Rozrywka

Twitter reaguje na porównanie do playoffów Paula Pierce’a Wild Game 6

Getty Paul Pierce #34 z Boston Celtics jest broniony przez LeBrona Jamesa #23 z Cleveland Cavaliers.

Zawsze fajnie jest zobaczyć, jak poprzednie legendy Boston Celtics komentują swoje dzisiejsze gry. Paul Pierce z Hall-of-Famer Celtics zrobił właśnie to, gdy dokonał dość śmiałego porównania, obserwując, jak Celtics zmierzyli się z Milwaukee Bucks w meczu 6 13 maja 2022 r.

W grze 6 Jayson Tatum zmierzył się z gwiazdą Bucksa, Giannisem Antetokounmpo. Podczas gdy Antetokounmpo zanotował 44 punkty, 20 zbiórek i sześć asyst, Tatum w zasadzie dorównał Giannisowi, zdobywając 46 punktów, dziewięć zbiórek i cztery asysty. Ostatecznie wysiłki Tatuma pomogły Bostonowi w zremisowaniu serii 3-3 i przeniesieniu serii z powrotem do Bostonu na długo oczekiwaną grę 7.

Pojedynek między dwiema supergwiazdami skłonił Pierce’a do porównania ich pojedynku z tym, w którym brał udział 14 lat temu, kiedy grał dla Celtics i mierzył się z LeBronem Jamesem.

Ta gra daje mi tę grę pp lbj 7 vibe

— Paul Pierce (@paulpierce34) 14 maja 2022 r.

Choć to trochę dziwne, że Pierce odnosił się tutaj do siebie w trzeciej osobie, gra, o której mowa, miała miejsce 18 maja 2008 roku, kiedy Celtics zmierzyli się z Cleveland Cavaliers. Pierce zmierzył się z LeBronem Jamesem w meczu zwycięzca bierze wszystko 7. Podczas gdy LeBron pokonał Pierce’a pod względem punktacji z 45 punktami, 41 punktów Pierce’a wystarczyło, aby utrzymać Cavaliers na dystans i odesłać ich do domu.

PlayThrowback: LeBron James kontra Paul Pierce EPIC Game 7 Najważniejsze wydarzenia DUEL (2008 Playoffs) – MUSISZ OBEJRZEĆLeBron 45 pkt, Pierce 41 pkt Pełne podsumowanie | Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics – mecz 7 | Półfinały Konferencji Wschodniej | Rozgrywki NBA 2008 ✔️ Subskrybuj, polub i skomentuj, aby uzyskać więcej! ✔️ ——— 🔎 Śledź nasz Instagram: goo.gl/Syw81B 🔎 Śledź nasz Twitter: goo.gl/5aata72018-05-25T18:52:57Z

Ten tweet może wydawać się nieco mylący dla młodszych fanów, którzy mogli wtedy nie być w pobliżu. Zwłaszcza, że ​​Pierce zmierzył się później z LeBronem w kolejnym meczu 7 w finałach Konferencji Wschodniej 2012, kiedy James grał w Miami Heat.

Porównanie Pierce’a oczywiście spotkało się z dość silną reakcją użytkowników Twittera.

Fani Celtics mieli nostalgiczną przyjemność w porównaniu Pierce’a

Wiedząc, jak zakończył się ten mecz w 2008 roku, fani Celtics byli bardziej niż szczęśliwi mogąc wspominać dobre czasy. Zwłaszcza jeśli chodzi o występy, które odegrały ogromną rolę w zdobyciu przez zespół ostatnich mistrzostw.

Marc D’Amico z Celtics.com odpowiedział dość bezczelnie na porównanie Pierce’a, żartobliwie pytając Pierce’a, kto wygrał tę konkretną grę.

Przypomnij mi, kto wygrał tę grę?🧐

— Marc D’Amico (@Marc_DAmico) 14 maja 2022 r.

Inni fani Celtics zastanawiali się, jak niepokój wywołała ta gra. Osiągi Pierce’a były wystarczająco dobre, aby utrzymać Celtics na prowadzeniu, ale osiągi LeBrona były wystarczająco dobre, aby Cavaliers dotrzymało ostatniej sekundy, co czyni ją jedną na wieki.

Bro najbardziej epicka gra 7 w historii. Nie mogłem usiąść. Ty i LBJ zostaliście zastrzeleni na odcinku. Moje ręce były jasne, czytane od klaskania, a głos ochrypły jak cholera od krzyków!

— Ace Gershfield (@Ace6one7) 14 maja 2022 r

Inni fani wspominali, jak fajna była dla nich era koszykówki Celtics. Mimo że fani Celtics cieszą się z tego biegu, zespół trwa, bardzo czule wspominają dni z Piercem, Kevinem Garnettem, Rayem Allenem i Rajonem Rondo.

Naprawdę tęsknię za tymi dniami @paulpierce34 . Ekscytujące z powodu tego, gdzie teraz są C’s, ale stary, ten bieg 08-12 był wyjątkowym mężczyzną 😌

— Joe Olenio (@JoeOlenio) 14 maja 2022 r.

Fani nieceltyccy rzucili się na niższość Pierce’a w stosunku do LeBrona

Chociaż Pierce po prostu porównywał pojedynek Tatuma z Giannisem do jego pojedynku z LeBronem w 2008 roku, fani spoza Celtics skorzystali z okazji, by podkreślić, o ile lepszy był LeBron w porównaniu do Pierce’a.

Nawet najbardziej stronniczy fan Celticsów naprawdę nie wierzy, że Pierce znajdował się w tej samej stratosferze co LeBron, kiedy walczyli. Nie o to nawet chodziło. Nawet jeśli Pierce nie był w tej samej lidze co LeBron co gracz, wciąż był wystarczająco dobry, by wymieniać się z nim strzałami podczas meczu play-off o wysokie stawki, podobnie jak zrobił to, gdy wygrali w 2008 roku.

Inni fani spoza Celtics wskazywali na nieefektywne końcowe statystyki NBA Pierce’a w porównaniu z innymi NBA Hall of-Famers, którzy grali w tym samym czasie, co on.

To dziwne odpowiedzi, ponieważ nie mają związku z tym, do czego zmierzał Pierce. Niemniej jednak, tym, co wzmacnia dziedzictwo Pierce’a jako gracza, jest gra w mono i mono z LeBronem, co pomogło Celtics nie tylko przejść do następnego sezonu, ale także pomogło im w zdobyciu tytułu. Jeśli Tatum zrobi to samo po podobnym pojedynku z Giannisem, jego dziedzictwo zyska podobny impuls. Również w młodszym wieku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button