Rozrywka

Tom Petty nie rozmawiałby z George’em Harrisonem o swoich problemach małżeńskich

Tom Petty i George Harrison byli tak bliskimi przyjaciółmi, że uważali się za rodzinę. Mimo cenionej przyjaźni były jednak rzeczy, którymi się ze sobą nie dzielili. Petty przedzierał się przez wieloletnie problemy małżeńskie z żoną podczas ich przyjaźni. Wyjaśnił, że rzadko rozmawiał o tym z Harrisonem.

Tom Petty i George Harrison | Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection przez Getty Images

Frontman Heartbreakers początkowo uciekł ze swojego ślubu

Petty poślubił swoją pierwszą żonę, Jane Benyo, zanim opuścił Florydę, by zająć się muzyką w Los Angeles. Planowali przeprowadzić się razem, ale Benyo najpierw chciał się pobrać.

„Wychodziliśmy przez jakiś czas, oficjalnie nie mieszkaliśmy razem, ale spędziłem dużo czasu w jej mieszkaniu” – powiedziała Petty w książce Petty: Biografia przez Warrena Zanesa. Dzieliła mieszkanie z dziewczyną Jima Lenahana, Alice, która później została jego żoną. I dobrze się dogadywaliśmy, ale była nieugięta, żebyśmy się pobrali przed wyjazdem.

Tom Petty nosi białą koszulę i obejmuje Jane Benyo, która nosi czarną koszulę.
Tom Petty i Jane Benyo | Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images

Petty się zgodził, ale zmarzło mu w twarz tuż przed ślubem.

„Nie chciałem tego robić” – powiedział. „Ja też bardzo głośno o tym mówiłem. Podczas pierwszej wyprawy do kościoła wyskoczyłem z samochodu i próbowałem uciec. Potem moja mama zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​chce, żebym przyjechała do domu. Zrobiłem to, a ona powiedziała: „Słuchaj, ze względu na mnie, proszę, wyjdź za mąż, zanim tam pójdziesz. To właściwa rzecz, którą należy zrobić”.

Ostatecznie oboje pobrali się w 1974 roku.

Tom Petty utrzymywał swoje problemy małżeńskie w tajemnicy przed Georgem Harrisonem

W latach 90. jakość małżeństwa Petty’ego spadała. Zdrowie psychiczne i uzależnienie Benyo pogorszyły się, co nadwerężyło ich związek. Jednak w większości zachował wszystkie szczegóły w tajemnicy.

„Nie rozmawiałem o tym z nikim”, powiedział Petty, „więc nikt nie wiedział”.

Kiedy Petty wyprowadził się z domu, który dzielił z Benyo, zaskoczył wielu, w tym Harrisona. Były Beatles i jego żona Olivia zaczęli myśleć o Petty i Benyo jak o rodzinie.

„Nie rozmawiałem z nim dużo o tym” – wyjaśnił Petty. „A potem, kiedy się wyprowadziłem, zadzwonił do mnie i powiedział: „Czy na pewno wiesz, co tu robisz?”. Powiedziałem: „Tak, rozumiem. Nie wiesz nic o tym, przez co tu przeszłam. Muszę to zrobić.'”

Harrison powiedział, że chce kontynuować swój związek z Benyo.

„Powiedział: „Cóż, naprawdę polubiłem Jane”. Po tym, jak się rozstaliśmy, odwiedził ją kilka razy, wysłał jej kilka listów i inne rzeczy” – powiedział Petty. – Ale on nie wiedział.

Olivia Harrison powiedziała, że ​​Petty sprawiał wrażenie, jakby wszystko było w porządku w małżeństwie.

„Nie zdawałam sobie sprawy, jak trudne byłoby to w tym małżeństwie” – powiedziała. „Myślę, że Tom próbował utrzymać rodzinę razem i wykonał dobrą robotę, robiąc to wydać się jakby to wszystko działało.”

Tom Petty bardzo cenił przyjaźń George’a Harrisona

Chociaż nie rozmawiał z Harrisonem o swoim małżeństwie, Petty powiedział, że jego przyjaźń z byłym Beatlesem się leczy.

„Myślę, że bardzo potrzebowałem przyjaciela” – powiedział Petty. „Moja przyjaźń z zespołem była innym rodzajem przyjaźni. I był postrzępiony. Stałem się bardzo samotny. Pojawił się George i zbliżyliśmy się tak blisko; to było tak, jakbyśmy znali się w jakimś innym życiu czy coś takiego. Byliśmy kumplami w ciągu kilku minut od spotkania.

Jak uzyskać pomoc: W USA skontaktuj się z Administracja ds. nadużywania środków odurzających i zdrowia psychicznego infolinia pod numerem 1-800-662-4357.

ZWIĄZANE Z: Tom Petty powiedział, że „dużo czasu” zajęło mu uświadomienie sobie, że Stevie Nicks był dobrą osobą

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button