Rozrywka

Tupac Shakur: Aktualizacja pozwu jego siostry przeciwko powiernikowi majątku

Jako Tupac Shakur obecny wystawa muzealna nadal podróżuje po kraju, pozew jego siostry przeciwko powiernikowi jego majątku trwa. Siostra gwiazdy Juice mówi, że odeszła z ważnych decyzji dotyczących spadku. Oskarża również powiernika o defraudację.

Tupac Shakur | Bob Berg/Getty Images

Siostra Tupaca Shakura pozwała podczas wyczekiwanego otwarcia wystawy w muzeum, zarzucając defraudację, i poprosiła o przekazanie dokumentacji księgowej

Muzeum podróżuje obecnie po całym kraju i zostało dobrze przyjęte. Przed otwarciem jego siostra Sekyiwa złożyła pozew przeciwko zarządca majątku, Tom Whalley, który odziedziczył majątek po tym, jak odziedziczył majątek swojej matki, Afeni po jej śmierci w 2016 roku. Był bliskim współpracownikiem biznesowym Tupaca, który pracował z nim od początku jego kariery po odkryciu go w 1991 roku.

Ale według Sekiwyi, Whalley zdefraudował ponad 5 milionów dolarów. W swoim zgłoszeniu zauważyła, że ​​są rzeczy osobiste jej brata, które należą do niej, ale są w muzeum i bez jej zgody. Whalley przyznaje, że istnieją przedmioty, ale są one wykorzystywane na wystawie w muzeum w celach zarobkowych. Mówi również, że muzeum jest wizją Afeniego, którą w końcu udało mu się zrealizować.

Źródło: YouTube

Nazwisko Sekyiwy pojawia się w muzeum dwukrotnie. Jej prawnik, L. Londell McMillan, mówi, że chociaż muzeum jest świetne, sposób, w jaki Whalley je ekscytował bez udziału Sekyiwy, nie jest.

„Wygląda na to [the museum] zostało zrobione bardzo dobrze, z dużą ilością osobistej własności Seta”, powiedział McMillan LA Times. McMillian reprezentował także Prince’a i Michaela Jacksona przed ich śmiercią. „To słodko-kwaśna sytuacja. Wspaniale, że ludzie mogą dowiedzieć się więcej i zobaczyć Tupaca, ale czas, prezentacja i kuratorstwo powinny uwzględniać Seta, a jej rzeczy osobiste zostały uwzględnione w instalacji” – dodał.

Jego powiernik zaprzecza jakiejkolwiek defraudacji, ale nie przekazał księgi rachunkowej

Sędzia zgodził się do pewnego stopnia z Sekyiwą, ponieważ Whalleyowi kazano przekazać księgi rachunkowe majątku Tupaca. Whalley otrzymał polecenie sporządzenia pełnego rozliczenia trustu do 30 czerwca. Ale nie zrobił tego zgodnie ze standardami Sekyiwy.

< iframe loading="leniwy" title="Reggie Wright o siostrze 2paca, Sekyiwa, pozwany Tom Whalley" width="925" height="520" src="https://www.youtube.com/embed/tJ8w4UaQJQ0?feature= oembed" frameborder="0" allow="akcelerometr; autoodtwarzanie; zapis do schowka; szyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie" allowfullscreen>
Źródło: YouTube

Rolling Stone informuje, że Sekyiwa i jej prawnicy powiedzieli, że dostarczone przez niego dane księgowe d „żałośnie nie spełnia wymogów prawnych i księgowych trustu”. Wyjaśniają, że dane Whalley dotyczą „bardzo ogólnych kategorii” aktywów, wymieniając biżuterię o wartości 217 700 dolarów bez żadnego katalogu przedmiotów. „Albo (Whalley) nie ma zdolności lub woli, aby właściwie wyjaśnić składającym petycje, albo ma coś do ukrycia” – napisali prawnicy Sekyiwy w swojej odpowiedzi.

Sekyiwa i jej prawnicy proszą teraz o „niezależność” CPA do audytu zaufania i dostarczenia pełnego szczegółowego raportu księgowego. Zaufanie obejmuje Amaru Entertainment, wytwórnię założoną przez Afeni, która kontroluje większość muzyki i własności intelektualnej Tupaca. Trust jest w całości właścicielem Amaru, ale Whalley nim zarządza i jest opłacany jako jego szef. Sekyiwa i jej prawnicy chcą wiedzieć, ile Whalley płaci sobie za pośrednictwem Amaru – i ile otrzymał do tej pory od czasu pełnienia funkcji powiernika.

Sekyiwa Shakur mówi, że Tom Whalley otrzymał nadmierną kwotę pieniędzy z majątku jako powiernik

W pozwie Sekyiwy twierdzi, że Whalley otrzymał 5,5 miliona dolarów tylko w ciągu ostatnich pięciu lat od Amaru Zabawa. W swoim zgłoszeniu mówi, że kwota „znacznie przekracza kwotę, która byłaby rozsądnie konieczna, aby zatrzymać odpowiednio wykwalifikowaną stronę trzecią do świadczenia takich usług”.

Ale zespół Whalley uważa inaczej. „W ciągu ostatnich pięciu lat wartość Amaru wzrosła o dziesiątki milionów dolarów w wyniku rozsądnego osądu i biznesowej rozsądku Toma”, stwierdzają jego dokumenty. Przesłuchanie w bitwie o zaufanie zaplanowano na 10 sierpnia.

POWIĄZANE: Matka Tupaca Shakura wymieniła jego imię jako coś innego na jego akcie urodzenia ze względu na kwestie prawne

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button