedna osoba zmarła w wyniku katastrofy lotniczej w dzisiejszym wyścigu lotniczym w Reno. Detektywi WCSO obecnie pracują na miejscu z Biurem Medycznym. zwolniony do czasu zawiadomienia najbliższej rodziny.”

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button