Rozrywka

„To jest NIESPRAWIEDLIWE”: oburzenie po tym, jak rodzina Archiego Battersbee odmówiła zgody na przeniesienie go do hospicjum

W szokującym obrocie wydarzeń Sąd Najwyższy oddalił ostatnią apelację rodziny Archiego Battersbee. Rodzice – Hollie Dance i Paul Battersbee – 12-letniego chłopca z Wielkiej Brytanii chcieli, aby zmarł w pokoju w hospicjum po tym, jak wszystkie ich prośby zostały odrzucone, aby utrzymać go przy życiu.

Ale w piątek rano, 5 sierpnia, sędzia oświadczył, że Archie powinien przebywać w Royal London Hospital w Whitechapel we wschodnim Londynie na ostatnie chwile, zanim leczenie ratujące życie zostanie przerwane. Chłopiec przebywa w szpitalu w śpiączce od kwietnia, kiedy został znaleziony nieprzytomny po udziale w niebezpiecznym internetowym wyzwaniu.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

Archie Battersbee: Co się dzieje, gdy podtrzymywanie życia zostaje wycofane dla pacjenta z „martwym mózgiem”?

Płacząca mama Archiego Battersbee błaga o „godną śmierć” w hospicjum jako akta rodzinne OSTATECZNA apelacja prawna

Ogłaszając swoją decyzję, sędzia Theis powiedziała: „Najlepszy interes Archiego musi pozostać w centrum wszelkich wniosków wyciągniętych przez ten sąd. Rozważając życzenia rodziny, dlaczego te życzenia są spełniane, udogodnienia w hospicjum, czego prawdopodobnie chciał Archie, … ryzyko związane z przeniesieniem … i rosnącą kruchość jego stanu zdrowia, jestem zadowolony, że kiedy patrząc ponownie na ćwiczenie równoważenia, jego najlepszy interes pozostaje taki, jak określono (w orzeczeniu z 15 lipca), że powinien pozostać w szpitalu, gdy leczenie zostanie przerwane.

REKLAMA

Archie Batterbee (GoFundMe)
Archie Batterbee (GoFundMe)

Dodała: „Okoliczności nakreślone przez dr. F dotyczące fizycznych ustaleń w szpitalu i ustalenia, które można poczynić, zapewnią, że najlepszy interes Archiego pozostanie w centrum ostatecznych ustaleń, aby umożliwić mu pokojową i prywatną śmierć w uścisku rodzina, którą kochał”.

Jednak ta decyzja zniechęciła kilka osób w Internecie. Użytkownik napisał na Twitterze: „Straszne nie mają nawet kontroli nad własnym dzieckiem. Smutny.” Inny podzielił się: „Co za tragedia, to jest takie niesprawiedliwe. Zastanawiam się, czy gdyby to było dziecko elit, tak łatwo by się z niego zrezygnowało? Czy jego rodzina zostałaby zwolniona przez sąd kangurowy? Trzeci zauważył: „Nie mogę sobie wyobrazić, jak pęka serce każdego nocnego rodzica, jedno jest pewne, matka Archiego udowodniła, jak bardzo walczyła w niej najciężej zraniona na świecie, aby zobaczyć własne dziecko w tej strasznej sytuacji, moje serce gaśnie do rodziny mamy Archiego .”

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA


KULTOWE HISTORIE

Brittney Griner: Oto opcje prawne dostępne dla gwiazdy WNBA skazanej na 9 lat więzienia w Rosji

Morderstwo JonBenéta Ramseya: Gliniarze wezwali do użycia zaawansowanej technologii do ponownego przetestowania DNA na 3 kluczowych dowodach

Pewien człowiek wyraził „💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 takie okropne wieści, myśląc o swoich rodzicach w tym strasznym czasie”. Kolejny post: „Ponieważ nie musiałem podejmować tej decyzji, nie czuję, że mamy prawo rzucić się na biednych rodziców bolesna sytuacja, z którą każdy musi się zmierzyć 😢 moje myśli są z Archiem, jego rodziną i wszystkimi lekarzami a pielęgniarki nie mają tu zwycięzców 💔.” Tweet krytykujący sąd brzmiał: „System sądów dowcipów. Skazać chłopca na śmierć. W takim razie nie pozwól mu iść do hospicjum powołując się na „może umrzeć w transporcie” z powodu ich decyzji, aby pozwolić mu umrzeć w pierwszej kolejności! System brytyjski jest zamieszany. Sposób, w jaki wszyscy zszywają ludzi ze szpitali i systemu prawnego. Nie daj Boże, aby ktokolwiek zachorował, wyjeżdżać za granicę”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button