Aktualności

Trump kpi z CNN ze zdjęciem Tuckera Carlsona, gdy świętuje pierwsze zwycięstwa

Były prezydent Donald Trump kpił z CNN po tym, jak wielu kandydatów, których poparł, odniosło sukces w swoich prawyborach.

Trump opublikował swoje zdjęcie, zwracając się do śmiejącego się Tuckera Carlsona, z podpisem: „A potem CNN powiedziało, że moje poparcie zaszkodzi kandydatom…”

Trump odniósł się do artykułu wspierającego Right Side Broadcasting Network, w którym twierdzi, że jest teraz „15-0 w prawyborach Senatu”.

Post otrzymał ponad 6800 polubień i został „odświeżony”, czyli Prawda Social odpowiednik retweeta, ponad 1800 razy.

Nie jest jasne, do jakich komentarzy CNN odnosi się Trump.

Kandydaci popierani przez Trumpa odnieśli w tym tygodniu szereg zwycięstw, podkreślając jego niesłabnącą siłę w Partii Republikańskiej.

W Michigan republikański kongresman Peter Meijer, który głosował za odwołaniem Trumpa po ataku na Kongres z 6 stycznia, został pokonany przez popieranego przez Trumpa Johna Gibbsa.

Kari Lake, były prezenter telewizyjny, który podzielił się zdyskredytowanymi twierdzeniami, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały skradzione, wygrał prawybory GOP na gubernatora Arizony.

Blake Masters, były pracownik Petera Thiela wspierany przez Trumpa, zapewnił republikańską kandydaturę do walki z demokratą Markiem Kellym o miejsce w Senacie Arizony.

Wyścig był zaciekle kwestionowany, ale Masters wycofał się z paczki po aprobacie Trumpa i znacznym finansowaniu od Thiela.

Dołączają do innych prominentnych zwolenników Trumpa, którzy już wygrali swoje prawybory, takich jak JD Vance i Mehmet Oz, którzy mają nadzieję na objęcie mandatów w Senacie odpowiednio w Ohio i Pensylwanii.

Donald Trump chwali się zwycięstwami w prawyborach GOP
Były prezydent Donald Trump przemawia do kibiców podczas wiecu 5 sierpnia 2022 r. w Waukesha w stanie Wisconsin. Trump chwalił się pierwszymi zwycięstwami kandydatów, których poparł w Truth Social.
Scott Olson/GETTY

Wiadomości NBC wspólna analiza z Ballotpedia pokazuje, że 188 popieranych przez Trumpa Republikanów wygrało prawybory, odkąd przestał być prezydentem, z czego tylko 14 przegrało, a dwóch odpadło lub zostało zdyskwalifikowanych.

W rozmowie z siecią Saul Anuzis, republikański konsultant, powiedział: „Trump to wciąż 800-funtowy goryl. Ma znaczący wpływ”.

Jednak niektórzy analitycy twierdzą, że główne zwycięstwa lojalistów Trumpa mogą pomóc Demokratom w listopadzie, zwiększając liczbę głosów na temat Trumpa i jego próby utrzymania się u władzy po wyborach w 2020 roku.

Obecnie Oz i Vance są w sondażach za rywalami Demokratów w wyścigach do Senatu, średnio o 10 punktów i dwa punkty.

Jednak przywódca mniejszości w Senacie, Mitch McConnell, ostrzegł ludzi, aby nie dali się ponieść szansom Republikanów w listopadzie.

Na początku tego miesiąca, podczas wywiadu z Bretem Baierem z Fox News, powiedział: „Myślę, że będzie bardzo ciasno.

„Mamy naród 50-50. I myślę, że kiedy ten wyścig w Senacie zniknie, prawdopodobnie nadal będziemy mieć bardzo, bardzo bliski Senat, z nami nieznacznie w górę lub Demokratami lekko w górę”.

W piątek Trump napompował swoich zwolenników ślubowaniem „odzyskania Ameryki” podczas wiecu w Wisconsin.

Stało się to po tym, jak były wiceprezydent Dick Cheney nazwał Trumpa „tchórzem” za odmowę zaakceptowania wyniku wyborów w 2020 roku.

Cheney dodał: „W 246-letniej historii naszego narodu nigdy nie było osoby, która byłaby większym zagrożeniem dla naszej republiki niż Donald Trump”.

Newsweek skontaktował się z zespołem Trumpa w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button