Aktualności

Ubóstwo higieniczne uderza w młodych ludzi, którzy ujawniają, w jaki sposób kryzys kosztów życia „odbiera im godność i pewność siebie”

Ubóstwo higieniczne wśród młodych ludzi pogarsza się i ogranicza ich szanse życiowe, ponieważ opuszczają szkołę i unikają rozmów o pracę.

Organizacje charytatywne w całej Wielkiej Brytanii ujawniły zwiększone zapotrzebowanie na wsparcie ze strony młodych ludzi, którzy twierdzą, że nie mają innego wyjścia, jak zrezygnować z produktów higienicznych, w tym pasty do zębów, dezodorantu, szamponu i mydła, ponieważ kryzys kosztów życia oznacza, że ​​te podstawowe produkty są obecnie postrzegane jako luksus.

Wielu młodych ludzi twierdzi, że czuje się bardziej niespokojnych i przygnębionych przyszłością, a wyróżnianie się jako „inni i nieczyści” sprawia, że ​​prawdopodobnie unikają nauki lub biorą udział w rozmowach kwalifikacyjnych.

W Kind Direct, brytyjska organizacja charytatywna, która dystrybuuje dobra konsumpcyjne przekazywane przez firmy brytyjskim organizacjom charytatywnym działającym w Wielkiej Brytanii i za granicą, powiedziałai że ubóstwo higieniczne jest prawdziwym, ale ukrytym problemem i ma długoterminowe konsekwencje dla młodych ludzi i rodzin nim dotkniętych.

„Istnieje już nieproporcjonalny wpływ na ludzi żyjących w ubóstwie spowodowany pandemią Covid-19, a teraz, wraz z rosnącymi kosztami życia, dostają podwójne wpadki” – powiedziała Rosanne Gray, dyrektor generalna In Kind Direct.

In Kind Direct apeluje o przekazanie 13 kategorii produktów higienicznych, aby wesprzeć rosnącą liczbę młodych ludzi w Wielkiej Brytanii, którzy muszą wybierać między jedzeniem, ogrzewaniem i utrzymaniem czystości (zdjęcie: In Kind Direct)

Organizacja charytatywna wierzy, że każdy ma prawo człowieka do higieny i że żaden nadający się do użytku produkt nie powinien się marnować.

Założona w 1996 roku przez Księcia Walii firma In Kind Direct otrzymuje darowizny w postaci produktów konsumenckich, które następnie przechowują, sortują i dystrybuują bezpośrednio do sieci charytatywnych w ich sieci w całej Wielkiej Brytanii. Razem mogą pomóc około 249 000 osób tygodniowo.

Pani Grey mówi, że ponad 80 procent organizacji charytatywnych w ich sieci mówi im, że widzi zwiększone zapotrzebowanie na produkty higieniczne, szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ nasilił się kryzys kosztów utrzymania.

Ona powiedziała i Brak produktów higienicznych i niemożność utrzymania czystości mogą mieć trwały wpływ na młodych ludzi. „Produkty higieniczne, które wielu z nas uważa za oczywiste, są bramą do pewności siebie, godności i poczucia własnej wartości.

„Wiemy, że dwie piąte gospodarstw domowych o niskich dochodach musiało zrezygnować z podstawowego produktu, ponieważ po prostu nie było ich na to stać.

„Wiele z tych osób, zanim dotrą do etapu pójścia do banku żywności, zrezygnowało z kupowania tych produktów”.

Wyjaśniła, że ​​w obliczu wyboru jedzenia na stole lub dbania o higienę wielu młodych ludzi lub ich rodziców wie, że po prostu nie mogą oszczędzić pieniędzy na takie rzeczy, jak pasta do zębów, dezodorant, produkty menstruacyjne, szampon i maszynki do golenia.

