Aktualności

Torba pocztowa NASCAR: Nie chodźmy znowu tą drogą w Indianapolis

Tyler Reddick miał udany weekend w Indianapolis, ale seria NASCAR Cup jako całość nie. Verizon 200 zawierał dziewięć zmian prowadzących, ale żadnej w ostatnich 25 okrążeniach. Wszyscy opuścili miasto, zanim otrzymaliśmy dobre wyjaśnienie (a nadal go nie mamy) na temat tego, co spowodowało, że Kyle Larson zniszczył Chevy Ty Dillona.

Oczywiście, Indy prowadzi torbę na listy w tym tygodniu.

Dawno temu zrezygnowałem z biletów na Brickyard 400, ale w weekend prawie wróciłem do IMS. Cieszę się, że nie. Jaka jest atrakcyjność siedzenia przez trzy godziny tak sobie na oglądanie tylko po to, by wyścig zszedł na koniec do wraku pociągu? (Z AN przez AOL.com)

Nie mogłeś mi zapłacić za oglądanie kolejnej z tych fars. (Od redakcji: Uh, John, musimy porozmawiać o twojej znajomości twojego opisu stanowiska.) Po obejrzeniu ponownych startów po przerwach odcinkowych, błagałem bogów wyścigów, aby upewnić się, że nie będzie potrzeby restartu w ostatnim 10 okrążeń.

Niestety, tak się nie stało. Mamy kompletny bałagan w pierwszej turze, żeby zacząć dogrywkę.

Jak więc to naprawić?

Kierowca serii NASCAR Cup, Ross Chastain, zostaje włączony do drugiego zakrętu podczas Verizon 200 w Brickyard 31 lipca 2022 roku na torze Indianapolis Motor Speedway. | Brian Spurlock / Icon Sportswire przez Getty Images

Dobrze: Ustaw samochody w trzech szerokościach do ponownego uruchomienia zamiast dwóch długich linii. Choć brzmi to sprzecznie z intuicją, ponieważ skupia pole, powstrzymuje również 12 samochodów przed rozkołysaniem się, aby stworzyć szarżę kawalerii, chyba że faceci obok nich wykonają ruch. Ale więcej facetów w wewnętrznej i zewnętrznej kolumnie byłoby skłonnych utrzymać linię i mieć szansę na pierwszy zakręt nie gorszy niż trzy.

Zbyt radykalny? Tak, prawdopodobnie. Przejdź więc do restartu w jednej linii i zagwarantuj, że zwycięzca będzie pochodził z jednego z pierwszych trzech samochodów.

Lepiej: przesuń linię startu do tyłu, aby dać samochodom dłuższy przejazd na głównej prostej, aby (miejmy nadzieję) dać kierowcom więcej czasu na oddzielenie. Może ruch o szerokości pięciu szerokości, zmierzający w ostry zakręt w prawo, okaże się nie gorszy niż trzy szerokości. To nadal zmusi ludzi do przejścia na trawę, ale może nie wpłynie na wynik prawie tak, jak widzieliśmy w niedzielę.

Najlepsze: zapomnij o czekaniu do 2024 r. na powrót do owalu. Teraz pozbądź się kursu.

Cieszę się, że brzmi to tak, jakby Aric Almirola odłożył emeryturę i wróci w przyszłym sezonie, nawet jeśli będzie to tylko niepełny etat. Jakie masz szanse? (FS przez Gmaila)

Zacznę od łatwej części: jeśli Almirola wróci, Stewart-Haas Racing nie może po prostu wsadzić go do samochodu na pół etatu i wycofać jednego ze swoich samochodów o miejsce w playoffach NASCAR. Sponsorzy chcą, aby samochód z ich nazwą był postrzegany jako potencjalny mistrz. Kaulig Racing ma w tym roku luksus wspólnego przejazdu z AJ Allmendingerem, Noahem Gragsonem i Danielem Hemriciem w Chevy z numerem 16, ponieważ ten samochód nie miał zamiaru rywalizować w debiucie zespołu w serii Cup.

„src=”https://www.youtube.com/embed/hbtFrX2rciM?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Wtajemniczeni wskazują, że kontynuacja sponsorowania Smithfield Foods jest uzależniona od powrotu Almiroli. To praktycznie cały rok pokrycia dla Forda nr 10. Jeśli Joe Gibbs Racing i Kyle Busch podobno dostają 25 milionów dolarów rocznie na branding M&M’s w 75% wyścigów, to SHR musi płacić w tej samej okolicy co Smithfield.

Wygląda na to, że SHR musi sprawić, że Almirola musi poświęcić czas na prowadzenie pełnego harmonogramu, aby zarobić na maksa. W obecnej sytuacji Tony Stewart i Gene Haas mają już pełne ręce roboty z decyzją w sprawie Cole’a Custera. Jasne, rezerwowy kierowca Ryan Preece może zastąpić jednego z nich, ale nie oba.

Robię 90%, że Almirola trzyma się i prowadzi kolejny pełny sezon NASCAR. Oczywiście służy to jedynie odsunięciu dylematu sponsoringu Smithfielda o rok wstecz.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

Masz pytanie lub spostrzeżenia dotyczące wyścigów? John Moriello z Sportscasting prowadzi w każdy piątek rubrykę na temat worka pocztowego. Napisz do niego na [email protected]

POWIĄZANE: NASCAR powinien być zawstydzony swoim niezamierzonym bezczelnym tweetem

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button