Rozrywka

Tygodnie dzielą nas od zakończenia sporu w procesie Johnny’ego Deppa przeciwko Amber Heard

Jeśli śledziłeś jego pozew przeciwko byłej żonie Amber Heard lub jesteś po prostu zmęczony słuchaniem o dramacie między byłymi małżonkami, możesz chcieć wiedzieć, kiedy zostanie wydany werdykt dla Johnny’ego Deppa.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

A może nadal błogo nieświadomy tej legalnej wojny. Jak wspomina The Independent, Depp pozwał Heard za rzekome zniesławienie jej artykułu w Washington Post z 2018 r., zatytułowanego „Wypowiedziałem się przeciwko przemocy seksualnej – i stanąłem w obliczu gniewu naszej kultury. To musi się zmienić”. Mimo że jej artykuł nie wymieniał nazwiska Depp, twierdził, że zaszkodziło to jego karierze.

Heard następnie pozwał Deppa za rzekomą „kampanię oszczerstw” i kontynuowanie jego rzekomego „nadużycia i nękania” w swoim pozwie.

Oto, co wiemy o osi czasu procesu…

Proces w sprawie Deppa rozpoczął się w zeszłym miesiącu i może zakończyć się pod koniec tego miesiąca.Źródło: Getty Images

W swoim powództwie Depp pozwał Hearda — z którym był żonaty od 2015 do 2017 roku — za 50 milionów dolarów za artykuł w Washington Post, a proces rozpoczął się 11 kwietnia w hrabstwie Fairfax w stanie Wirginia, gdzie drukowany jest Post. według USA Today.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Obaj aktorzy zeznawali w pierwszych czterech tygodniach procesu, a Heard zajął stanowisko w środę, 4 maja i czwartek, 5 maja. Teraz sąd i przysięgli w procesie są w środku tygodniowej przerwy przed proces zostanie wznowiony w poniedziałek 16 maja.

A w czwartek sędzia Penney Azcarate powiedziała jurorom, że debaty zamykające zaplanowano na 27 maja i że obrady mogą rozpocząć się tego samego dnia. Ale jak zauważa The Independent, nie wiadomo, jak długo potrwają obrady, szczególnie w przypadku tygodni zeznań i obszernych dowodów, które muszą wziąć pod uwagę przysięgli.

Artykuł kontynuuje poniżej reklamaJurorzy mają do czynienia z dłuższymi godzinami w dniach poprzedzających zakończenie kłótni.

W związku z nadchodzącą datą 27 maja na zakończenie kłótni, sędzia Azcarate również przedłużył długość każdego dnia w sądzie. Przed tygodniową przerwą postępowanie trwa od 10 rano do około 17 każdego dnia, z dwiema 15-minutowymi przerwami i przerwą na lunch trwającą od jednej do dwóch godzin. Ale kiedy proces zostanie wznowiony 16 maja, postępowanie rozpocznie się o 9 rano i może nie zakończyć się do 17:30 każdego dnia, powiedział sędzia Azcarate.

Tymczasem eksperci twierdzą, że ta tygodniowa przerwa daje Heard przewagę, ponieważ jurorzy wysłuchali jej zeznań jako ostatni. „To jest rodzaj rzeczy, o które prawnicy martwią się przez cały czas, a czasami masz pecha” – powiedział NBC News analityk prawny Danny Cevallos. „To znacząca przerwa i ludzie będą w niej marynować [Heard’s testimony]”.

Konsultant jury z Los Angeles, Richard Gabriel, wypowiadał się w podobnym tonie, obserwując, że jurorzy będą siedzieć przy zeznaniach Hearda przez ponad tydzień. „To, co słyszymy ostatnio, naprawdę nas trzyma” – dodał Gabriel. „To jest prawdziwe”.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, zadzwoń na infolinię National Sexual Assault Hotline pod numer 1-800-656-4673 lub odwiedź stronę RAINN.org​, aby w dowolnym momencie porozmawiać online na czacie ze specjalistą ds. pomocy technicznej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button