Rozrywka

Tragiczna śmierć Jonady Avdii: Tata życzy sobie „umarł” jako 7-letnia dziewczynka, zabita przez motorówkę kierowaną przez gliniarza

Siedmioletnia Brytyjka zginęła po potrąceniu przez motorówkę rzekomo kierowaną przez szefa policji po służbie w Albanii. Jonada Avdia została śmiertelnie ranna podczas pływania z ojcem na plaży Potami w Himara około godziny 14 we wtorek, 2 sierpnia. Twierdzi się, że funkcjonariusz policji Arjan Tase „niebezpiecznie manewrował” swoją łodzią, gdy stracił kontrolę nad sterem.

REKLAMA

Policja potwierdziła, że ​​Jonada z Barking we wschodnim Londynie zginął natychmiast na miejscu, donosi Mirror. Jonada była na wakacjach z rodziną w kraju urodzenia rodziców. Tase, podobno komisarz policji z miasta Elbasan, został aresztowany po katastrofie we wtorek po południu. Stanął przed sądem w piątek, 5 sierpnia, i został oskarżony o zabójstwo, gdy wybuchły gniewne protesty wzywające premiera kraju do rezygnacji po serii wypadków na albańskim wybrzeżu. Jonada płynęła około 15 stóp, kiedy została uderzona przez motorówkę na oczach przerażonych widzów.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

„Jej życie nadal ma znaczenie”: Internet świętuje, gdy 4 gliniarzy oskarżonych o śmierć Breonny Taylor

Alex Jones powiedział, że zapłaci 4,1 miliona dolarów rodzicom ofiary Sandy Hooka, Jesse Lewisa, mówi, że „zatopiłoby to” Infowars

REKLAMA

Ojciec Jonady, Bledar Avdia, który patrzył, jak jego córka została zabita przez śmigło motorówki, walczył z paralizatorem za zabicie swojej córki. Zdjęcia pokazują Tase, ubranego w różowe spodenki kąpielowe, zamykającego się uzbrojonego w Bledara, w czerni, gdy ludzie spieszą się, by ich rozdzielić. Zdjęcia z bójki zostały opublikowane przez byłego premiera Albanii Sali Berishę w następstwie tragedii.

REKLAMA

Opowiadając dzień grozy lokalnym mediom, Bledar powiedział: „Kąpałem się razem z córką nad brzegiem, zobaczyłem białą łódź z dwoma osobami na pokładzie. Łódź zaparkowana na plaży w pobliżu hotelu i zobaczyłem, jak dziewczyna wysiada stamtąd. Przypomniał sobie, jak kobieta z dziećmi wsiadła do łodzi, która następnie popłynęła ponownie przez obszar oddzielony dla pływaków, kierując się w stronę niego i jego córki. Podpłynęła w naszym kierunku, płynęła z piekielną prędkością i oddzieliła mnie od reszty. dziewczyna. Zanurkowałem pod wodę i statek uderzył moją córkę częścią silnika, przecinając ją dookoła. Widziałem, że pojazd odjechał, ale potem wrócił wioślarz, zatrzymując łódź i podchodząc do brzegu.

REKLAMA

Według śledczych szef policji po służbie stracił kontrolę nad łodzią i uderzył dziewczynę (YouTube/Report TV)
Według śledczych szef policji po służbie stracił kontrolę nad łodzią i uderzył dziewczynę (YouTube/Report TV)

Bislim Ahmetajm, nauczyciel, który był tego dnia na plaży, przypomniał na Facebooku, jak Bledar podeszła do niego później i powiedziała: „Powinienem był umrzeć zamiast niej”. Strażnik albańskiej policji, Police Oversight Agency, powiedział, że Tase płynął łodzią z Porto Palermo w kierunku Potami z członkami swojej rodziny również na pokładzie. Według The Sun dodał, że zwolniono cały łańcuch dowodzenia Lokalnej Dyrekcji ds. Granic i Migracji we Wlorze, która jest odpowiedzialna za zapobieganie wypadkom w strefie przybrzeżnej. Komendant policji Gledis Nano zwolnił w sumie 15 osób, mówiąc, że „nie będzie tolerował żadnego funkcjonariusza policji, przywódcy ani egzekutora, który nie realizuje rygorystycznie i uczciwie obowiązków funkcjonalnych w interesie ochrony życia obywateli”.

REKLAMA

Policjant po służbie Arjan Tase został oskarżony o zabójstwo (YouTube/RTV Klan)
Policjant po służbie Arjan Tase został oskarżony o zabójstwo (YouTube/RTV Klan)

REKLAMA

Setki świec i kwiatów położono tam, gdzie zginęła Jonada, a także przed Kancelarią Premiera. Protesty wybuchły również w całym kraju w furii po śmierci, a dziesiątki maszerujących ścierają się z policją w stolicy Tiranie. Wezwani są do dymisji ministra spraw wewnętrznych, szefa policji i ministra turystyki oskarżającego o zabicie Jonady – podają lokalne media. To już trzeci taki wypadek na plażach Albanii tego lata.

REKLAMA

Mirela Kumbaro, minister turystyki, zrzuciła winę za katastrofę u stóp Tase i krajowego szefa policji. Powiedziała Albanian Daily News: „Nie ma już wśród nas anioła z powodu głupoty człowieka, który złamał każde prawo, każdą zasadę i każdą normę z tragicznie nieodwracalnymi konsekwencjami. rodziców, rodziny za tragedię, której doświadczyła, prośba trafia do wymiaru sprawiedliwości, aby bezkompromisowo wykonała swoją pracę, z maksymalną karą dla każdego, kto łamie prawo.Prośba trafia również do policji stanowej, do każdego z jej pracowników w terytorium, aby być na poziomie czujności i kary, którą nakłada na nich mundur”.

REKLAMA

Mówi się, że rodzina dziewczynki mieszka w Wielkiej Brytanii od dwóch dekad, a Jonada urodziła się w Londynie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button