Aktualności

Ty Gibbs prywatnie przyznał, że nie był zadowolony z tego, jak para kolegów z drużyny Toyoty „wykorzystała mnie” podczas wyścigu pucharowego w Indy, według Denny’ego Hamlina

Ty Gibbs przejście do Pucharu Serii w pełnym wymiarze czasu raczej wcześniej niż później wydaje się kolejnym logicznym krokiem. To niewiarygodne, że w wieku zaledwie 19 lat kierowca Joe Gibbs Racing udowodnił w ciągu niespełna dwóch pełnych sezonów w serii Xfinity, która obejmuje imponujące osiem zwycięstw, że jest tak samo gotowy, jak każdy inny, aby wskoczyć na najwyższy poziom NASCAR.

Udowodnił swoją siłę przez ostatnie dwa tygodnie, zastępując kontuzjowanego Kurta Buscha w samochodzie 23XI Racing nr 45 i zdobywając dwa miejsca w pierwszej dwudziestce. Chociaż trudno sobie wyobrazić, że w tych pierwszych dwóch wyścigach wszystko pójdzie znacznie lepiej, współwłaściciel samochodu Denny Hamlin ujawnił w tym tygodniu, co powiedział młody kierowca o tym, dlaczego nie był szczęśliwy ścigając się w szczególności z parą kierowców, którzy również być ich kolegami z zespołu Toyoty.

Ty Gibbs debiutuje w serii Cup

Ty Gibbs walczył w jednym z bardziej rozrywkowych wyścigów Xfinity Series w tym sezonie w Pocono, tuż przed zwycięzcą Noah Gragsonem. Gibbs myślał, że na weekend skończył. Potem dostał telefon. Miał zadebiutować w Cup Series następnego dnia, zastępując kontuzjowanego Kurta Buscha.

Od tej rozmowy młodzieniec robi wrażenie. W Pocono, kiedy po raz pierwszy zasiadł w samochodzie Next Gen, potwierdził Denny Hamlin, a urzędnicy JGR dokonali właściwego wyboru, nagradzając ich 16-tym miejscem.

Potwierdził w następnym tygodniu na dramatycznie innym układzie na Indianapolis Road Course, że jego poprzedni wynik nie był przypadkowy, walcząc z początkowej pozycji 26. i posuwając się w górę pola, gdzie zajął 17. miejsce, wyprzedzając nazwiska. jak Larson, Truex Jr., Keselowski i Harvick.

Denny Hamlin ujawnia, co powiedział Gibbs po Indianapolis

Denny Hamlin pojawił się w tym tygodniu jako gość na Drzwi Zderzak Wyczyść podcast. Współwłaściciel 23XI Racing opowiadał o wyścigu w Indianapolis i miał kilka ciekawych słów do powiedzenia na temat osiągów Gibbsa.

„Myślałem, że Ty naprawdę dobrze sobie radzi” – powiedział współgospodarz i obserwator Bubba Wallace, Freddie Kraft. „Myślałem, że był trochę za miły dla niektórych ludzi. Na przykład, facet ma nad nim pozycję, jakby mu ją dał, zamiast myśleć, że gdyby to był samochód Xfinity, prawdopodobnie walczyłby trochę mocniej. Myślę, że mógł pobiec o pięć miejsc lepiej niż tam, gdzie skończył”.

– Myślę, że wszyscy byliście jednym z nich – wtrącił Hamlin. – Myślę, że go wszyscy zużyliście.

„Czy my?” – zapytał Kraft.

„Nawet po wyścigu czepia się: „Straciłem trzy miejsca tutaj i cztery tutaj” – wspominał Hamlin, opowiadając mu Gibbsa. „A on na to:„ 23 i 18 lat bardzo mnie zużyły ”.”

„Naprawdę? To musiało być poza moją strefą” – powiedział Kraft, co wywołało śmiech wszystkich w studiu.

Jego przyszłość to seria pucharowa

Ty Gibbs wchodzi do siatki przed wyścigiem NASCAR Cup Series Verizon 200 na torze Brickyard na torze Indianapolis Motor Speedway 31 lipca 2022 r. | Zdjęcie: Logan Riely/Getty Images

Przyszłość Ty Gibbsa nie jest śmieszna. Poważnie wygląda na to, że w 2023 roku będzie jeździł samochodem pucharowym. Pytanie brzmi, gdzie. A jeśli posłuchasz scuttlebutt znanego również jako Silly Season, w stajni Toyoty jest kilka miejsc do lądowania.

Najbardziej oczywistym jest to, gdzie obecnie ściga się jako sub z 23XI Racing. Fakt, że Busch opuści swój trzeci wyścig z rzędu z powodu obecności w protokole wstrząsu mózgu NASCAR, nie wróży mu dobrze na przyszłość. Zapytaj Dale’a Earnhardta Jr. Wstrząsy nie są czymś do zabawy i nietrudno sobie wyobrazić, że mistrz Pucharu 2004 odchodzi po tym roku.

Inną potencjalną opcją jest zastąpienie drugiego Buscha, brata Kyle’a, którego przyszłość z firmą należącą do dziadka Gibbsa jest wciąż bardzo wątpliwa.

Podczas tej samej rozmowy podcastowej Hamlin został zapytany, czy Gibbs jest gotowy na następny poziom. Powiedział, że rozmawiał już z młodym kierowcą na ten właśnie temat.

„Przez kilka lat będzie ciężko i staram się powiedzieć Ty, że 'Stary, ogrodzenie między Xfinity a Cup jest naprawdę wysokie. Ci faceci się tutaj nie pieprzą. Omijasz jeden zakręt, różnica między dziesiątym a 25. miejscem w kwalifikacjach. Xfinity Series masz zamiar cofnąć się do 12. miejsca” – powiedział Hamlin. „To będzie projekt. To na pewno trochę potrwa, ale sądzę, że najlepszym sposobem jest próba ognia.

Sądząc po dźwiękach, jeśli Kurt Busch odejdzie, Hamlin mógł znaleźć swojego kierowcę.

Polub Sportscasting na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zasubskrybuj nasz kanał YouTube.

POWIĄZANE: Denny Hamlin otwarcie przyznaje, że jego zespół zasłużył na karę po rażącym zignorowaniu ostrzeżenia NASCAR i zgadza się z Bradem Keselowskim, mając nadzieję, że w tym roku więcej zespołów zostanie ukaranych

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button