Rozrywka

Tom Petty podzielił się tym, co uznał za „niewybaczalne” na temat współczesnego społeczeństwa

TL; DR:

  • Tom Petty przeprosił za użycie flagi Konfederacji jako narzędzia promocyjnego.
  • Tom Petty wierzył, że ludzie pogarszają niektóre problemy społeczne.
  • Piosenkarz niejednokrotnie wyrażał swoje przekonania.
Tom Petty | Michael Putland/Getty Images

Lata po użyciu flagi Konfederacji jako narzędzia promocyjnego dla swojego albumu Południowe akcenty, Tom Petty przeprosił za wybór. W eseju wyjaśnił zmianę myślenia, która pobudziła przeprosiny. Podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat ogólnych problemów społecznych. Wyraził swoją frustrację z powodu nierówności i niepotrzebnego tworzenia kolejnych problemów.

Tom Petty przeprosił za użycie flagi Konfederacji jako trasy promocyjnej

W latach 80. album wydał Petty, który pochodził z Florydy Południowe akcenty. Jego pomysłem było napisanie albumu o Południu, a zespół wykorzystał flagę Konfederacji jako narzędzie marketingowe do promocji płyty. Petty powiedział, że zaczął żałować wyboru.

„Zaczęło się jako płyta koncepcyjna o Południu, ale część koncepcyjna wymknęła się prawdopodobnie w 70 procentach na album. Po prostu odpuściłem, ale flaga Konfederacji stała się częścią marketingu trasy” – powiedział w oświadczeniu dla Rolling Stone. „Żałuję, że nie poświęciłem temu więcej uwagi. To była całkiem głupia rzecz do zrobienia.

Podczas jednego koncertu Petty powiedział tłumowi, że użycie flagi ma na celu zilustrowanie postaci i że nie chce widzieć ludzi przynoszących flagę na koncerty.

„To wywołało mieszane reakcje. Było trochę okrzyków i wiwatów” – wyjaśnił. „Ale szczerze mówiąc, to dla mnie trochę niesamowite, ponieważ nigdy więcej nie widziałem nikogo po tym przemówieniu w tym jednym mieście. Na szczęście to minęło, ale poczułem się głupio. To słowo, którego mogę użyć. Poczułem się głupio. Gdybym był trochę bardziej spostrzegawczy na temat tego, co się wokół mnie dzieje, to by się nie wydarzyło”.

Tom Petty uważał, że ludzie pogarszają problemy społeczne

W tym samym oświadczeniu Petty poruszył kilka szerszych kwestii.

„Poza kwestią flagi żyjemy w czasach, o których nigdy nie sądziłem, że je zobaczymy” – powiedział. „Sposób, w jaki tracimy czarnych mężczyzn i ogólnie obywateli, jest przerażający. To, co dzieje się w społeczeństwie, jest niewybaczalne. Jako kraj powinniśmy być bardziej zaniepokojeni tym, dlaczego policja uchodzi na sucho za celowanie w czarnych mężczyzn i zabijanie ich bez powodu. To większy problem niż flaga.

Wierzył, że ludzie będą patrzeć wstecz na ten okres z obrzydzeniem.

„Za lata ludzie spojrzą wstecz i powiedzą: 'Masz na myśli, że sprywatyzowaliśmy więzienia, żeby nie było zysku, dopóki więzienie nie będzie pełne?’” – powiedział. – Można by pomyśleć, że ktoś w przedszkolu może zrozumieć, jakie to głupie. Tworzymy tak wiele własnych problemów”.

Używał swojej platformy do promowania różnych spraw

W trakcie swojej kariery muzycznej Petty bronił wielu różnych spraw. Wraz z Heartbreakers wystąpił na koncercie No Nukes w 1979 roku, a kilka jego piosenek miało wątki antywojenne.

Podczas swojej ostatniej trasy koncertowej w 2017 roku Petty zagrał na bis „American Girl”. Na Page Six, gdy zespół grał piosenkę, oświetlili ekran obrazem transseksualnej celebrytki Alexis Arquette, która zmarła z powodu komplikacji związanych z AIDS w 2016 roku. Dla wielu fanów było to jasne stanowisko na rzecz praw osób trans.

ZWIĄZANE Z: Tom Petty „Nigdy nie słuchał” swojej współpracy z Lindsey Buckingham: „Nienawidziłem tej płyty”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button