In Kind Direct apeluje o przekazanie 13 kategorii produktów higienicznych, aby wesprzeć rosnącą liczbę młodych ludzi w Wielkiej Brytanii, którzy muszą wybierać między jedzeniem, ogrzewaniem i utrzymaniem czystości (zdjęcie: In Kind Direct)
In Kind Direct apeluje o przekazanie 13 kategorii produktów higienicznych, aby wesprzeć rosnącą liczbę młodych ludzi w Wielkiej Brytanii, którzy muszą wybierać między jedzeniem, ogrzewaniem i utrzymaniem czystości (zdjęcie: In Kind Direct)

Pani Grey powiedziała: „Niedawno rozmawiałam z mamą trójki dzieci i powiedziała mi, jak ciężko jest, gdy nie stać Cię na zakup tych podstawowych produktów, które pomagają Twoim dzieciom czuć się czysto i dobrze.

„Dostęp do takich rzeczy jak produkty higieniczne, maszynki do golenia i dezodoranty daje młodym ludziom możliwość poczucia pewności siebie i pójścia tego dnia do szkoły lub na rozmowę o pracę, a także otwiera przed nimi możliwości, zamiast je blokować.

„Niezbędne produkty higieniczne, takie jak dezodorant, żel pod prysznic i pasta do zębów, znaczą dla młodych ludzi o wiele więcej niż utrzymywanie czystości, ponieważ pomagają stworzyć poczucie wartości i własnej wartości”.

Badania przeprowadzone przez In Kind Direct pokazują, że 86 procent organizacji charytatywnych w ich sieci liczącej 320 osób odnotowało zwiększony popyt wśród osób w wieku od 18 do 24 lat, gdy zmagają się z decyzją, czy jeść, ogrzewać czy utrzymywać czystość.

Według 77 procent organizacji charytatywnych najbardziej potrzebne są produkty higieniczne, takie jak papier toaletowy, artykuły dentystyczne, żel pod prysznic i produkty z epoki.

Niektóre organizacje charytatywne ujawniły, że wspierają młode kobiety, które żyją za jedyne 57 funtów tygodniowo, a kiedy muszą dokonać wyboru między kupowaniem produktów higienicznych lub żywności, „jedzenie zawsze wygrywa”.

Joyce Bell, koordynator projektu w G15 Youth Project w Glasgow, który oferuje poufne informacje, porady i wsparcie dla młodych ludzi w wieku od 12 do 25 lat, powiedziała toProdukty higieniczne dostarczane im przez In Kind Direct mają ogromne znaczenie dla młodych ludzi – ale popyt rośnie, zwłaszcza że podstawowe produkty postrzegane obecnie jako „luksusy” są pożądane przez całe ich rodziny.

„Ubóstwo higieniczne pogarsza się z powodu kryzysu związanego z kosztami życia, a młodzi ludzie czują się pozbawieni godności i pewności siebie, gdy nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie czystości” – powiedziała.

„Młodzi ludzie potrafią być okrutni i mówią dzieciom, że „pachną”. To wstyd dla młodych ludzi, których rodzin nie stać na środki higieniczne, wyklucza ich i wyróżnia.

Joyce Bell, koordynatorka projektu w G15 Youth Project w Glasgow, mówi, że ubóstwo higieniczne pogłębia się z powodu kosztów kryzysu życiowego, a młodzi ludzie czują się pozbawieni godności i pewności siebie, gdy nie stać ich na utrzymanie czystości Część higieny produkty, które G15 Youth Project rozdaje młodym ludziom - ale popyt rośnie, ponieważ potrzebują ich całe rodziny (zdjęcie: Joyce Bell)
Podpis: Joyce Bell, koordynatorka projektu w G15 Youth Project w Glasgow, mówi, że ubóstwo higieniczne pogłębia się z powodu kosztów kryzysu życiowego, a młodzi ludzie czują się pozbawieni godności (zdjęcie: Joyce Bell)

„Niektórzy młodzi ludzie wycofują się ze studiów lub edukacji, aby móc pracować dłużej w pracy, która jest opłacalna, aby mogli przyczynić się do rodziny i pomóc w pokryciu kosztów.

