Rozrywka

Uciekający strażnik więzienny i kochanek zabójców „byli gotowi na strzelaninę z policją”

Szefowa więzienia Vicky White, która wyrwała z więzienia swojego kochanka, zwolennika białej supremacji, Casey Cole White’a i uciekła na jedenaście dni, zastrzeliła się, gdy policja zbliżyła się do ich kryjówki.

Para, która nie była spokrewniona, miała ogromny zapas broni palnej i zaplanowała „strzelaninę” z glinami, powiedział szeryf hrabstwa Vanderburgh, Dave Wedding.

Współczesna Bonnie i Clyde byli w „więziennym romansie” przez około dwa lata, zanim Vicky, która była bliska przejścia na emeryturę z więzienia hrabstwa Lauderdale, powiedziała, że ​​zabiera Casey na ocenę zdrowia psychicznego.

Ale zamiast tego uciekła ze swoim kochankiem z więzienia. Dziewięć dni wcześniej sprzedała swój dom za 200 000 funtów za jedyne 77 000 funtów.

Były mąż Vicky White, Tommy, zmarł w styczniu, po walce z chorobą Parkinsona (Zdj .: Matt Symons) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Dale Bryant, prawnik, który w przeszłości bronił Cole’a White’a, powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu alabama.com, że obawiał się, iż podczas gdy opóźnienie 6 stóp i 9 cali jest „w porządku”, kiedy przyjmuje właściwe leki, ale kiedy odstawił leki, może być niebezpiecznie nieprzewidywalny.

„Zazwyczaj sam się leczy za pomocą narkotyków, zwykle metamfetaminy, i wtedy sprawy stają się problemem” – dodał.

Ale okazało się, że to Vicky działała nieprzewidywalnie, decydując się zakończyć swoje życie, zamiast zostać schwytaną.

Vicky White została zauważona na CCTV, gdy para była w biegu (Zdjęcie: US Marshalls) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Szeryf hrabstwa Lauderdale, Rick Singleton, powiedział dziennikarzom, że członkowie lokalnej społeczności organów ścigania nie uwierzyli po jej śmierci.

„To był emocjonalny rollercoaster” – powiedział. „Vicky dla niektórych z tych młodych facetów była dla nich jak matka. Nic nie wskazywało na to, że wykonałaby taki numer.

Kiedy przeszukano kryjówkę pary, śledczy znaleźli cztery półautomatyczne pistolety, karabin szturmowy AR-15 i ogromny zapas amunicji.

Znaleźli również liczne peruki i około 29 000 $ w gotówce, powiedział szeryf Wedding.

Casey White zaakceptował ekstradycję, aby przyspieszyć powrót do Alabamy (Zdj .: Matt Symons) Przeczytaj więcej pokrewnych artykułów

Podczas dramatycznego aresztowania detektyw wpadł do motelu w Evansville w stanie Illinois, gdzie para się ukrywała.

Gdy policja zamknęła się w Vicky i Cole White, próbowali uciec samochodem, ale ścigający funkcjonariusze staranowali ich pojazd i wepchnęli go do rowu.

„Później dowiedzieliśmy się, że [if they hadn’t rammed the vehicle]uciekinier zamierzał zaangażować się w strzelaninę z organami ścigania” – powiedział dziennikarzom szeryf Wedding.

„To działanie mogło uratować życie wielu moim zastępcom i innym funkcjonariuszom organów ścigania”.

Para została schwytana z ogromnym zapasem broni i amunicji

Gdy Coel White się poddawał, Vicky strzeliła sobie w głowę, umierając kilka godzin później.

Szeryf Singleton powiedział dziennikarzom, że rozmawiał z matką Vicky, ponieważ doniesienia o jej śmierci rozeszły się wczoraj (poniedziałek, 9 maja).

„Ona jest wyraźnie zrozpaczona. Kochali jej córkę i to była strona ich córki, której nie znali” – powiedział.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button