Rozrywka

Tom Petty powiedział, że „dużo czasu” zajęło mu uświadomienie sobie, że Stevie Nicks był dobrą osobą

Stevie Nicks i Tom Petty mieli trwałą przyjaźń, a ona była jedną z najbardziej konsekwentnych osób w jego życiu. Nie był jednak pewien co do niej, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Mimo że pracowali razem, Petty powiedział, że zajęło mu trochę czasu, aby pomyśleć o Nicks jako przyzwoitej osobie. Wyjaśnił, że dotyczyło go niektóre z jej zachowań w stosunku do żony.

Tom Petty i Stevie Nicks | Vinnie Zuffante/Michael Ochs Archives/Getty Images

Stevie Nicks i Tom Petty pracowali razem nad jej debiutanckim solowym albumem

Nicks, która była oddaną fanką Heartbreakers, miała okazję pracować z nimi nad jej debiutanckim solowym albumem. Z pomocą swojego chłopaka, producenta Jimmy’ego Iovine’a, zwerbowała Petty’ego, klawiszowca Benmonta Tencha i gitarzystę Mike’a Campbella. Nie byli tak podekscytowani współpracą z nią, jak ona z nimi.

„Nie byliśmy dla niej zbyt przyjaźnie nastawieni, kiedy po raz pierwszy zaczęła się pojawiać” – powiedziała Petty w książce Petty: Biografia przez Warrena Zanesa. „To nie było tak, że otrzymała dużo ciepła. Nie byliśmy pod wrażeniem supergwiazd. To po prostu nie leżało w naszej naturze. Może gdyby to był Elvis.

Petty powiedział, że zajęło mu trochę czasu, zanim rozpoznał, że jest dobrą osobą

Nicks nie pozwolił, by chłodne przyjęcie przeszkodziło jej w zaprzyjaźnieniu się z Łamaczami Serc. Właśnie wymyśliła nowy plan: zaprzyjaźnić się z żoną Petty’ego, Jane Benyo.

– Poszła i pracowała Jane – powiedział Petty.

To naruszyło frontmana Heartbreakers w niewłaściwy sposób. Jego relacje z Benyo, którego poślubił przed wyjazdem z Florydy, były często trudne. Nicks wprowadził również Benyo do narkotyków, zwłaszcza kokainy.

„Stevie naprawdę miała Jane w swoim kącie” – powiedział. „Ponieważ Stevie ją pobłażał, zajęło mi dużo czasu, zanim zdałem sobie sprawę, jak szczery i dobry był Stevie. Brała dużo narkotyków — i byłaby pierwszą, która by ci to powiedziała — ale wtedy nie robiliśmy tego. Nie byliśmy harcerzami, ale się tego bałem. Jane przyjęła to w wielkim stylu, kiedy pojawił się Stevie.

Pomimo podejrzeń i frustracji, stosunek Petty’ego do Nicksa w końcu złagodniał. Jej upór przekonał go.

„Weszła w moje życie jak rakieta, po prostu odmawiając odejścia” – powiedział.

Stevie Nicks i Tom Petty pozostali przyjaciółmi przez dziesięciolecia

Według Zanesa „Nicks byłby w końcu jedną z niewielu ludzkich stałych elementów w jego życiu poza zespołem, kierownictwem i ekipą”. Para pozostała przyjaciółmi do końca życia Petty’ego. Nicks powiedziała, że ​​zawsze ceni radę Petty’ego i często zwraca się do niego o pomoc.

„Był typem osoby, która powiedziała: „Oto moja rada. Jeśli to weźmiesz, to świetnie. Jeśli tego nie zrobisz, to też w porządku” — powiedział Nicks dla magazynu Rolling Stone. „Nigdy nie potrząsnął ci palcem w twarz i nie sprawi, że poczujesz się źle, jeśli nie posłuchasz jego rady”.

Nawet po jego śmierci Nicks powiedziała, że ​​nadal mówi o swoim długoletnim przyjacielu w czasie teraźniejszym.

„Nawet kiedy mówię o nim teraz na scenie, mówię o nim tak, jakby nie umarł – bo nie chcę, żeby był martwy” – powiedziała NPR. „Więc rozmawiam z nim tak, jakby wciąż był na ulicy i mogę, na przykład, podnieść słuchawkę i zadzwonić do niego”.

ZWIĄZANE Z: Tom Petty przypadkowo wrobił Stevie’ego z chłopakiem i nie byłby szczęśliwy, gdyby się dowiedział

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button