„To prawdziwy krąg wyczerpania dla rodzin, a my pomagamy młodym ludziom, dając im zestawy higieniczne z podstawowymi niezbędnymi produktami, ale nie trwają one długo, ponieważ wszyscy w ich gospodarstwie domowym chcą korzystać z tych produktów”.

Joyce Bell, koordynator projektu w G15 Youth Project w Glasgow, mówi, że ubóstwo higieniczne pogłębia się z powodu kosztów kryzysu życiowego, a młodzi ludzie czują się pozbawieni godności i pewności siebie, kiedy nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie czystości (Zdjęcie: Joyce Dzwonek)
Joyce Bell, koordynator projektu w G15 Youth Project w Glasgow, mówi, że młodzi ludzie czują się pozbawieni pewności siebie, gdy nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie czystości (zdjęcie: Joyce Bell)

Bernice Barning z One Community Development Trust w Tilbury, Essex, która współpracuje z agencjami, aby ludzie w społeczności mogli czerpać korzyści z możliwości wykorzystania swojego potencjału, mówi, że rodziny robią wszystko, co w ich mocy, ale kryzys kosztów życia, gdy wciąż nie mają 'nie odzyskane po uderzeniu pandemii Covid’a mocno ich uderza.

„To bardzo denerwujące, widząc niektóre rodziny, które wspieramy, ponieważ naprawdę walczą” – powiedziała. „Robią wszystko, co w ich mocy, ale koszty tak bardzo wzrosły, że stoją przed niemożliwym zadaniem i nie mogą kupić podstawowych rzeczy, których potrzebują dla swoich dzieci i rodzin. Nie stać ich nawet na podstawowe rzeczy, takie jak czynsz i jedzenie, więc higiena jest na niższej liście priorytetów.

„Niektóre z ich dzieci są zastraszane, gdy chodzą do szkoły, ponieważ wyglądają na zaniedbane i nie są czyste. To rozdzierające serce”.

In Kind Direct apeluje o 13 kategorii produktów do higieny osobistej, aby wesprzeć zwiększony popyt w swojej sieci charytatywnej.

Są to: papier toaletowy, szczoteczki i pasty do zębów, dezodoranty, produkty menstruacyjne i higieniczne, szampon, maszynki do golenia, pieluchy i chusteczki dla dzieci, żel pod prysznic, płyn do mycia rąk, płyn do mycia naczyń i tabletki do zmywarek, środki do czyszczenia powierzchni, wybielacze i środki do czyszczenia toalet oraz środki do prania.

Producenci, sprzedawcy i dostawcy produktów do przekazania mogą skontaktować się z: [email protected] ze szczegółami.

Jeśli jesteś organizacją charytatywną poszukującą produktów, zarejestruj się bezpłatnie pod adresem: inkinddirect.org/charities

Gdzie jeszcze możesz przekazać produkty higieniczne

Bank Higieny uważa, że ​​to nie w porządku, że poczucie czystości powinno być luksusem lub przywilejem dla każdego w naszym społeczeństwie, jednak wielu żyje w ubóstwie i nie może sobie pozwolić na utrzymanie czystości. Posiada sieć projektów, które zapewniają ludziom dostęp do potrzebnych im podstaw. Znajdź najbliższy punkt odbioru tutaj

Trussell Trust, który ma sieć banków żywności w Wielkiej Brytanii, aby wspierać ludzi w sytuacjach kryzysowych, twierdzi, że to naturalne, że pierwszą rzeczą, jaką ktokolwiek myśli o przekazaniu na rzecz banku żywności, jest żywność, ale kosmetyki i produkty higieniczne są również niezwykle ważne. Znajdź ich banki żywności tutaj

Donatepads.org udostępnia listę organizacji, które przyjmują darowizny produktów higienicznych w imieniu kobiet na całym świecie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button