Rozrywka

Tor Grand Prix Miami został zaprojektowany, aby ekscytować fanów Formuły 1

Podczas gdy zawodnicy Formuły 1 przygotowują się do inauguracyjnego Grand Prix Miami 2022 jutro, w niedzielę, 8 maja, fani wyścigów mają pytania dotyczące nowego Miami International Autodrome. Mianowicie, czy tor Miami F1 jest stały?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Odpowiedź brzmi tak… i nie! Według strony internetowej Formuły 1 nawierzchnia toru jest „tymczasowym torem, ale zaprojektowanym tak, aby zapewniać trwałe wrażenie”. Niektóre elementy, w tym nawierzchnia toru, pozostaną na swoim miejscu na przyszłoroczny wyścig. Tymczasem inne elementy ustąpią miejsca fanom piłki nożnej. Czytaj…

Tor i infrastruktura Autodromu są trwałe — wszystko inne można usunąć.Źródło: Formuła 1

Po wylądowaniu w wyścigu Grand Prix w kwietniu 2021 roku, organizatorzy w Miami pracowali nad przekształceniem Hard Rock Stadium Miami Dolphins w miejsce Formuły 1. Głównym wyzwaniem było to, że dziewięciomiesięczny projekt budowlany musiał przebiegać równolegle z meczami piłki nożnej Dolphins i University of Miami, półfinałem Orange Bowl, Miami Open i innymi wydarzeniami, jak donosi USA Today.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Deweloperzy rozważali 36 układów, zanim zdecydowali się na 5,41-kilometrowy układ, który teraz biegnie przez kampus stadionu. Tor — wykonany z asfaltu, wapienia i granitu — jest trwały. Według MotorTrend w innych porach roku odcinki tego „hybrydowego” toru będą wykorzystywane na autostradzie Florida Turnpike oraz na parkingach koncertowych i meczów piłki nożnej.

Według USA Today wieża wyścigowa, garaże i podziemna infrastruktura są również stałe, gotowe na przyszłoroczne Grand Prix.

Jednak wszystko inne można usunąć po niedzielnym wyścigu, w tym 2870 bloków Geobrugg, które stanowią betonowe bariery wzdłuż toru.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Tor w Miami jest „spektakularnym torem ulicznym”. Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez F1 Miami Grand Prix (@f1mia)

Formuła 1 nazywa tor Miami International Autodrome „emocjonującym okrążeniem z 19 zakrętami” i „spektakularnym torem ulicznym”, podobnym do Albert Park w Melbourne w Australii, gdzie odbywa się Grand Prix Australii. Układ Miami ma 19 zakrętów, trzy proste, trzy strefy redukcji oporu i wiele zmian wysokości – w tym wiadukty i przejścia podziemne.

Tor zaczyna się obok Hard Rock Stadium, a następnie mija ośrodek treningowy Dolphins oraz MIA Marina and Yacht Club, w którym na platformie ze sklejki przycupnęły jachty, które wyglądają jak wody zatoki Biscayne. Następne są segmenty, które biegną pod systemem gondoli i obok Hard Rock Beach Club, który oferuje baseny i kabiny oraz scenę koncertową dla wykonawców Grand Prix, takich jak Maluma i Post Malone. A najtrudniejszy odcinek przebiega pod autostradą Florida Turnpike.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Organizatorzy szacują, że kierowcy osiągną prędkość maksymalną 320 kilometrów na godzinę — blisko 200 mil na godzinę — pokonując 57 okrążeń na łącznym dystansie wyścigu wynoszącym 308,3 kilometra lub 191,6 mili.

Organizatorzy przewidują, że wyścig F1 przyniesie Miami setki milionów dolarów, ponieważ fani wyścigów udają się do Sunshine State na inauguracyjne Grand Prix miasta.

„To wielka, odważna rzecz, aby rozpocząć coś tak wielkiego, że Super Bowl wygląda na malutkie” – powiedział USA Today właściciel Apex Circuit Design Clive Bowen, główny projektant toru w Miami. “[The] Super Bowl to największe wydarzenie sportowe w Ameryce, które odbywa się na stadionie. Na każdym calu kwadratowym tej nieruchomości znajduje się aktywacja. A gdziekolwiek nie spojrzysz, jest coś do rozrywki”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button