Rozrywka

Trenerzy zielony, curry ignorują, wykonaj kluczową rozmowę prowadzącą do zwycięstwa wojowników

Getty Stephen Curry (z prawej) i Draymond Green (z lewej) z Golden State Warriors świętują w ostatniej minucie zwycięstwa nad Memphis Grizzlies w meczu czwartym półfinału Konferencji Zachodniej w play-offach NBA w Chase Center 9 maja 2022 r. San Francisco, Kalifornia. (Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State Warriors uciekli Grizzliom i przeszli przez drugą rundę play-offów Konferencji Zachodniej o skórę zębów. Dubowie mogliby wpatrywać się w beczkę meczu 7 w Memphis, gdyby nie odważna pozasądowa decyzja Stepha Curry’ego i Draymonda Greena.

Przez większą część sezonu zasadniczego Kevon Looney był stałym elementem początkowego składu Warriors. Ale kiedy rozpoczęła się seria przeciwko Grizzlies, potrzeby obronne wymagały innych środków. Golden State zdecydowało się wysłać Gary’ego Paytona II, najlepszego obrońcę obwodowego w drużynie, w grach 1 i 2, aby stawić czoła ofensywnemu molochowi, jakim jest rozgrywający Memphis Ja Morant.

Niestety, Payton został wyeliminowany z serii i prawdopodobnie z playoffów, po tanim strzale Dillona Brooksa podczas szybkiej przerwy w drugiej grze z serii. Przeciągnięcie na twarzy Paytona w powietrzu, gdy próbował ustawić pozycję, wyrzuciło strażnika poza granice. Zanim Payton wstał, doznał złamania łokcia.

Następnie Warriors zwrócili się do dziewiętnastoletniego debiutanta Jonathona Kuminga w ciągu następnych trzech meczów, wybierając wszechstronność i atletykę, a nie rozmiar i doświadczenie Looneya. Zespół wypracował przewagę 3-1, zanim historycznie zawstydził się w grze 5, tracąc 39 punktów w konkursie, który w pewnym momencie przegrywał aż o 55.

Zmierzając do kluczowej szóstej gry w piątek wieczorem i ostatnio nękani na tablicach, Dubs mieli decyzję do podjęcia. Pełniący obowiązki trenera Mike Brown powiedział, że ostatecznie wybór padł na Curry’ego i Greena. Postanowili założyć Looney, a reszta to już historia.

Najnowsze wieści od Warriors prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą! Dołącz do biuletynu Heavy on Warriors tutaj!

Dubs Stars wzywają Looney do rozpoczęcia gry 6 vs. Grizzly

Centrum GettyGolden State Warriors, Kevon Looney, podnosi piłkę podczas meczu z Phoenix Suns.

Brown, zastępujący głównego trenera Steve’a Kerra podczas nieobecności w drużynie ze względu na protokoły BHP, wyjaśnił, jak decyzja o rozpoczęciu Looney over Kuminga zapadła podczas pomeczowej konferencji prasowej w piątek wieczorem.

Anthony Slater z The Athletic udostępnił na Twitterze klip wideo z wyjaśnieniem Browna.

„To było trochę dyskutowane, ale w rzeczywistości było to wezwanie Draymonda – Draymonda i Stepha” – powiedział Brown.

„Naszym zadaniem jest dać graczom pewność siebie, a oni spojrzeli nam wszystkim w oczy i powiedzieli: „Właśnie tam zdobędziemy pewność siebie”. I robili to już wcześniej” – kontynuował Brown. „Draymond od lat nosi tę organizację w swoim kasku. Oczywiście Steph i Klay [Thompson] z ich strzelaniem, ale to, co robi Draymond, jest niewiarygodne. I Steve [Kerr] będzie grać z Draymondem, teraz ważne, co powie, jaki będzie wynik.

Rolling with Green jest dokładnie tym, co zrobił Kerr i opłaciło się. Po odbiciu 55-37 w przegranej dwie noce wcześniej, Warriors zjedli Grizzlies na szklance, osiągając 70-44 w grze 6. Looney prowadził z 22 planszami, 11 w ofensywie i defensywie. , w tym, co Slater określił jako najlepszy mecz w siedmioletniej karierze centrum w NBA.

Wojownicy przemawiają podczas wielkiej nocy Looneya

Wielcy mężczyźni GettyGolden State Warriors, Kevon Looney (po prawej), Draymond Green (w środku) i Andre Iguodala (po lewej) świętują podczas meczu play-off 2019 przeciwko Portland Trail Blazers.

Green mówił, dlaczego naciskał na ponowne włączenie Looneya do składu podczas sesji medialnej po meczu.

„Po prostu myślałem, że jesteśmy fizycznie zdominowani. Od początku byliśmy zdominowani. Kiedy spojrzysz na ostatnie osiem kwartałów przed tym meczem, zostaliśmy zdominowani w siedmiu z nich” – powiedział Green. „Po prostu wiedzieliśmy, że musimy wyjść i zaistnieć w środku, aby rozpocząć grę i nie martwić się tak bardzo o naszą punktację. Dowiemy się, jak strzelać do koszykówki, ale musieliśmy zaistnieć w środku, ponieważ jasno powiedzieli, że to właśnie próbują zrobić.

Looney mówił także o swojej wielkiej nocy po zwycięstwie, które po raz pierwszy od trzech lat odeśle Warriors z powrotem na finały Konferencji Zachodniej. Film z jego komentarzami został udostępniony na Twitterze przez konto Warriors NBCS.

„Czuję się świetnie – wyczerpany pod koniec, ale chciałem po prostu wyjść i zagrać fizycznie” – powiedział Looney. „W ostatnim meczu byliśmy prześladowani na planszach, więc chciałem tam wyjść i wykonać swoją pracę i nadać ton od początku gry”.

Warriors otworzy finały konferencji w środę 18 maja przeciwko Phoenix Suns lub Dallas Mavericks.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button