Rozrywka

Używasz imienia swojego zwierzaka jako hasła? Oto dlaczego możesz chcieć to zmienić

Podobnie jak wielu oddanych rodziców zwierząt domowych, zdecydowanie byłem winny używania imienia mojego kota w wielu hasłach — nawet w przypadku kont z bardzo wrażliwymi informacjami. (Wiem, wiem.) A ponieważ oczywiście cały czas piszę o moim uroczym kotku w mediach społecznościowych, haker z moim adresem e-mail nie miałby prawie żadnego problemu z odgadnięciem mojego niezbyt bezpiecznego hasła. Ale jako ktoś, kto ledwo pamięta, co jadłem codziennie na śniadanie, nie jestem zachwycony zapamiętywaniem skomplikowanego, unikalnego loginu dla każdej strony.

Polecamy tylko produkty, które kochamy i sądzimy, że Ty też. Możemy otrzymać część sprzedaży z produktów zakupionych z tego artykułu, który został napisany przez nasz zespół handlowy.

W tym miejscu wkracza Aura. Platforma cyberbezpieczeństwa typu „wszystko w jednym” rozumie, że właściciele zwierząt domowych mogą używać imienia ukochanego zwierzęcia jako hasła; w rzeczywistości firma przeprowadziła ankietę wśród ponad 1800 rodziców zwierząt domowych i odkryła, że ​​39% loguje się przy użyciu imienia swojego futrzanego przyjaciela. Co więcej, badanie wykazało, że 48% osób, które używają imienia swojego zwierzaka jako hasła, umieszcza również imię zwierzęcia w mediach społecznościowych, co jeszcze bardziej ułatwia cyberprzestępcom wkradanie się. Aby zapobiec sytuacji, w której ludzie stają się łatwym celem cyberprzestępczości, Menedżer haseł obiecuje zwiększyć bezpieczeństwo poprzez tworzenie silnych, unikalnych haseł dla każdego z Twoich kont internetowych i przechowywanie ich na jednej chronionej platformie.

„Ludzie mają tendencję do tworzenia haseł, które są zarówno znaczące, jak i łatwe do zapamiętania i używania na różnych platformach. Jednak prostota i łatwość użycia nie oznaczają, że hasło skutecznie chroni Twoje dane osobowe” — powiedział Kelly Merryman, prezes i dyrektor operacyjny Aura. „Mocne, unikalne hasła to najważniejsza – a czasami jedyna – ochrona, jaką mamy przed hakerami”.

Oprócz tworzenia trudnych do złamania haseł, Aura ostrzega Cię o naruszeniach bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz od razu je zablokować. A w przypadku witryn zawierających Twoje najbardziej poufne informacje, takie jak konta czekowe i karty kredytowe, możesz wybrać, aby Aura automatycznie aktualizowała Twoje dane uwierzytelniające w przypadku włamania, aby zminimalizować ryzyko cyberprzestępczości.

Aura wykracza również poza zarządzanie hasłami i chroni inne obszary Twojego cyfrowego życia. Na przykład firma będzie wysyłać Ci alerty w czasie rzeczywistym o podejrzanych zapytaniach kredytowych i monitorować Twój numer ubezpieczenia społecznego i konta bankowe. A jeśli robocall są zmorą twojego istnienia, Aura będzie działać, aby usunąć twoje dane z list spamowych, dzięki czemu masz większe szanse na uzyskanie połączeń od osób, które faktycznie chcieć aby porozmawiać z. Otrzymasz również wojskową ochronę VPN i ochronę antywirusową dla swoich urządzeń.

Jeśli brzmi to pomocnie, możesz wypróbować Aurę za darmo przez dwa tygodnie. Firma oferuje plany dla osób indywidualnych, par i rodzin, a każda opcja obejmuje całodobową obsługę klienta. Możesz też zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi tworzenia silniejszych haseł.

A zanim spróbujesz samodzielnie zmienić hasło, pamiętaj, że urodziny, rocznice, imiona członków rodziny i ulubione drużyny sportowe również są bardzo powszechnymi (i łatwymi do odgadnięcia) opcjami. Logowanie za pomocą ciągu losowych liter i cyfr nigdy nie brzmiało lepiej.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button